شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اپل برای کمک به نیروهای مجری قانون و ردیابی تصاویر ‌‌کودک‌آزاری قابلیت جدیدی را راه‌‌اندازی می‌کند که عکس‌ها را قبل از آپلود شدن در‌ آی‌کلود بررسی می‌کند.

اپل قابلیت جدید برای ردیابی تصاویر ‌‌کودک‌آزاری اجرا می‌کند

اپل برای کمک به نیروهای مجری قانون و ردیابی تصاویر ‌‌کودک‌آزاری قابلیت جدیدی را راه‌‌اندازی می‌کند که عکس‌ها را قبل از آپلود شدن در‌ آی‌کلود بررسی می‌کند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، اپل اعلام کرد در امریکا سیستمی را برای کنترل تصاویر آیفون‌ها قبل از آپلود شدن در آی‌کلود راه‌‌اندازی می‌کند تا تضمین شود آنها با عکس‌های شناخته‌شده ‌‌کودک‌آزاری مطابقت ندارند. ردیابی آپلود تصاویر ‌‌کودک‌آزاری برای محافظت در برابر ردیابی اشتباه تصاویر غیرقانونی کارآمد است و به بازبینی محتوا توسط انسان و گزارش کاربر به نیروی مجری قانون منجر می‌شود. این شرکت ادعا می‌کند سیستم را طوری طراحی کرده تا تعداد تصاویری که به اشتباه ‌‌کودک‌آزاری تلقی می‌شود، به یک در یک هزار میلیارد عکس کاهش یابد. سیستم جدید اپل در پاسخ به در خواست مجریان قانون برای ریشه یابی آزار کودکان و با توجه به حفظ حریم خصوصی و امنیت افراد ایجاد شده است. البته برخی حامیان حریم خصوصی معتقدند چنین سیستمی مسیر را برای ردیابی محتوای سیاسی یا غیره در آیفون باز می‌کند. این درحالی است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری دیگر از جمله گوگل، فیس‌بوک و مایکروسافت تصاویر کاربران را با مخزنی از تصاویر ‌‌کودک‌آزاری مقایسه و کنترل می‌کنند. شیوه کارکرد سیستم اپل به اینگونه است؛ مقامات پلیس مخزنی از تصاویر ‌‌کودک‌آزاری شناخته شده را در اختیار دارند که آنها را به کدهای عددی (hash) تبدیل می‌کنند تا شناسایی شوند. اما نمی‌توان از این کدها برای بازسازی تصاویر استفاده کرد. اپل با استفاده از فناوری به نام Neural Hash مخزن تصاویر مجریان قانون از ‌‌کودک‌آزاری را اجرا کرده است. دیگر هدف از این اقدام ردیابی تصاویر ادیت شده و مشابه نمونه‌های اصلی است. این مخزن روی آیفون‌ها ذخیره می‌شود. هنگامی که کاربری تصویری را در آی‌کلود ذخیره می‌کند آیفون یک کد عددی از تصویر می‌سازد تا آن را با مخزن داده مذکور مقایسه کند. تصاویر ذخیره‌شده در آیفون فرد کنترل نمی‌شود و بازبینی محتوا توسط کارمند انسانی قبل از اطلاع به پلیس برای تضمین صحت فرآیند قبل از تعلیق حساب کاربری فرد است.

گوشی جدید پرچمدار هواوی فاقد فناوری 5G است

طی دو سال اخیر سهم هواوی از بازار جهانی به‌شدت کاهش یافته و خبرها حاکی از آن است که گوشی جدید این شرکت فاقد فناوری 5G است. به گزارش مهر به نقل از لایت‌ریدینگ، جدیدترین موبایل‌های شرکت هواوی به فناوری نسل پنجم اینترنت همراه مجهز نیستند. این تحولات نشان‌دهنده تغییر رویکرد شرکت نسبت به یک سال قبل است. این شرکت چینی سال گذشته ادعا کرده بود در حوزه فروش موبایل و تجهیزات شبکه بی‌سیم از بقیه پیشی گرفته است. در گجت‌های جدید این شرکت از تراشه‌های کوالکام برای اتصال به شبکه نسل چهارم اینترنت همراه استفاده می‌شود. بنابراین تعجبی ندارد نبود فناوری 5G به فروش دستگاه‌ها خسارت بزند. یوان وو تحلیل‌گر بازار فناوری در وب‌سایت هواوی در این باره نوشته است: جدیدترین تحقیق ما از مصرف‌کنندگان نشان می‌دهد از هر ۱۰ کاربر موبایل چینی، ۹ نفر تصمیم دارند در آینده موبایل 5G بخرند. حتی خریداران موبایل‌های رده پایین نیز تصمیم دارند در آینده موبایل نسل پنجم بخرند. در همین راستا ما تردید داریم که آیا مصرف‌کنندگان تمایل دارند در عصر فناوری 5G یک موبایل رده بالای ۴G بخرند یا خیر. این بیانیه‌ای مهم از سوی مدیر ارشد اجرایی شرکتی است که در زمانی نه چندان دور ادعا می‌کرد در حوزه تولید تجهیزات شبکه 5G از شرکت‌هایی مانند اریکسون و نوکیا نیز برتر است. اما امروز در نقاط مختلف جهان تجهیزات شبکه هواوی با تجهیزات شرکت‌های دیگر جایگزین شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران