شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پیشنهاد ۵۴ میلیارد دلاری انویدیا برای خرید شرکت طراح تراشه انگلیسی ARM با تحقیقات ضدانحصاری اتحادیه اروپا روبرو خواهد شد.

اتحادیه اروپا درباره ادغام شرکت انگلیسی در انویدیا تحقیق می‌کند

پیشنهاد ۵۴ میلیارد دلاری انویدیا برای خرید شرکت طراح تراشه انگلیسی ARM با تحقیقات ضدانحصاری اتحادیه اروپا روبرو خواهد شد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، این درحالی است که دو ماه قبل رگولاتور آنتی‌تراست انگلیس هشدار داد معامله خرید مهم‌ترین شرکت فناوری این کشور (ARM) ممکن است به رقابت آسیب بزند و رقبا را تضعیف کند. تحقیقات اتحادیه اروپا در این امر نیز دومین مانع بزرگ برای تکمیل عملیات ادغام به حساب می‌آید. کمیسیون اتحادیه اروپا در ۲۷ اکتبر بررسی اولیه خود را تکمیل می‌کند. پس از آن تحقیقاتی چهار ماهه نیز درباره معامله انجام می‌شود. در بیانیه انویدیا در این باره آمده است: فرایند قانونی محرمانه است. این عملیات به تغییر ARM و ارتقای رقابت و نوآوری در انگلیس کمک می‌کند. انویدیا اعلام کرده ARM  را به عنوان یک تهیه‌کننده فناوری بی‌طرف حفظ می‌کند تا نگرانی‌های مشتریان آن مانند کوالکام و اپل نیز برطرف شود.

شکایت گوگل از اپیک‌گیمز  به علت نقض قوانین پلی‌استور

گوگل شکایتی را از شرکت اپیک‌گیمز تقدیم دادگاه کرده و این مجموعه تولیدکننده بازی‌های رایانه‌ای را به نقض توافقات خود در زمینه استفاده از پلی‌استور متهم کرده است. به گزارش مهر به نقل از زد‌دی‌نت، گوگل مدعی است اپیک‌گیمز قرارداد خود را با این شرکت نقض کرده، زیرا یک سیستم پرداخت جدید و نیز یک سیستم پرداخت کمیسیون درون‌برنامه‌ای را معرفی کرده که به موازات سیستم پرداخت آنلاین پلی استور قابل دسترسی است و می‌تواند آن را کنار بزند. بر همین اساس، سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای اپیک‌گیمز برای بازی فورت نایت، نقض سیاست‌های پلی‌استور محسوب می‌شود که اپیک خود را متعهد به تبعیت از آن دانسته است. گوگل می‌گوید به علت این تخلف اپیک، میلیون‌ها کاربر اندروید که اپلیکیشن فورت‌نایت را بارگذاری کرده‌اند هنوز به سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای آن دسترسی دارند و این در حالی است که گوگل به علت همین تخلف اپلیکیشن مذکور را از پلی‌استور حذف کرده است. انتظار می‌رود رسیدگی حقوقی به این پرونده نیز مدت‌ها طول بکشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران