شماره امروز: ۵۴۷

| | |

برخی از نمایندگان پارلمان انگلیس قصد دارند در لایحه ایمنی آنلاین بخشی را به تبلیغات کلاهبردارانه سرمایه‌گذاری مالی در فضای آنلاین اختصاص دهند.

تبلیغات فریبکارانه به لایحه ایمنی آنلاین انگلیس اضافه می‌شود

برخی از نمایندگان پارلمان انگلیس قصد دارند در لایحه ایمنی آنلاین بخشی را به تبلیغات کلاهبردارانه سرمایه‌گذاری مالی در فضای آنلاین اختصاص دهند. به گزارش مهر به نقل از پرس اسوسیشن، به گفته گروهی از نمایندگان پارلمان انگلیس، دولت باید موضوع چالش تبلیغات فریبکارانه برای محصولات سرمایه‌گذاری را در لایحه ایمنی آنلاین بگنجاند. مل استراید، رییس کمیته خزانه داری پارلمان انگلیس در این باره گفت: خزانه‌داری و سازمان راهبرد امور مالی انگلیس (FCA) مشغول تنظیم توصیه‌هایی در این زمینه هستند. البته هنوز باید منتظر واکنش وزرای کابینه برای متوقف کردن انتشار تبلیغات کلاهبردارانه آنلاین از سوی شرکت‌ها بود. بسیاری از این تبلیغات قبلاً در بالای نتایج جست‌وجو ظاهر می‌شد. یک نمونه از کلاهبرداری‌های آنلاین نیز به ۲ سال قبل مربوط است. هنگامی که در ۲۰۱۹ میلادی طرح سرمایه‌گذاری «لندن کپیتال‌اند فایننس» شکست خورد، حدود ۲۳۷ میلیون دلار سرمایه متعلق به ۱۱ هزار سرمایه‌گذار خرد از بین رفت. این رویداد به تحقیقاتی گسترده منجر شد. بسیاری از سرمایه‌گذاران از طریق تبلیغات آنلاین با این طرح آشنا شده بودند. در همین راستا کمیته خزانه‌داری پارلمان پیشنهاد کرده بخشی مربوط به منع تبلیغات کلاهبردارانه باید در لایحه ایمنی آنلاین گنجانده شود. ممنوعیت تبلیغاتی تاکنون با استقبال از سوی سازمان راهبرد امور مالی انگلیس روبرو شده است. این سازمان هم‌اکنون گوگل را متقاعد کرده تا قبل از انتشار تبلیغات، قانونی بودن فعالیت‌های شرکت سفارش‌دهنده آگهی را کنترل کند. خزانه‌داری انگلیس اعلام کرد دولت این کشور تصمیم دارد قوانین سختگیرانه‌تری بر تبلیغات آنلاین از جمله موارد در نظر گرفته شده برای مقابله با کلاهبرداری آنلاین وضع کند.

اپیک‌گیمز خواهان تجدیدنظر رای دادگاه علیه اپل است

طی روزهای گذشته رای دادگاه مربوط به شکایت اپیک‌گیمز از اپل اعلام شد. اما اپیک‌گیمز خواهان تجدید نظر در آن شده است. به گزارش مهر به نقل از رویترز، شرکت اپیک گیمز از تصمیم خود برای تجدیدنظر در رأی دادگاه آنتی‌تراست (ضدانحصار) علیه اپل خبر داد. این شکایت از آنجا آغاز شد که سال گذشته اپیک گیمز داخل اپ بازی رایانه‌ای فورت‌نایت یک درگاه پرداخت مالی تعبیه کرد تا سیستم پرداخت اپل و ارایه کمیسیون به این شرکت را دور بزند. پس از آن اپ مذکور از اپ‌استور حذف شد و درنهایت اپیک‌گیمز شکایتی قانونی علیه اپل را ثبت کرد. اپیک‌گیمز اپل را متهم می‌کند که اپ‌استورش خود را به یک منبع انحصار غیرقانونی تبدیل کرده و به این ترتیب به درآمد سرشاری دست می‌یابد. این در حالی است که روز جمعه رأی قاضی دادگاهی در امریکا اعلام کرد اپل باید برخی قوانین را برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار لغو کند. اما در بسیاری از موارد اتهامات دادگاه به نفع اپل رأی داده بود، از جمله آنکه تولیدکننده آیفون همچنان اجازه دارد سیستم‌های پرداخت طرف سوم در پلتفرم خود را منع کند. همچنین دادگاه به اپل اجازه داده کمیسیون ۱۵ تا ۳۰ درصدی از سیستم پرداخت در اپ خود دریافت کند. اپیک گیمز اعلام کرد به مبارزه قانونی خود ادامه خواهد داد. تحلیلگران معتقدند تأثیر تصمیم دادگاه در بازار تا حد زیادی به شیوه واکنش اپل برای اجرای دستور قاضی مربوط است. از سوی دیگر منتقدان و رقبای این شرکت اعلام کرده‌اند آنها برای ایجاد تغییرات در سیستم کسب‌و‌کار اپل تلاش می‌کنند به جای مراجعه به دادگاه‌ها و شکایت، از طریق قانونگذاری اقدام کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران