شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کمبریج - ۱ نام سریع‌ترین ابررایانه ساخت انگلیس است که برای استفاده آماده شده و قابلیت‌های تحقیقاتی گسترده‌ای خواهد داشت. به گزارش مهر به نقل از زد دی نت،

سریع‌ترین ابررایانه انگلیس آماده استفاده شد

کمبریج - ۱ نام سریع‌ترین ابررایانه ساخت انگلیس است که برای استفاده آماده شده و قابلیت‌های تحقیقاتی گسترده‌ای خواهد داشت. به گزارش مهر به نقل از زد دی نت، قرار است از این ابررایانه در حوزه‌هایی همچون زیست‌شناسی دیجیتال، تحقیقات ژنتیک و کشف داروهای جدید استفاده شود. بنابراین این ابررایانه به‌طور ویژه در حوزه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی و به منظور تقویت صنایع مرتبط با پزشکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ابررایانه مذکور با همکاری شرکت ان‌ویدیا ساخته شده و برای تکمیل آن ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری شده است. ساخت این ابررایانه در عرض تنها ۲۰ هفته صورت گرفته و محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا نتوانسته تأخیری در فرایند تکمیل آن ایجاد کند. مهندسان ان‌ویدیا به علت شیوع کرونا از سفر از امریکا به انگلیس خودداری کردند و توصیه‌های خود را از راه دور ارایه کردند. برای بررسی عملکرد این ابررایانه و کسب اطمینان از دقت آن از فناوری‌هایی مانند مدل‌سازی‌های پیچیده رایانه‌ای و نیز ربات‌های سیار کنترل از راه دور استفاده شده است. سرعت ابررایانه مذکور به ۴۰۰ پتافلاپس می‌رسد و در فهرست ۵۰۰ ابررایانه برتر جهان در رتبه ۴۱ جهان است.

خرید شرکت فیلمسازی توسط آمازون زیر ذره‌بین مقامات امریکا

کمیسیون فدرال تجارت امریکا درباره فرایند ادغام شرکت MGM در آمازون تحقیقاتی انجام می‌دهد. هدف تحقیق آن است که تضمین شود این عملیات قدرت آمازون در بازار را به‌طور ناعادلانه‌ای افزایش نمی‌دهد. به گزارش مهر به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید کمیسیون فدرال تجارت امریکا تحقیقاتی عمیق درباره خرید شرکت فیلم‌سازیMGM توسط آمازون آغاز کرده است. دلیل این تحقیقات نیز احتمال نقض قوانین آنتی‌تراست است. مقامات بیم آن دارند که خرید این شرکت قدرت آمازون نه تنها در تولید محتوا بلکه در ارایه سرویس و کالاها را به‌طور ناعادلانه‌ای افزایش دهد. البته چنین تحقیق آنتی‌تراستی چندان غیرمنتظره نیست. هنگامی که لینا خان برای ریاست کمیسیون فدرال تجارت امریکا انتخاب شد، این سازمان و وزارت دادگستری امریکا توافق کردند تا این فرایند ادغام را بررسی کنند. این در حالی است که خان یکی از منتقدان شناخته‌شده شرکت‌های فناوری بزرگ است. بنابراین آمازون از مدتی قبل اختلال در فرایند را پیش‌بینی می‌کرد و به همین دلیل خواستار منع حضور خان در پرونده‌های بعدی شد. با این وجود پیش‌بینی نمی‌شود وی از تحقیق درباره MGM کناره‌گیری کند. البته چنین تحقیقی لزوماً به لغو عملیات ادغام منجر نمی‌شود. اما احتمالاً شرایطی را برای خرید تعیین می‌کند و همچنین فرایند تکمیل معامله را چند ماه به تأخیر می‌اندازد. حدود یک سال طول کشید تا فرایند ادغام فیت بیت در گوگل تأیید شد و احتمالاً آمازون نیز برای خریدMGM باید مدت زمان مشابهی منتظر بماند. در این میان شرکت MGMاز اظهارنظر خودداری کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران