شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دفتر حمایت مالی از مصرف‌کننده امریکا (CFPB) تلاش‌های شرکت‌های بزرگ فناوری برای دستیابی به کنترل بیشتر بر جریان پول در اقتصاد را بررسی می‌کند.

تحقیقات مالی از شرکت‌های فناوری در امریکا کلید می‌خورد

دفتر حمایت مالی از مصرف‌کننده امریکا (CFPB) تلاش‌های شرکت‌های بزرگ فناوری برای دستیابی به کنترل بیشتر بر جریان پول در اقتصاد را بررسی می‌کند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، این شرکت‌ها با ارایه سیستم‌های پرداخت مشتری و با توجه به انبوه اطلاعاتی که در این فرایند به دست می‌آورند، سعی در کنترل بازار می‌کنند. این درحالی است که روهیت چوپرا که به تازگی به عنوان رییسCFPB انتخاب شده قبل از نخستین حضورش در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در شهادتنامه از قبل آماده شده نوشته است: این دفتر با توجه به موانعی که موسسات مالی محلی کوچک هنگام به چالش کشیدن شرکت‌های بزرگ، از جمله شرکت‌های فناوری مشهور با آن مواجه می‌شوند، اقداماتی را زیرنظر می‌گیرد که مانع رقابت می‌شوند. او همچنین در مورد «کمبود رقابت» در بازار بازپرداخت وام مسکن به ویژه برای خانواده‌هایی با مانده وام مسکن پایین‌تر ابراز نگرانی کرد. این سازمان روی فعالیت شرکت‌هایی تمرکز می‌کند که به‌طور مرتب قوانین مالی مصرف‌کننده را نقض می‌کنند. روهیت چوپرا که چندی قبل به عنوان رییس CFPB انتخاب شده، به آمازون، اپل و فیس‌بوک دستور داده اطلاعات مربوط به چگونگی جمع‌آوری و استفاده از داده‌های پرداخت مشتریان را ارایه کنند.

روسیه پرونده آنتی‌تراست را علیه اپل باز کرد

رگولاتور آنتی انحصار روسیه یک پرونده آنتی‌تراست علیه اپل باز کرده است. این شرکت به توسعه‌دهندگان اپ اجازه نداده تا درباره روش‌های پرداخت جایگزین در اپ استور به مشتریانشان اطلاع‌رسانی کنند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اگر مشخص شود این شرکت امریکایی قانون را نقض کرده، احتمالاً با توجه به درآمدش در روسیه جریمه می‌شود. البته میزان جریمه احتمالی مشخص نشده است. راسکامنادزور (سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی روسیه) در بیانیه‌ای اعلام کرد پیش از این درباره این موضوع به اپل هشدار داده و به شرکت تا ۳۰ سپتامبر مهلت داد تا سوءاستفاده از قدرتش در بازار را متوقف کند. روسیه در این اواخر اقدامات خود را برای مقابله با شرکت‌های بزرگ فناوری افزایش داده تا قدرت خود بر فضای اینترنت روسیه را گسترش دهد. از سوی دیگر اپل با انتقاداتی درباره قوانین اپ استور در امریکا نیز روبرو شده است. اپل هنوز به سوالات در این باره پاسخی نداده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران