شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تعدادی از شرکت‌های پخش موسیقی در امریکا از غول مخابراتی این کشور موسوم به چارتر کامیونیکیشنز به علت نقض کپی‌رایت شکایت کرده‌اند. به گزارش مهر به نقل از انگجت،

شکایت از غول مخابراتی امریکا به علت نقض کپی‌رایت

تعدادی از شرکت‌های پخش موسیقی در امریکا از غول مخابراتی این کشور موسوم به چارتر کامیونیکیشنز به علت نقض کپی‌رایت شکایت کرده‌اند. به گزارش مهر به نقل از انگجت، این شرکت‌ها معتقدند چارتر کامیونیکیشنز به شکلی آشکار و مکرر کپی‌رایت شرکت‌های پخش و توزیع موسیقی را نقض کرده است. این دومین بار طی سال‌های اخیر است که شرکت‌های پخش موسیقی چارترکامیونیکیشنز را به علت نقش کپی‌رایت تحت پیگرد قضایی قرار می‌دهند. آنان می‌گویند حدود ۱۵۰ هزار تذکر خود را در این زمینه برای یکی از زیرمجموعه‌های چارتر به نام اسپکتروم ارسال کرده‌اند که خدمات اینترنتی ارایه می‌دهد. در نامه‌های ارسال تذکر، آدرس‌های آی‌پی که از طریق آنها نقض کپی‌رایت رخ داده نیز درج شده، اما شرکت چارتر نسبت به این موارد تذکر بی‌توجهی کرده است. شاکیان می‌گویند این شرکت چشمانش را روی موارد بارگذاری غیرقانونی فایل‌های موسیقی که از طریق شرکت اسپکتروم رخ داده، بسته است. در بخشی از دادخواست شرکت‌های موسیقی آمده است: چارتر علی‌رغم دریافت هزاران مورد تذکر اصرار داشته که در زمینه فعالیت‌های غیرقانونی مشترکان خود کاری انجام ندهد. این در حالی است که چارتر برای پرداختن به موضوع بارگذاری غیرقانونی و گسترده محتوای دارای کپی‌رایت تعهد حقوقی دارد. این شرکت قبلاً هم به همین علت در سال ۲۰۱۹ مورد پیگرد قرار گرفته است.

رایانه‌ساز تایوانی هدف حمله باج‌افزاری قرار گرفت

یک تولیدکننده تایوانی رایانه هدف حمله باج‌افزاری قرار گرفته و ۱۱۲ گیگابایت اطلاعات حساس از آن سرقت شده است. به گزارش مهر به نقل از انگجت، ایسر و اپل تنها تولیدکنندگان رایانه‌ای نیستند که در این اواخر با حملات باج‌افزاری روبرو شده‌اند. طبق گزارش رسانه‌ها، شرکت تایوانی «گیگابایت» نیز در ۳ و ۴ آگوست با حمله باج‌افزاری روبرو شد. این شرکت تاکنون فقط تأیید کرده که سیستم‌های زیرساخت فناوری اطلاعات را خاموش کرده و چند سرور تحت تأثیر حمله قرار گرفته‌اند. اما نشانه‌های مختلف حاکی از آن است که این حمله باج‌افزاری مخرب‌تر بوده است. براساس گزارش نشریه «بلیپینگ کامپیوتر»، گروه هکری RansomEXX ادعا می‌کند ۱۱۲ گیگابایت اطلاعات داخلی حساس و همچنین یک مخزن کد نرم‌افزار را سرقت کرده که شامل اطلاعات تراشه‌های اینتل و AMD و اسناد رفع باگ نیز می‌شود. این حمله سایبری روی صفحه پشتیبانی گیگابایت و همچنین بخش‌های دیگری از این وب سایت شرکت تایوانی تأثیر گذاشت. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران