شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تفاهم‌نامه مشارکت در حوزه خودرو متصل بین همراه اول و ایران‌خودرو در راستای هوشمندسازی صنعت خودرو منعقد شد.

تفاهم همراه اول و ایران‌خودرو برای ساخت خودرو متصل

تفاهم‌نامه مشارکت در حوزه خودرو متصل بین همراه اول و ایران‌خودرو در راستای هوشمندسازی صنعت خودرو منعقد شد. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، عصر امروز سه‌شنبه ششم مهرماه 1400، تفاهم نامه همکاری «مشارکت در حوزه خودرو متصل» در راستای تحقق اهداف کلان کشور برای هوشمندسازی صنعت خودرو و حمل و نقل مابین همراه اول و گروه صنعتی ایران خودرو امضا شد. این تفاهم‌نامه به دنبال کاهش هزینه‌ها، ارایه خدمات و محصولات متنوع، افزایش کارایی، غلبه بر مشکلات زیست محیطی ناشی از مصرف انرژی و در نهایت ایجاد بازارهای جدید در عرصه خودروهای متصل هوشمند است. ایجاد زیرساخت امن، پایدار و روزآمد، توسعه فناوری‌های حوزه خودروی هوشمند و متصل، ایجاد کسب و کارهای جدید مرتبط با فناوری خودروهای متصل و توسعه خدمات دیجیتال مبتنی بر تحلیل داده و پلتفرم‌های ایجاد شده، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و تبادل داده‌ها در تمامی معابر شهری و بین شهری با هدف تبادل داده‌های خودرو با شبکه‌های اختصاصی، طراحی توسعه و توانمندسازی زیست بوم خودروی هوشمند در ایران و همکاری متقابل و هم افزایی در زمینه حداکثری خلق ارزش و توسعه فناوری‌های نوین در حوزه حمل و نقل هوشمند با محوریت خودروی متصل (Connected Car) 

از جمله دیگر اهداف این همکاری است. ارتباطات خودرو با خودرو، خودرو با انسان، خودرو با سیستم‌های حمل و نقل شهری و برون شهری، خودرو با خودروساز و همچنین خودرو با سایر اجزا از جمله مواردی است که در راستای پیاده‌سازی این اهداف، محقق خواهد شد. مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل همراه اول در اجرای پروژه‌های هوشمندسازی، از تغییر سبک رفتاری کاربران ایرانی گفت و اظهار کرد: استفاده از تلفن همراه به‌شدت رو به افزایش است که با در نظر گرفتن رشد ترافیک 80 درصدی اینترنت در سال گذشته به نسبت سال 98 و همچنین رشد 50 درصدی امسال به نسبت سال گذشته می‌توان به این مهم پی برد. وی با تأکید بر اینکه «اتصال» جزو ضروریات زندگی امروز است، ادامه داد: شاهد نقل و انتقال حجم بالایی از اطلاعات در پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول هستیم. بنابراین حرکت به سمت مقولاتی نظیر IOT و دنیای ابری از سر اجبار است. اخوان بهابادی با بیان اینکه همراه اول با واگذاری بیش از 100 میلیون سیمکارت و در اختیار داشتن 60 درصد سهم بازار اپراتوری کشور، اپراتور اول تلفن همراه ایران است، تصریح کرد: اگر این آمادگی در بدنه ایران خودرو باشد، حاضریم پروژه جاری را روی همین خودروهای موجود در بازار انجام دهیم؛ زیرا معتقدیم سرویس‌های کاربردی باید به سرعت در اختیار مردم قرار گیرد. فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این جلسه با بیان اینکه دنیا به سمت سرویس‌های دیجیتال در حال حرکت است و ما نمی‌توانیم نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشیم، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از درآمدهای خودروسازی به سمت خدمات خودرویی در حرکت است. وی با اشاره به رشد حدودا 30 برابری بازارهای صادراتی این گروه نسبت به سال گذشته تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی که داشتیم، در نظر داریم بحث خودرو متصل را از سال آینده و با خودروی «تارا» که گیربکس دستی آن اکنون به بازار عرضه شده است، آغاز کنیم و اجرای آن برای «دنا پلاس اتوماتیک» و «k125» در دستور کار است.

سینمای خانگی آیگپ  در گوشی‌های همراه شما!

سینمای خانگی آیگپ با ارایه فیلم‌ها و سریال‌های روز دنیا می‌تواند گزینه مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت کاربران باشد. به گزارش روابط عمومی آیگپ، تلویزیون آیگپ یکی از قسمت‌های این اپلیکیشن است که مخاطبان بسیاری را به خودش اختصاص داده است. این روزها که بازار تلویزیون‌های اینترنتی و پلتفرم‌های مختلف ارایه فیلم و سریال در دنیای دیجیتال داغ است، آیگپ با ارایه محتوایی متفاوت در بخش آیگپ تی وی توانسته است که مخاطبان خود را پیدا کرده و به بهترین شکل آنها را راضی نگه دارد. بخش آیگپ تی‌وی در پیام‌رسان تمام خدمات آیگپ، بخش ویژه‌ای است که کامل‌ترین آرشیو فیلم‌های روز دنیا را در اختیار دارد و به مخاطبانش ارایه می‌دهد. سینمای خانگی آیگپ با جداسازی و فهرست‌بندی کامل، کار مخاطبانش را برای جست‌وجو نیز راحت کرده است. در قسمتی، عناوین پیشنهادی مطرح شده است. این بخش فیلم‌ها و سریال‌های پیشنهادی آیگپ به مخاطبانش است و کاربران می‌توانند در صورتی که فیلم خاصی را مد نظر ندارند از فیلم‌ها و سریال‌های این قسمت انتخاب و تماشا کنند. بخش بعدی، تازه‌های سینماست. به‌روزترین فیلم‌ها و سریال‌های دنیا در این قسمت قرار می‌گیرد و علاقه‌مندان می‌توانند جدیدترین فیلم‌ها را با بهترین کیفیت، از این بخش انتخاب کرده و دنبال کنند. دسته‌بندی بعدی مربوط به ایرانی یا خارجی بودن فیلم‌ها و سریال‌ها است که کاربران با توجه به علاقه شخصی خود می‌توانند از بین سریال‌ها و فیلم‌های خارجی یا ایرانی انتخاب خود را داشته باشند. یکی از اقدامات کاربردی آیگپ در بخش آیگپ تی وی، جداسازی فیلم‌ها از سریال‌ها است. علاقه‌مندان به دنبال کردن سریال‌ها می‌توانند سریال مورد نظر خود را از فهرست معرفی شده انتخاب کرده و تماشا کنند. فیلم‌های موجود در آیگپ تی وی از لحاظ ژانر نیز دسته‌بندی شده‌اند تا کاربران به راحتی از میان ژانرهای مورد نظر خود، فیلم و سریال مورد علاقه‌شان را انتخاب کرده و از تماشای آن لذت ببرند. علاقه‌مندان، برای استفاده از امکانات آیگپ تی وی باید عدد 1 را به 10004427 ارسال کرده و پس از نصب آیگپ از قسمت آیلند وارد تایل آیگپ تی وی شوند. برای دانلود و نصب آیگپ می‌توان از استورهای داخلی یا وبسایت آیگپ به آدرس igap.net نیز استفاده کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران