شماره امروز: ۵۴۷

| | |

انگلیس تصمیم دارد قوانینی برای سرویس‌های پخش محتوای آنلاین وضع کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشن، دولت انگلیس تصمیم دارد قوانینی برای شرکت‌های پخش محتوای آنلاین مانند نتفلیکس،

انگلیس سرویس‌های پخش محتوای آنلاین را قانونمند می‌کند

انگلیس تصمیم دارد قوانینی برای سرویس‌های پخش محتوای آنلاین وضع کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشن، دولت انگلیس تصمیم دارد قوانینی برای شرکت‌های پخش محتوای آنلاین مانند نتفلیکس،  دیزنی پلاس و آمازون پرایم وضع کند. طبق طرح‌هایی که قرار است هفته آینده منتشر شود، قدرت نظارت  Ofcom (سازمان ناظر بر رسانه‌های انگلیس) بر رسانه‌های رادیویی و تلویزیونی عادی (مانند بی‌بی‌سی و ‌ای‌تی‌وی) به سرویس‌های پخش محتوای آنلاین امتداد می‌یابد. به عبارت دیگر این سازمان می‌تواند درباره شکایات مربوط به موضوعاتی مانند تبعیض و محتوای نادرست قضاوت کند. پیش‌بینی می‌شود الیور داودن وزیر فرهنگ انگلیس پیشنهادات مربوط به سرویس‌های پخش آنلاین را در یک تحقیق ارایه کند. در شرایط فعلی نتفلیکس مشمول قوانین Ofcom نمی‌شود زیرا دفتر آن در هلند قرار دارد. بنابراین حتی با وجود آنکه برنامه‌های این شبکه در انگلیس پخش می‌شود، از قوانین هلند پیروی می‌کند. سرویس‌های عمومی پخش محتوا در انگلیس (PSBs) با فشار روزافزون از سوی سرویس‌های پخش آنلاینی روبرو هستند که با اتکا به بودجه‌های انبوه، مشترکان جوان را به خود جذب کرده‌اند.

موبایل تاشوی جدید سامسونگ ارزان می‌شود

طبق گزارشی جدید سامسونگ قصد دارد موبایل گلکسی زد فولد۳ را با قیمتی ارزانتر از نسخه قبلی این موبایل تاشو عرضه کند. به گزارش مهر به نقل از گیزمو چاینا، موبایل‌های تاشو دیگر دستگاه‌هایی آزمایشی نیستند و کاربران به خرید آنها علاقه نشان می‌دهند. در این میان سامسونگ یکی از برندهایی است که در حوزه توسعه این موبایل‌ها پیشتاز است. این شرکت کره‌ای اکنون تصمیم دارد نسل جدید موبایل تاشوی هوشمند خود از جمله «گلکسی زد فولد ۳» را عرضه کند. اکنون طبق گزارشی جدید مشخص شده قیمت این دستگاه کمتر از نسخه قبلی آن خواهد بود. هرچند گزارش‌ها نشان می‌دهد موبایل با برچسب قیمتی پایین‌تری ارایه می‌شود اما جزییات دقیق و قیمت‌گذاری رسمی آن اعلام نشده است. البته سامسونگ تصمیم دارد با کاهش قیمت و افزایش جذابیت این دسته از موبایل، طیف وسیع‌تری از مشتریان را هدف بگیرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که قیمت موبایل گلکسی زد فولد۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ احتمالاً ۲۰ درصد کمتر از نسخه‌های قبلی این سری خواهد بود. این بدان معنا است که نسل جدید موبایل‌های گلکسی فولد ۴۰۰ دلار ارزان‌تر از گلکسی زد فولد ۲ (۱۹۹۹ دلار) خواهند بود. پیش‌بینی می‌شود در نسل جدید این موبایل‌ها، از حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی استفاده شود. اگر گزارش‌های پیشین درست باشد، سامسونگ گلکسی زد فولد۳ در آگوست سال جاری رونمایی خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران