شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سرعت تحولات در جهان گاهی موجب تغییر سریع نتایج جست‌وجوی اینترنتی می‌شود و گوگل قصد دارد به همین علت در مورد برخی نتایج جدید غیرقابل اعتماد به کاربران هشدار دهد.

عدم اعتماد گوگل از صحت نتایج جست‌وجوی خود

سرعت تحولات در جهان گاهی موجب تغییر سریع نتایج جست‌وجوی اینترنتی می‌شود و گوگل قصد دارد به همین علت در مورد برخی نتایج جدید غیرقابل اعتماد به کاربران هشدار دهد. به گزارش مهر به نقل از ورج، وقتی رویداد جدیدی در جهان رخ می‌دهد افزودن نتایج جست‌وجوی قابل اعتماد به جست‌وجوگرهای اینترنتی و کنترل دقت و اصالت اخبار و نتایج مدت زمانی طول می‌کشد. از همین رو گوگل تصمیم گرفته تا در مورد محتوای لینک‌هایی که چندان قابل اتکا نیستند به کاربران هشدار دهد. گوگل با ارسال یک پست وبلاگی در این مورد چنین توضیح داده است: از این پس در مورد برخی نتایج جست‌وجو این پیام نمایش داده می‌شود که به نظر می‌رسد نتایج این جست‌وجو به سرعت در حال تغییر هستند و اگر این موضوع جدید است، ممکن است افزوده شدن نتایج به منابع قابل اعتماد مدتی طول بکشد. لذا کاربران می‌توانند برای افزوده شدن نتایج دقیق‌تر بعد از مدتی مجدداً به جست‌وجوگر گوگل مراجعه کنند. این خدمات فعلاً تنها برای کاربران انگلیسی زبان در دسترس است، اما قرار است طی ماه‌های آینده در اختیار کاربران سایر زبان‌ها نیز قرار بگیرد. خدمات یادشده بر روی تمامی نسخه‌های جست‌وجوگر گوگل در دسترس خواهد بود.

لینکدین به آیین‌نامه اروپایی مقابله با نفرت‌پراکنی پیوست

شبکه اجتماعی حرفه‌ای لینکدین رسما به آیین‌نامه رفتاری اتحادیه اروپا برای مقابله با نفرت‌پراکنی در این پلتفرم پیوست. به گزارش ایسنا، کمیسیون اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: شبکه اجتماعی حرفه‌ای لینکدین به آیین‌نامه رفتاری اتحادیه اروپا در خصوص مقابله با نفرت پراکنی آنلاین پیوسته و دیدیه ریندرز، کمیسیونر دادگستری اتحادیه اروپا از مشارکت لینکدین استقبال و در بیانیه‌ای اعلام کرده که این آیین‌نامه ابزار مهمی در مبارزه علیه نفرت پراکنی بوده و خواهد ماند. وی در ادامه افزود: من از شرکتهای بیشتری دعوت می‌کنم به این آیین‌نامه ملحق شوند تا جهان از نفرت عاری شود. اگرچه نام لینکدین پیش از این رسما با این آیین‌نامه مرتبط نبود اما این شرکت اعلام کرده که از طریق شرکت مادر خود مایکروسافت از این تلاش حمایت کرده است. لینکدین در بیانیه‌ای در خصوص تصمیمش برای پیوستن رسمی به آیین‌نامه اتحادیه اروپا اعلام کرد لینکدین محل محاوره‌های حرفه‌ای است که در آن افراد یکدیگر را یافته، می‌آموزند و فرصتهای جدیدی پیدا می‌کنند. با توجه به فضای اقتصادی فعلی و اتکای کارجویان و افراد حرفه‌ای به لینکدین، مسوولیت ما کمک به ایجاد تجربه امنی برای اعضای این پلتفرم است. لینکدین بخش مهمی از هویت حرفه‌ای اعضایمان برای کل حرفه شان است و می‌تواند توسط کارفرما، همکاران و شرکای تجاری احتمالی آنها مشاهده شود. آیین‌نامه اتحادیه اروپا علیه نفرت پراکنی غیرقانونی شامل محتوای نژادپرستی یا بیگانه ستیزی یا برانگیختن خشونت یا نفرت علیه گروه‌های مردم به دلیل نژاد، رنگ پوست، مذهب یا ریشه‌های نژادی آنها می‌شود. شماری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این خصوص قوانین ملی دارند و برخی هم قانونی را تصویب کرده‌اند که فضای دیجیتالی را هدف می‌گیرد. بنابراین آیین‌نامه رفتاری اتحادیه اروپا مکمل قوانین ضد نفرت‌پراکنی می‌شود و غیرالزام‌آور است. این ابتکار در سال ۲۰۱۶ آغاز شد که شماری از غولهای فناوری نظیر فیس‌بوک، توییتر، یوتیوب و مایکروسافت موافقت کردند به مقابله با نفرت‌پراکنی سرعت ببخشند. از زمانی که این آیین‌نامه عملیاتی شده است، شمار زیادی از سایر پلتفرم‌های فناوری نظیر تیک تاک به آن پیوسته‌اند اما شمار زیادی از سرویسهای دیجیتالی به خصوص پیام‌رسان‌ها هنوز در این ابتکار مشارکت نکرده‌اند. بنابراین کمیسیون اروپا خواستار پیوستن شرکت‌های خدمات دیجیتالی بیشتری به این آیین‌نامه شد. شرکتهایی که به این آیین‌نامه ملحق می‌شوند باید مقررات و استانداردهایی در خصوص نفرت‌پراکنی در پلتفرم‌هایشان داشته باشند. همچنین باید سیستم‌ها و تیم‌هایی برای بازبینی محتوایی که به عنوان نفرت‌پراکنی در پلتفرمشان مشخص می‌شوند، داشته باشند. این شرکت‌ها ملزم هستند برای حذف چنین محتوایی سریعا اقدام کنند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران