شماره امروز: ۵۴۷

| | |

انگلیس که دیگر از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب نمی‌شود برای از بین بردن موانع تجارت دیجیتال شرکت‌های خود در تلاش است.

تلاش انگلیس برای از بین بردن موانع تجارت دیجیتال

انگلیس که دیگر از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب نمی‌شود برای از بین بردن موانع تجارت دیجیتال شرکت‌های خود در تلاش است. به گزارش مهر به نقل از رویترز، انگلیس امیدوار است با از بین بردن چالش‌هایی که در برابر شرکت‌های این کشور برای توسعه تجارت دیجیتال وجود دارد به صاحبان کسب‌و‌‌کارهای فناورانه کمک کند تا خدمات خود را صادر کنند. آن ماری ترولیان، وزیر بازرگانی انگلیس که تازه به این سمت منصوب شده، تصریح کرده همه ما به تجارت دیجیتال وابسته هستیم، با این وجود صاحبان کسب‌و‌کارهای مختلف در انگلیس برای پیشبرد تجارت مذکور در کشورهای دیگر که رویکردی حمایتی در داخل دارند با موانعی مواجه هستند. وزیر بازرگانی انگلیس همچنین از تلاش‌های خود برای شکل دادن به سیاست دیجیتال بین‌المللی خبر داد و گفت: «این سیاست مبتنی بر همکاری بر مبنای عقد قراردادهای تجارت آزاد خواهد بود. افزایش حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، دفاع از مالکیت معنوی و توسعه سیستم‌های تجارت دیجیتالی مانند قرارداد الکترونیکی نیز از جمله برنامه‌هایی است که ترولیان ارایه داد.» کسب‌و‌کارهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۵۰.۶ میلیارد پوند به اقتصاد انگلستان کمک کرده و ۴.۶ درصد از نیروی کار ملی این کشور را به کار گرفته است.

چین از برخورد با شرکت‌های فناوری متخلف دفاع کرد

مقامات رگولاتوری سازمان اوراق بهادار چین در دیدار خصوصی با مدیران بورس وال‌استریت از برخورد و تنبیه شرکت‌های فناوری متخلف دفاع کردند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، بسیاری از سرمایه‌گذاران در شرکت‌های فناوری چینی از برخوردهای اخیر با شرکت‌های مذکور که در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند، نگران هستند و بیم دارند ادامه این روند بر روی بازارهای سهام تأثیر منفی بگذارد. تا امروز برخوردهای جدی با علی‌بابا به‌علت انحصارطلبی تجاری موجب کاهش سرمایه این شرکت شده است. اما فنگ سینگهای نایب‌رییس کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین در این مورد گفته است: «اقدامات یادشده با هدف تقویت قوانین و دفاع از مشتریان پلتفرم‌های شرکت‌های فناوری صورت می‌گیرد تا حریم شخصی افراد و امنیت ملی آنها ارتقا یابد. لذا این اقدامات قابل دفاع بوده و باید ادامه یابند.» در این نشست علاوه بر مسوولان چینی و مدیران وال‌استریت، مدیر بانک خلق چین و مدیرانی از گروه گلدمن ساکس، سیتادل و غیره حضور داشته‌اند، اما هیچ یک اظهارنظری در مورد محتوای مباحث طرح شده نکرده‌اند. سرمایه‌گذاران جهانی در ماه‌های اخیر با تصویب فزاینده قوانین و مقررات در چین مواجه بوده‌اند که شرکت‌های فناوری، بازی‌های ویدئویی و آموزش خصوصی را هدف قرار داده‌اند. فنگ سینگهای گفته است اقدامات رگولاتوری چین در بخش‌های مذکور با هدف کاهش اضطراب و نگرانی در جامعه انجام شده و نباید به سرمایه‌گذاری خارجی در چین لطمه بزند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران