شماره امروز: ۵۴۷

| | |

درآمد شرکت هواوی تکنولوژیز با متاثر ماندن کسب‌و‌کار تلفن هوشمند این شرکت از تحریم‌های امریکا، در سه ماهه سوم ۳۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

هواوی از تحریم‌ها  دوباره ضرر کرد

درآمد شرکت هواوی تکنولوژیز با متاثر ماندن کسب‌و‌کار تلفن هوشمند این شرکت از تحریم‌های امریکا، در سه ماهه سوم ۳۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این غول مخابراتی چینی در ۹ ماه نخست سال ۴۵۵.۸ میلیارد یوان (۷۱.۳۲ میلیارد دلار) درآمد داشت که تقریبا یک سوم مدت مشابه سال گذشته بود و حاشیه سودش ۱۰.۲ درصد بود. طبق محاسبات رویترز، درآمد سه ماهه سوم هواوی ۱۳۴.۴ میلیارد یوان بود. دونالد ترامپ، رییس‌جمهور سابق امریکا در سال ۲۰۱۹ هواوی را در لیست سیاه صادرات قرار داد و دسترسی به فناوری ساخت امریکا را برای این شرکت چینی ممنوع کرد. این محدودیت‌ها به کسب‌و‌کار گوشی هواوی به‌شدت لطمه زد و اریک شو، رییس هیات‌مدیره چرخشی هواوی در سپتامبر اظهار کرد که درآمد بخش تلفن‌های هوشمند امسال حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیارد دلار کاهش پیدا خواهد کرد. اگرچه هواوی آمارهای سه ماهه سوم خود را به صورت کلی منتشر کرد اما در عین حال اعلام کرد عمده این کاهش مربوط به کسب و کار مصرف‌کننده بوده است. طبق گزارش شرکت کانترپوینت ریسرچ، هواوی هشت درصد سهم بازار تلفن هوشمند چین را در سه ماهه سوم داشت که کمتر از ۳۰ درصد در مدت مشابه سال گذشته بود. از سوی دیگر برند آنکه سابق بر این زیرمجموعه هواوی بود و در نوامبر فروخته شد تا بتواند به فعالیت ادامه دهد، ۹۶ درصد تلفن بیشتری در سه ماهه سوم نسبت به مدت مشابه سال گذشته فروخت و ۱۵ درصد سهم بازار چین را در اختیار گرفت.

اپل جایگاه ارزشمندترین شرکت جهان را از دست داد 

اپل بالاخره جایگاه برتر خود را به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان از دست داد و مایکروسافت به جای اپل این عنوان را از آن خود کرد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، کاهش ۱.۸ درصدی ارزش سهام اپل نقش مهمی در این زمینه ایفا کرده است. اپل در سه ماهه چهارم سال مالی گذشته به علت مشکلاتی که در زمینه تأمین تراشه‌ها و سخت‌افزارهای مورد نیاز برای تولید آیفون داشت با زیان جدی مواجه شد و شش میلیارد دلار ضرر کرد. تیم کوک مدیرعامل اپل می‌گوید زیان ناشی از کمبود نیمه هادی و تراشه برای تولید آیفون طی ماه‌های بعد و به خصوص در فصل فروش تعطیلات کریسمس بیشتر خواهد شد. سقوط ۱.۸ درصدی ارزش سهام اپل باعث شده ارزش هر سهم این شرکت به ۱۴۹.۸۰ دلار کاهش یابد و ارزش آن در بازار به ۲.۴۸ تریلیون دلار برسد. در مقابل ارزش سهام مایکروسافت با افزایش ۲.۲ درصدی به ۳۳۱.۶۲ دلار به ازای هر سهم رسید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران