شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اپلیکیشن ویدیویی تیک‌تاک در هفته‌های آینده گزینه‌ای را معرفی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد ویدیوهای طولانی‌تر حداکثر سه دقیقه‌ای بسازند.

گزینه ساخت ویدیوی طولانی‌تر به تیک‌تاک اضافه می‌شود

اپلیکیشن ویدیویی تیک‌تاک در هفته‌های آینده گزینه‌ای را معرفی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد ویدیوهای طولانی‌تر حداکثر سه دقیقه‌ای بسازند. به گزارش ایسنا، تیک‌تاک که به کاربران اجازه می‌دهد کلیپ‌های ویدیویی کوتاه حداکثر ۶۰ ثانیه‌ای ساخته و صدا و افکت ویژه به آن اضافه کنند، در سال‌های اخیر محبوبیت گسترده‌ای در میان نوجوانان پیدا کرده است. شرکت رسانه اجتماعی تیک‌تاک در یک پست وبلاگ اعلام کرد طی هفته‌های آینده گزینه‌ای را برای ساخت ویدیوهای طولانی‌تر برای همه در تیک تاک عرضه کرده و برای جامعه جهانی خود انعطاف‌پذیری به منظور فیلمبرداری، بارگذاری و ویرایش ویدیوهای حداکثر سه دقیقه‌ای در تیک تاک را فراهم می‌کنیم. موفقیت تیک تاک که متعلق به شرکت چینی  بایت دنس است باعث شده است بسیاری از شرکت‌های شبکه اجتماعی خدمات ویدیوی کوتاه را به پلتفرم خود اضافه کنند. اینستاگرام که زیرمجموعه فیس بوک است، سرویس کلیپ های ویدیویی کوتاه معروف به ریلز را عرضه کرده و اسنپ چت هم نوامبر گذشته اسپات لایت را راه‌اندازی کرد. تیک تاک روز چهارشنبه اعلام کرده بود بیش از هفت میلیون حساب متعلق به کاربران پایین ۱۳ سال را در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ حذف کرده و گام قابل توجهی در راستای اجرای الزام سنی در این اپلیکیشن برداشته است.

ذخیره اطلاعات دیجیتالی واکسن در گوشی‌های اندرویدی

گوگل به کاربران اجازه می‌دهد سوابق واکسیناسیون خود را به راحتی در دستگاه‌های اندرویدی ذخیره کنند. به گزارش ایسنا، گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرد کاربران تا هنگامی که دولت یا سازمان درمانی آنها از سیستم گوگل برای قابل دسترس کردن نتایج پزشکی آنها با استفاده از ابزارهای جدید استفاده کنند، می‌توانند اطلاعات واکسیناسیون یا وضعیت  کووید ۱۹ خود را در تلفنشان ذخیره کرده و هر زمان که بخواهند به آن دسترسی داشته باشند. این قابلیت فعلا در امریکا قابل دسترس است اما در کشورهای بیشتری عرضه خواهد شد با این حال گوگل به این کشورها اشاره نکرده است. گوگل اعلام کرد کپی این اطلاعات را نگهداری نمی‌کند. کالیفرنیا یکی از ایالتهای امریکاست که برنامه‌ای را برای قابل دسترس کردن کارت‌های دیجیتالی از طریق سیستم این ایالت آغاز کرده است. شرکت‌های فناوری در زمینه گذرنامه‌های واکسن دیجیتالی تلاش کرده‌اند به خصوص که بعضی از شرکت‌ها و مکان‌ها خواهان مدرک هستند. کارت‌های قلابی در حال حاضر به یک مشکل تبدیل شده‌اند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران