شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گوگل ۳ میلیون دلار اعتبار رایگان برای تبلیغ سرویس‌های ضدکلاهبرداری و حمایت از مشتری به «مرجع راهبرد امور مالی انگلیس» ارایه کرده است.

ارایه تبلیغ رایگان اقدامات ضدکلاهبرداری گوگل در انگلیس

گوگل ۳ میلیون دلار اعتبار رایگان برای تبلیغ سرویس‌های ضدکلاهبرداری و حمایت از مشتری به «مرجع راهبرد امور مالی انگلیس» ارایه کرده است. به گزارش مهر به نقل از پرس اسوسیشن، البته با وجود درخواست‌های نمایندگان پارلمان انگلیس، این شرکت از افشای مبلغی که این سازمان ناظر قبلاً برای تبلیغات در پلتفرم هزینه کرده بود، خودداری کرده است. مقامات «مرجع راهبر امور مالی انگلیس» از شرکت‌های فناوری انتقاد کرده بودند زیرا آنها از شرکت‌هایی که تبلیغات می‌فروشند، پول دریافت می‌کنند و از سوی دیگر از این سازمان نیز برای تبلیغات علیه چنین شرکت‌هایی نیز هزینه دریافت می‌کنند. در همین راستا اعضای کمیته منتخب خرانه داری در پارلمان انگلیس از گوگل و فیس‌بوک درباره مبلغی که از تبلیغات دریافت می‌کنند و همچنین اقداماتی که برای مقابله با محصولات غیرقانونی انجام می‌دهند، سوالاتی پرسیده است. فیس‌بوک به این سوال که آیا هزینه تبلیغ محصولات مالی که از سوی FCA تأیید نشده‌اند یا خیر را دریافت کرده، پاسخی نداده است. اما گوگل اعلام کرد سیستمی داوطلبانی ایجاد کرده که فقط سرویس‌های مورد تأیید FCA را تبلیغ می‌کند. هرچند در این مورد استثناهایی مانند شرکت‌های رمزارز وجود دارد . نمایندگان فیس‌بوک و گوگل در کنار آمازون و ای‌بی، ماه گذشته در برابر نمایندگان پارلمان انگلیس حاضر شدند و به سوالاتی درباره موافقت با طرح FCA جهت گنجاندن «تبلیغات پولی» و «محتوای تولیدشده توسط کاربران» در قانون ایمنی آنلاین دولت پاسخ دادند.

حمله یوروپل به مظنونان حملات باج‌افزاری

یوروپل (پلیس اتحادیه اروپا) و همکارانش شبکه‌ای از خلافکاران سایبری که از سال ۲۰۱۹ عامل حملات باج‌افزاری به بیش از ۱۸۰۰ قربانی در ۷۱ کشور بودند را هدف گرفتند. به گزارش ایسنا به نقل از تِک‌کرانچ، سازمان پلیس اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد ۱۲ نفر در عملیات‌هایی که این هفته پس از دو سال تحقیقات در اوکراین و سوییس انجام گرفت، هدف گرفته شدند. این سازمان اشاره نکرد آیا افراد مذکور دستگیر یا متهم شده‌اند. این افراد نامبرده نشده شرکت‌های بزرگ را هدف گرفته و فعالیت آنها را فلج می‌کردند. یکی از باج‌افزارهایی که این گروه استفاده می‌کرد، لاکرگوگا  بود که در حمله علیه شرکت آلومینیوم نروژی نورسک هیدرو  در مارس سال ۲۰۱۹ استفاده شده بود. این حمله سایبری باعث شد نورسک هیدرو تولید کارخانه‌هایش در دو قاره را به مدت حدود یک هفته متوقف کند و بیش از ۵۰ میلیون دلار به این شرکت ضرر زد. سرویس تحقیقات جنایی ملی نروژ در اطلاعیه مطبوعاتی جداگانه‌ای اعلام کرد افراد هدف گرفته شده مسوول حمله به نورسک هیدرو بوده‌اند. یوروپل اعلام کرد این هکرها همچنین از باج‌افزارهای مگاکورتکس  و دارما  و همچنین بدافزار تریک بات و افزارهایی نظیر کوبالت استرایک  و پاول شل ایمپایر  استفاده کرده‌اند تا شناسایی نشده و دسترسی بیشتری به شبکه‌های هک شده پیدا کنند. این خلافکاران سپس به مدت ماه‌ها در سیستم‌های رخنه شده شناسایی نشده می‌ماندند و به تحقیق درباره ضعف‌های شبکه‌های فناوری اطلاعات می‌پرداختند تا در مرحله بعد با استفاده از باج‌افزار، به باج‌گیری و دریافت پول اقدام کنند. هنوز معلوم نیست این خلافکاران چه میزان پول از طریق این حملات به دست آورده‌اند اما یوروپل اعلام کرد ۵۲ هزار دلار نقد و پنج خودروی لوکس را توقیف کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران