شماره امروز: ۵۴۷

| | |

توییتر ظاهرا قصد دارد روی توسعه قابلیتی کار کند که به موجب آن کاربران بتوانند توییت‌های منتشر شده را در بازه‌های زمانی مشخص، آرشیو کنند.

توییتر و  ایده آرشیو کردن توییت‌های قدیمی

توییتر ظاهرا قصد دارد روی توسعه قابلیتی کار کند که به موجب آن کاربران بتوانند توییت‌های منتشر شده را در بازه‌های زمانی مشخص، آرشیو کنند. با این رویکرد، سایر کاربران نمی‌توانند توییت‌های آرشیو شده را مشاهده کنند. به گزارش «بلومبرگ»، توییتر روی توسعه ویژگی‌های جدیدی با تمرکز بر حفظ حریم شخصی کاربران کار می‌کند. در همین راستا امکان آرشیو کردن توییت‌های قدیمی را برای بازه‌های زمانی معینی مثلا ۳۰، ۶۰، ۹۰ روز یا یک سال کامل بررسی می‌کند. با آرشیو کردن، دیگر توییت‌های منتشرشده برای سایر کاربران قابل رویت نخواهد بود ولی کاربر می‌تواند بایگانی از توییت‌های قبلی خود در اختیار داشته باشد. یکی دیگر از قابلیت‌هایی که این شبکه اجتماعی روی توسعه آن کار می‌کند، محدود کردن افرادی است که می‌توانند توییت‌های منتشرشده را مشاهده کنند. در واقع بدون نیاز به مسدود کردن، کاربران می‌توانند اجازه مشاهده توییت خاصی را با برخی کاربران ندهند. بلومبرگ این ویژگی‌های جدید را مجموعه‌ای از تغییرات مرتبط با حفظ حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی توصیف می‌کند که هدف آن توجه به آسایش روانی کاربران در تعامل با یکدیگر است. براساس تحقیقات انجام‌شده توسط توییتر، بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی حتی نمی‌دانند که حساب کاربری آنها عمومی است یا خصوصی. توییتر هنوز تاریخ دقیق رونمایی از ویژگی‌های جدید را اعلام نکرده است. برخی این تغییرات در حال حاضر در حد یک ایده اولیه هستند. توییتر همچنین بنا دارد قابلیت ایمنی جدیدی را عرضه ‌کند که به صورت اتوماتیک حساب‌هایی را که از زبان آزاردهنده استفاده کرده و پاسخ‌های ناخواسته ارسال می‌کنند را به مدت هفت روز موقتا بلاک خواهد کرد. هنگامی که قابلیت Safety Mode فعال شود، سیستم‌های توییتر محتوای توییت را بررسی کرده و احتمال منفی بودن آن را ارزیابی می‌کنند. این شرکت اعلام کرد حساب‌هایی که کاربر غالبا با آنها تعامل دارند، به صورت خودکار مسدود نخواهند شد و ارتباطات کاربر در نظر گرفته می‌شوند.

تلویزیون برند آمازون  در راه بازار

شرکت آمازون قصد دارد تلویزیونی با برند خود را تا اکتبر که فصل خرید تعطیلات است، در امریکا روانه بازار کند. به گزارش ایسنا، این پروژه دو سال در دست طراحی بوده و منابع آگاه اعلام کردند تیم‌هایی شامل آمازون دیوایسز و Lab۱۲۶ در طراحی این تلویزیون نقش داشته‌اند. قرار است این تلویزیون‌ها توسط شرکت‌های دیگری شامل TCL تولید شوند و مجهز به دستیار صوتی الکسا خواهند بود. بر اساس گزارش رویترز، آمازون اواخر سال گذشته تلویزیون  AmazonBasics را در هند عرضه کرد که در دو اندازه ۵۵ اینچ و ۵۰ اینچ بودند. مدل‌های تلویزیونی که قرار است به بازار امریکا عرضه شوند بین ۵۵ تا ۷۰ اینچ خواهند بود با این حال باید منتظر اطلاعات بیشتری بود و دید آیا این دستگاه‌ها هم مانند تلویزیون‌های عرضه شده در هند مدل‌های ارزان‌قیمت هستند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران