شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت اپل در پی انتقادات شدید مدافعان حریم خصوصی، راه‌اندازی سیستم اسکن تصاویر آیفون کاربران برای رصد موارد سوءاستفاده از کودکان را به تاخیر انداخت.

عقب‌نشینی اپل از اسکن تصاویر گوشی‌های آیفون

شرکت اپل در پی انتقادات شدید مدافعان حریم خصوصی، راه‌اندازی سیستم اسکن تصاویر آیفون کاربران برای رصد موارد سوءاستفاده از کودکان را به تاخیر انداخت. به گزارش ایسنا، این غول فناوری امریکایی در بیانیه‌‌ای اعلام کرد ماه گذشته برنامه‌ها برای قابلیتی را اعلام کردیم که هدف آن کمک به حفاظت از کودکان در برابر کودک‌آزارهایی بود که از ابزارهای ارتباطی برای یافتن و بهره‌برداری از آنها استفاده می‌کنند. بر اساس بازخوردهای مشتریان، گروه‌های مدنی، محققان و سایرین تصمیم گرفتیم زمان بیشتری را در ماه‌های آینده برای ‌جمع‌آوری نظرات و بهبود بیشتر این سیستم پیش از‌ راه‌اندازی آن صرف کنیم. اپل سه ابزار جدید را برای کمک به ریشه‌کنی و متوقف کردن انتشار مطالب مربوط به سوءاستفاده از کودکان برنامه‌ریزی کرده بود. این ابزارها شامل استفاده از دستیار دیجیتالی سیری برای گزارش موارد سوءاستفاده از کودکان و دسترسی به منابع مربوط به مبارزه با آن، قابلیتی در پیامها که دستگاه‌های متعلق به کودکان را برای دریافت یا ارسال تصاویر اسکن می‌کند و قابلیت جدید آنالیز تصاویر گوشی‌های آیفون پیش از ارسال شدن آنها به‌ای کلود بود. اگر کاربری تصاویر مربوط به سوءاستفاده از کودکان را در گالری گوشی خود داشته باشد، اپل اطلاع پیدا کرده و یک بازبینی انسانی برای اطمینان یافتن از محتوا انجام می‌دهد و سپس موضوع را به مقامات گزارش می‌کند. بر اساس گزارش بلومبرگ، مدافعان حریم خصوصی مانند بنیاد مرز الکترونیکی هشدار دادند که این فناوری می‌تواند به جز ردیابی هرزه‌نگاری کودکان، برای ردیابی موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفته و زمینه را برای سوءاستفاده‌های گسترده فراهم کند. این گروه حتی با برنامه اپل برای آوردن یک ناظر و اصلاح سیستم راضی نشده و اعلام کردند این رویکرد کمک‌کننده نبوده بلکه رمزنگاری ضروری برای حمایت از حریم خصوصی کاربران را تضعیف   می‌کند.

شکایت ۲ کارمند اپل  درباره آزار و تبعیض

به نظر می‌رسد اپل با چالش‌های زیادی روبرو شده و از یک سو به دلیل انتقاد از ویژگی اسکن آی‌کلود کاربران برای حفظ امنیت کودکان و از سوی دیگر با شکایت ۲ کارمند تحت فشار است. به گزارش مهر به نقل از رویترز، آژانس ملی روابط کار امریکا اعلام کرد تحقیقاتی درباره اپل آغاز می‌کند. این تحقیقات مربوط به شکایت دو کارمند اپل است. شکایت مطرح شده علیه اپل در دو تاریخ ۲۶ آگوست و یکم سپتامبر ثبت شده‌اند و هیات ملی روابط کار در کالیفرنیا مشغول بررسی آنها است. این سازمان از اظهارنظر در این زمینه خودداری کرده است. اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما تمام نگرانی‌ها را به‌طور جدی بررسی و هر زمان مشکلی مطرح شود آن را بررسی می‌کنیم. اشلی گجوویک یک مهندس ارشد در اپل اعلام کرد در ۲۶ آگوست به دلیل آزار یکی از مدیران، کاهش مسوولیت‌هایش و افزایش وظایف نامطلوب از اپل شکایت کرده است. شر اسکارلت، مهندس نرم‌افزار اپل و بنیانگذار جنبش Apple Too نیز در یکم سپتامبر از اپل شکایت کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران