شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تعداد قابل توجهی از کارکنان حوزه فناوری علاقه‌مند به تغییر شغل هستند و اقناع آنها برای باقی ماندن در مشاغل فعلی کار دشواری است.

علاقه اکثر کارکنان حوزه فناوری به تغییر شغل

تعداد قابل توجهی از کارکنان حوزه فناوری علاقه‌مند به تغییر شغل هستند و اقناع آنها برای باقی ماندن در مشاغل فعلی کار دشواری است. به گزارش مهر به نقل از زد دی نت، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد کمتر از یک سوم فعالان و کارکنان حوزه فناوری قصد دارند مشاغل فعلی خود را حفظ کنند و اکثر آنها به دنبال ترک پست سازمانی فعلی هستند و در این شرایط در بسیاری از کشورهای جهان شاهد کمبود افرادی هستیم که از مهارت‌های دیجیتال کافی برای انجام مشاغل گوناگون برخوردار باشند. این بررسی که توسط موسسه سی دبلیو جابز از طریق گفت‌وگو با هزار فعال حوزه فناوری و ۵۰۰ تصمیم‌گیر حوزه ‌آی تی انجام شده، نشان می‌دهد تنها ۲۹ درصد از کارکنان حوزه فناوری قصد دارند مشاغل فعلی خود را تا ۱۲ ماه آینده حفظ کنند و اکثر آنها قصد دارند بعد از پایان همه‌گیری کرونا و تغییر مجدد سبک زندگی مشاغل دیگری را بر عهده بگیرند. همچنین ۱۴ درصد از کارکنان حوزه فناوری به دنبال بر عهده گرفتن مشاغل تازه در شرکت‌هایی متفاوت هستند، ۱۱ درصد می‌خواهند کسب و کار شخصی خودشان را ایجاد کنند، ۱۱ درصد قصد دارند مشاغل پاره‌وقت داشته باشند، ۱۱ درصد به دنبال تغییر محل جغرافیایی کار و ۱۰ درصد هم به دنبال پیمانکار شدن هستند. در مجموع ۸ درصد افراد هم کلاً قصد دارند در حوزه‌ای جدید به غیر از فناوری مشغول به کار شوند. بررسی‌های سی دبلیوجابز حاکی است ظرف ماه‌های آینده حوزه فناوری با کمبود نیروی متخصص و ماهر مواجه می‌شود و تلاش برای تغییر شغل این بخش را به‌شدت تحت تأثیر قرار خواهد داد.

قدرت «تنسنت» وعدم ادغام سایت‌های بازی آنلاین

اداره تنظیم بازار چین عملیات ادغام دو سایت بازی رایانه آنلاین در شرکت تنست را متوقف کرد زیرا چنین عملیاتی قدرت تنست در بازار را بیشتر می‌کرد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، رگولاتور بازار چین اعلام کرد عملیات ادغام هویا (Huya) و دویو (DouYu) در شرکت تنست را متوقف کرده است. دلیل توقف ادغام نیز نگرانی‌های انحصارگرایانه ذکر شده است. نخستین‌بار تنست سال گذشته از ادغام دو شرکت هویا و دویو خبر داد. طبق اطلاعات موجود این دو شرکت ۸۰ درصد از بازار بازی‌های رایانه‌ای آنلاین در اختیار دارند. تنست بزرگ‌ترین سهامدار هویا است و ۳۶.۹ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. یک سوم شرکت دویو نیز به تنسنت تعلق دارد. هر دو این شرکت‌ها در امریکا ثبت شده‌اند و ارزش بازاری آنها روی هم ۵.۳ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. هفته گذشته نخستین‌بار اشاره شد اداره تنظیم بازار چین تصمیم دارد این معامله را متوقف کند. به گفته این سازمان سهم هویا و دویو از بازار بازی‌های ویدئویی آنلاین بیش از ۷۰ درصد است و این امر سلطه تنست را قدرتمندتر می‌کند. هویا و دویو به ترتیب نخستین و دومین وب‌سایت‌های بازی ویدئویی آنلاین محبوب در چین هستند. تنست در بیانیه‌ای اعلام کرد از این تصمیم اطلاعت و با تمام ملزومات قانون همخوانی می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران