شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، با پیشنهاد جک دورسی، مدیرعامل توییتر برای برگزاری مناظره‌ای در خصوص بیت‌کوین موافقت کرد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، با پیشنهاد جک دورسی، مدیرعامل توییتر برای برگزاری مناظره‌ای در خصوص بیت‌کوین موافقت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا با پیشنهاد جک دورسی، مدیرعامل توییتر برای انجام مناظره در خصوص بیت‌کوین در کنفرانس بی‎ورد 

(B Word) موافقت کرد. کنفرانس بی‌ورد قرار است ۲۱ جولای (کمتر از یک ماه دیگر) برگزار شود ودر آن کتی‌وود مدیرعامل آرک اینوست، آدام بک، مدیرعامل بلاک استریم و مایکل مورل نایب‌رییس سابق CIA حضور خواهند داشت. در این کنفرانس در خصوص اسرار و پشت‌پرده‌های جریان‌‎سازی رسانه‌ای بیت‌کوین و چگونگی سازگاری موسسات مالی و رسانه‌ها با این رمزارز صحبت خواهد شد. مصداق‌زدایی بیت‌کوین، حمایت اکوسیستم توسعه‌دهنده، تضیمن امنیت شبکه بیت‌کوین و نظارت و قانونگذاری در این حوزه موضوعاتی هستند که قرار است در این کنفرانس به آنها پرداخته شود.

جک دورسی در کنار کتی وود و استیو لی یک جلسه زنده با عنوان « بیت‌کوین به عنوان ابزاری برای توانمندسازی اقتصاد» را مدیریت خواهد کرد و ایلان ماسک قرار است بخشی از این جلسه باشد.

بحث و تبادل نظر میان این دو میلیارد حوزه فناوری می‌تواند تاثیری شگرف بر صنعت رمزارزها بگذارد. یکی از نقاط اختلاف میان جک دورسی و ایلان ماسک اثرات زیست‌محیطی استخراج بیت‌کوین است. ماسک بارها اعلام کرده که اثبات کار (Pow) از طریق استخراج بیت‌کوین انرژی بسیار زیادی مصرف می‎کند و این در حالی است که دورسی نظری مخالف ماسک دارد و معتقد است با وجود مصرف زیاد انرژی، اثبات کار (PoW) برای تمرکززدایی و امنیت بیت‌کوین حیاتی است. جامعه بیت‌کوین و جک دورسی معتقدند که رمزارزها استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر را ترویج می‌دهند و سهم بزرگی از استخراج بیت‌کوین از طریق انرژی‌های پاک انجام می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران