شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر ویژه از همراه اول بابت توسعه شاد،

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن تشکر ویژه از همراه اول بابت توسعه شاد، این پلتفرم را یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای نظام در ایام کرونا دانست. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش با حضور در مرکز مانیتورینگ شبکه آموزشی دانش‌آموز موسوم به «شاد» از بخش‌های مختلف این سامانه بازدید کرد. در این مراسم که مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مدیران ارشد همراه اول و وزارت آموزش و پرورش حضور داشتند، مدیرعامل همراه اول گزارش کاملی از آغاز به‌کار این شبکه و پیشرفت‌های آن طی دو سال اخیر ارایه و نحوه مانیتورینگ بخش‌های مختلف شاد را توضیح داد.

     امسال هم اینترنت شاد  برای مشترکان همراه اول رایگان است

اخوان بهابادی در جریان این بازدید و در آستانه سال تحصیلی جدید مژده «رایگان» بودن اینترنت همراه اول برای کاربران «شاد» را داد و اظهار کرد: همچنین سیم‌کارت‌های لازم برای دانش‌آموزان تدارک دیده شده تا در صورت نیاز و نظر والدین با محدودیت‌های تعیین شده توسط والدین، در اختیار آنان قرار گیرد. مدیرعامل همراه اول اشاره‌ای به نسخه جدید پلتفرم شاد که همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در اختیار دانش‌آموزان و معلمان قرار می‌گیرد، داشت و گفت: طبیعتا چون توسعه این پلتفرم کاری نو و بدون سابقه قبلی در کشور بود، ابتدای امر با نواقصی همراه بود که تکمیل شد و در نسخه جدید برای سال تحصیلی پیش رو، پیش‌بینی می‌کنیم این نرم‌افزار با کیفیتی بسیار خوب پاسخگوی نیازهای دانش‌آموزان و معلمان باشد. وی همچنین برای نخستین‌بار خبر از احتمال مشارکت شرکت‌ها و بخش خصوصی فعال در حوزه آموزش و پرورش در این پلتفرم داد و اذعان کرد: در صورتی که شورای عالی فضای مجازی این موضوع را تصویب کند، می‌توان گفت یکی از اتفاقات خوب شکل خواهد گرفت؛ به این صورت که این شرکت‌ها می‌توانند خدمات خود را براساس سیاست‌هایی که توسط وزارت آموزش و پرورش وضع می‌شود روی بستر شاد به عنوان پلتفرم مادر قرار دهند که در نهایت تحول جدی در حوزه خدمات شاد را به ارمغان خواهد آورد.

     پلتفرم شاد ماندگار شد

علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز ضمن آشنایی با فرایند مانیتورینگ پلتفرم شاد و در جریان قرار گرفتن از روند نرم افزاری آن، تشکر ویژه‌ای از همراه اول داشت که توانست سریعا از زمان شیوع کرونا، یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای نظام در این دوران (دوران کرونا) را تولید و عرضه کند. وی ضمن ابراز خرسندی از بازدید از مرکز مانیتورینگ پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول در آستانه سال تحصیلی جدید، ابراز کرد: امسال هم سال تحصیلی را با «شاد» آغاز می‌کنیم و در نسخه‌ای که تا قبل از آغاز به‌کار مدارس رونمایی می‌کنیم، ظرفیت‌های کاملا متفاوت‌تری دیده شده که امیدواریم بتواند جذابیت‌های بیشتری را برای دانش‌آموزان داشته باشد. کاظمی امکان دسترسی دانش‌آموزان محروم‌ترین نقاط کشور به بهترین تدریس‌ها از این طریق را افتخار دانست و گفت: البته در این پلتفرم و نسخه جدید قابلیت‌های خوبی هم برای معلمان فراهم شده تا معلمان برتر کشور بتوانند توانمندی‌های خود را به سراسر کشور عرضه کنند. وی نخستین دستور کار شورای عالی فضای مجازی کشور که قرار است درباره شاد باشد را باعث مباهات دانست و افزود: امسال هم علی رغم اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت فشار بود و همچنان نتوانسته مطالبات همراه اول را پرداخت کند، اما وزیر ارتباطات تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده‌اند تا استفاده از پلتفرم شاد رایگان باشد. سرپرست وزارت آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به این سوال که امکان حذف پلتفرم شاد از سیستم آموزش و پرورش کشور در صورت حضوری شدن مدارس وجود دارد، گفت: برگشت به گذشته امکان‌پذیر نیست؛ زین پس آموزش در فضای مجازی برقرار خواهد بود، حتی اگر مدارس کاملا حضوری باشد. در آن صورت شاد به عنوان بخشی از فعالیت‌های آموزش و پرورش یا نقش مقومی، یا مکملی یا اصلی خواهد داشت که دنبال طرحی برای استفاده از آن در هر سه حوزه هستیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران