شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نانسی پلوسی، سناتور ارشد امریکایی، اعلام کرد که لایحه پرحاشیه زیرساخت امریکا، هفته جاری در مجلس سنا به رأی گذاشته خواهد شد.

 نانسی پلوسی، سناتور ارشد امریکایی، اعلام کرد که لایحه پرحاشیه زیرساخت امریکا، هفته جاری در مجلس سنا به رأی گذاشته خواهد شد. این لایحه پیش‌تر به تأیید مجلس نمایندگان امریکا رسیده بود. به گزارش کوین تلگراف و به نقل از خبرگزاری رویترز، پلوسی روز یکشنبه در این رابطه گفت: «اجازه بدهید فقط بگویم که این لایحه قرار است در همین هفته تصویب شود.» وی پیش از این اظهارات هم گفته بود تا وقتی که مطمئن نشود این لایحه تصویب می‌شود، آن را به رأی‌گیری نمی‌گذارد. او اعلام کرد که این لایحه ۱ تریلیون دلاری ۳۰ سپتامبر در مجلس نمایندگان به رأی گذاشته می‌شود. تصویب کردن یا تصویب نکردن این لایحه بحث‌برانگیز که هر دو حزب از آن حمایت می‌کنند، در این روز مشخص می‌شود. پلوسی خاطرنشان کرد: «ما ۲۷ سپتامبر درباره چهارچوب لایحه زیرساخت‌ها بحث کردیم و ۳۰ سپتامبر به آن رأی خواهیم داد.» هرچند که این قانون ۱۰ اوت (۱۹ مرداد) با حمایت هر دو حزب در مجلس سنا تصویب شد، مفاد این لایحه، اعتبارسنج‌های شبکه غیرمتمرکز و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار را ملزم به ارایه گزارش به نهادهای مربوطه می‌کند و این در حالی است که آنها اطلاعات لازم برای اجرای این الزامات را در اختیار ندارند.

 در همین رابطه، سناتور پت تومی اصلاحیه‌ای برای آن مطرح کرد. بر اساس این اصلاحیه اعتبارسنج‌ها، توسعه‌دهندگان و نودها از این قانون معاف می‌شوند. سینتیا لومیس، راب پورتمن، مارک وارنر، کریستن سینما و ران وایدن از این اصلاحیه حمایت کرده‌اند. سناتور ریچارد شلبی، نماینده ایالت آلاباما، با اصلاحیه پیشنهادی مخالفت کرد. مخالفت او سیلی از انتقادها و ناراحتی‌ها را در میان کاربران ارزهای دیجیتال به همراه داشت. با این حال، بعضی از قانون‌گذاران با لایحه سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها مخالفند. آنها معتقدند تا زمانی که مذاکرات مربوط به لایحه ۳.۵ تریلیون دلاری رفاه اجتماعی و تغییرات اقلیمی تمام نشده است، این لایحه می‌بایست به تعویق بیفتد. لایحه دوم باعث ایجاد نگرانی میان نمایندگان دموکرات سنا شده است؛ با این حال، پلوسی با اطمینان گفت که می‌توان تا حدی در مبلغ این لایحه تغییراتی اعمال کرد. او در این رابطه گفت: «در حال حاضر، ما، مجلس سنا و کاخ سفید با هم روی تغییر این قانون تاریخی همکاری می‌کنیم. مجلس سنا و رییس‌جمهور ۳.۵ تریلیون دلار برای ما ارسال کرده‌اند. بدیهی است که با مذاکره این مبلغ باید تغییر کند. این تغییر بهتر است هر چه زودتر اعمال شود تا با توافق جلو برویم.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران