شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فرانسیس هوگن کارمند سابق و افشاگر اسناد داخلی ‌‌‌فیس‌بوک از مارک زاکربرگ خواست تا از سمت خود کناره‌گیری کند و به جای تخصیص منابع به تغییر نام شرکت،

افشاگر ‌‌‌فیس‌بوک خواستار کناره‌گیری مارک زاکربرگ شد

فرانسیس هوگن کارمند سابق و افشاگر اسناد داخلی ‌‌‌فیس‌بوک از مارک زاکربرگ خواست تا از سمت خود کناره‌گیری کند و به جای تخصیص منابع به تغییر نام شرکت، اجازه دهد تغییراتی در شرکت انجام شود. به گزارش مهر به نقل از رویترز، هوگن حین سخنرانی مراسم افتتاحیه اجلاس وب گفت: «تصور نمی‌کنم تا زمانی که مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی شرکت باقی بماند، تغییری در شرکت ایجاد شود.» کارمند سابق ‌‌‌فیس‌بوک در پاسخ به سوالی درباره آنکه آیا زاکربرگ باید از سمت خود کناره‌گیری کند یا خیر، گفت: «شاید این فرصتی برای فرد دیگری باشد که کنترل امور را به دست گیرد. ‌‌‌فیس‌بوک با حضور فردی که روی ایمنی تمرکز می‌کند، قدرتمندتر خواهد بود.» همچنین هوگن معتقد است با توجه به آنکه چالش‌های امنیتی در این شرکت برطرف نشده، تغییر نام آن عقلانی به نظر نمی‌رسد. او در این باره گفت: ‌‌‌«فیس‌بوک بارها و بارها گسترش و توسعه حوزه‌های جدید را بر تمرکز به آنچه تابه حال انجام شده، ترجیح داده است.» شبکه اجتماعی مذکور که حدود ۳ میلیارد کاربر دارد، هفته گذشته نام خود را به متا تغییر داد تا روی توسعه یک محیط مجازی مشترک به نام «متاورس» تمرکز کند.

اجرای بازی‌های واقعیت مجازی باکیفیت از طریق هدست اپل

اپل به دنبال عرضه هدست‌‌های واقعیت مجازی اختصاصی خود است که در سال ۲۰۲۲ از راه می‌رسند و توانایی اجرای بازی‌های واقعیت مجازی باکیفیت بالا را خواهند داشت. به گزارش مهر به نقل از انگجت، چند سالی است که شایعاتی در مورد تولید هدست واقعیت مجازی توسط اپل شنیده می‌شود. کارکرد اصلی این هدست اجرای بازی‌های فوق دقیق واقعیت مجازی است. گفته می‌شود هدست یادشده مجهز به نمایشگری فوق دقیق و تراشه‌های سریع خواهد بود. هنوز نام تراشه مورد استفاده در این هدست افشا نشده است. پیش از این گفته شده بود دقت نمایشگر یادشده که برای هر چشم به‌طور جداگانه طراحی می‌شود، 8K است. شاید علاوه بر مدل واقعیت مجازی یک مدل واقعیت افزوده از این هدست هم با امکانات منحصر به فرد عرضه شود. منابع مختلف قیمت این هدست را تا ۳۰۰۰ دلار هم برآورد کرده‌اند. اپل در مورد اخبار منتشرشده در این زمینه موضع‌گیری رسمی نداشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران