شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نتایج بررسی جدید موسسه گارتنر نشان می‌دهد بخش اعظم مدیران ارشد فناوری اطلاعات شرکت‌ها معتقدند هوش مصنوعی، کلود و امنیت سایبر سه حوزه سرمایه‌گذاری آتی فناورانه است.

شرکت‌های فناوری و سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی

نتایج بررسی جدید موسسه گارتنر نشان می‌دهد بخش اعظم مدیران ارشد فناوری اطلاعات شرکت‌ها معتقدند هوش مصنوعی، کلود و امنیت سایبر سه حوزه سرمایه‌گذاری آتی فناورانه است. به گزارش مهر به نقل از زد‌دی‌نت، این مدیران می‌گویند طی سال جاری و سال آینده میلادی سه حوزه مذکور بیشترین سرمایه‌گذاری مالی را دریافت خواهند کرد. بررسی گارتنر در این زمینه که با مشارکت ۲۳۸۷ مدیر ارشد فناوری اطلاعات و دیگر مدیران حوزه فناوری در ۸۵ کشور جهان انجام شده نشان‌دهنده ذهنیت فعالان بخش فناوری و تلاش آنها برای انطباق سریع با تحولات حوزه فناوری اطلاعات است. ۸۵ کشور یادشده حدود ۱۹۸ تریلیون دلار در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری کرده‌اند. ۶۳ درصد از مدیران ارشد فناوری اطلاعات شرکت‌های مذکور اظهار داشته‌اند با سرمایه‌گذاری در سه حوزه یادشده می‌توان انتظار افزایش توان رقابت را در مقایسه با دیگران داشت. ۶۶ درصد پاسخ‌دهندگان گفته‌اند امنیت سایبری حوزه‌ای است که انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری در آن در سال آینده افزایش یابد. ۵۰ درصد هم گفته‌اند افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه‌های هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده‌ها انجام می‌شود.

علی‌بابا برای سرورهای مراکز داده پردازنده می‌سازد

 شرکت فناوری چینی علی بابا از تولید پردازنده‌هایی خبر داده که بر روی سرورهای مراکز داده نصب می‌شوند. این اولین‌بار است که این شرکت در حوزه سخت افزار فعال می‌شود. به گزارش مهر به نقل از رویترز، این تحول نشانگر اولویت‌های تازه دولت چین نیز هست که به دنبال تقویت تولید انواع تراشه و نیمه هادی در داخل این کشور است. از سوی دیگر علی‌بابا با تولید پردازنده‌های مختلف می‌تواند به بازیگر قدرتمندتری در حوزه‌هایی همچون خدمات کلود مبدل شود. بررسی‌های موسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می‌دهد، علی بابا بزرگ‌ترین ارایه‌دهنده خدمات کلود در چین است و در جهان نیز رتبه سوم را دارد. برخی رقبای علی بابا نیز در این زمینه فعال شده‌اند که از جمله آنها می‌توان به هواوی و آمازون اشاره کرد که به ترتیب تراشه‌های کنپنگ و گراویتون را تولید کرده‌اند. علی بابا تولید سرورهای اختصاصی خود به نام پانجیو را نیز آغاز کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران