شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کمیسیونر حریم خصوصی داده‌های ایرلند مانند رگولاتور حفاظت از داده‌های ایتالیا درباره عینک هوشمند فیس‌بوک نگران و معتقد است این ابزار به افراد هشدار نمی‌دهد

نگرانی رگولاتور حریم خصوصی ایرلند درباره عینک فیس‌بوک

کمیسیونر حریم خصوصی داده‌های ایرلند مانند رگولاتور حفاظت از داده‌های ایتالیا درباره عینک هوشمند فیس‌بوک نگران و معتقد است این ابزار به افراد هشدار نمی‌دهد از آنها فیلمبرداری می‌شود. به گزارش مهر به نقل از رویترز، کمیسیونر حریم خصوصی داده‌های ایرلند (DPC) از فیس‌بوک خواسته تا به‌طور واضح نشان دهد نشانگر ال‌ای‌دی روی عینک هوشمند این شرکت یک ابزار کارآمد برای این است که به افراد هشدار می‌دهد از آنها فیلمبرداری یا عکسبرداری می‌شود. این شبکه اجتماعی به تازگی با همکاری ری‌بن عینک هوشمندی به بازار عرضه کرده که به کاربر اجازه می‌دهد موسیقی گوش کند، به تماس‌ها پاسخ دهد، عکس بگیرد و ویدئوی کوتاه ثبت کند و به اشتراک بگذارد. در بیانیه این رگولاتور آمده است: «هرچند بسیاری از دستگاه‌ها مانند موبایل می‌توانند تصاویر و ویدئوی افراد دیگر را ثبت کنند، اما هنگام ثبت آن دوربین یا موبایل به‌طور واضح این عمل را نشان می‌دهد. بنابراین افراد دیگر متوجه می‌شوند. اما در این عینک هوشمند یک نشانگر بسیار کوچک هنگام ثبت تصاویر روشن می‌شود. برای DPC و گارانته (سازمان حفاظت از داده ایتالیا) مشخص نشد که فیس‌بوک و ری‌بن در این زمینه تحقیقات کافی انجام داده‌اند تا تضمین شود چراغ ال‌ای‌دی یک ابزار موثر برای هشدار دادن به طرف سوم است.»

امریکا پرداخت باج به شکل رمزارز را محدود می‌کند

طبق گزارشی جدید دولت امریکا تصمیم دارد با وضع قوانینی جدید پرداخت باج به شکل رمزارز را برای حملات سایبری محدود کند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، براساس گزارش جدید نشریه وال‌استریت ژورنال دولت امریکا قصد دارد با انجام اقداماتی استفاده هکرها از ارز مجازی را برای حملات باج‌افزاری سخت‌تر کند. در همین راستا یکی از اقدامات در نظر گرفته شده از سوی دولت جو بایدن تحریم است. در این گزارش به نقل از منابع آگاه فاش‌شده خزانه‌داری امریکا تصمیم دارد تا هفته آینده تحریم‌هایی در این زمینه وضع کند. همچنین دستورالعمل جدیدی درباره ریسک‌های مربوط به تسهیل پرداخت باج‌ها از جمله جریمه و مجازات‌های دیگر صادر خواهد شد. قوانین جدید ضدپولشویی و سرمایه‌گذاری ترورسیم قرار است در سال جاری میلادی ارایه شوند. هدف این قوانین محدود کردن استفاده از رمزارز برای پرداخت باج و فعالیت‌های غیرقانونی دیگر است. در این اواخر سازمان‌های دولتی و خصوصی در امریکا با حمله‌های باج‌افزاری گسترده‌ای روبرو بودند. این حملات به ایجاد اختلال در فرایندهای زیربنایی از جمله سوخت رسانی و فاش شدن اطلاعات خصوصی منجر شده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران