شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طبق رای دادگاه مربوط به شکایت اپیک گیمز از اپل این شرکت باید به توسعه‌دهندگان اپ اجازه دهد سیستم‌های پرداخت خود را به مشتریانشان ارایه کنند.

رأی جدید دادگاه علیه قوانین اپ‌استور صادر شد

طبق رای دادگاه مربوط به شکایت اپیک گیمز از اپل این شرکت باید به توسعه‌دهندگان اپ اجازه دهد سیستم‌های پرداخت خود را به مشتریانشان ارایه کنند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، یک قاضی امریکایی برخی قوانین اپ استور اپل را لغو کرد و به این ترتیب شرکت مجبور خواهد شد به توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها اجازه دهد روش‌های پرداخت جایگزین را به مشتریانشان ارایه کنند. این رأی که مربوط به پرونده شکایت اپیک گیمز (شرکت تولیدکننده فورت نایت) از اپل بود، به نوعی حاکی از پیروزی توسعه‌دهندگان اپ دارد. البته رأی قاضی دادگاه اپل را ملزم نمی‌کند که به توسعه‌دهندگان اپ اجازه دهد از سیستم‌های پرداخت در اپ خود استفاده کنند. از سوی دیگر این شرکت همچنان می‌تواند کمیسیون ۱۵ تا ۳۰ درصدی از پرداخت‌های مشتریان در سیستم پرداخت خود دریافت کند. شرکت اپیک گیمز اعلام کرد خواهان تجدیدنظر در این رأی است. همچنین تیم سویینی مدیر ارشد اجرایی اپل در توییتی اعلام کرد: رأی دادگاه بردی برای توسعه‌دهندگان یا مصرف‌کنندگان نیست. شکایت اپیک گیمز از اپل سروصدای زیادی به پا کرد و درحقیقت یکی از جدی‌ترین پرونده‌های حقوقی علیه این شرکت در دادگاه‌های امریکا بود. اپیک گیمز اپل را متهم کرده بود فروشگاه اپ را به منبع انحصار غیرقانونی تبدیل کرده است. این شرکت سال گذشته داخل اپلیکیشن فورت نایت یک درگاه پرداخت مالی تعبیه کرد که سیستم پرداخت اپل را دور می‌زد. پس از آن اپل بازی رایانه‌ای مذکور را از فروشگاه اپل استور حذف کرد و در پی آن اپیک گیمز از اپل شکایت کرد.

حالت تاریک در نسخه رومیزی گوگل فعال شد

گوگل حالت تاریک یا دارک‌مد را روی نسخه رومیزی جست‌وجوگر اینترنتی خود فعال کرد. پیش از این خدمات مذکور روی اپلیکیشن موبایلی این شرکت فعال شده بود. به گزارش مهر به نقل از انگجت، گوگل از دسامبر گذشته از برنامه‌ریزی خود در این زمینه خبر داده بود و آزمایش‌هایی نیز به همین منظور انجام شده بود. گوگل می‌گوید ظرف چند هفته آینده این خدمات برای همه کاربران در دسترس خواهد بود. برای دسترسی به این حالت تازه کاربران باید به بخش تنظیمات رفته، گزینه تنظیمات جست‌وجو را انتخاب کنند، سپس به بخش Appearance رفته و گزینه تاریک یا dark را انتخاب کنند. همچنین گزینه پیش‌فرض وسیله نیز در نظر گرفته شده که به‌طور خودکار مضمون صفحه جست‌وجوگر را بر مبنای تنظیمات دستگاه به‌روز می‌کند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران