شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پس از آنکه بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارایه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین از طریق این بانک وجود ندارد،

سقوط قیمت بیت‌کوین به ۳۲،۵ هزار دلار

پس از آنکه بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارایه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت‌کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد. به گزارش کوین تلگراف، بلافاصله پس از اعلام این خبر قیمت تا نزدیکی ۳۲,۰۰۰ دلار سقوط کرد. کالین وو پس از انتشار اطلاعیه بانک کشاورزی چین، در توییتی نوشت: «در این اطلاعیه تأکید شده است که به محض اطلاع از اقدامات مرتبط با ارزهای دیجیتال، امکان انجام تراکنش و امکان ارتباط مشتری قطع شده و مراتب آن به ادارات مربوطه ارجاع داده خواهد شد.» پس از انتشار این اخبار، شاهد افزایش نوسانات بیت‌کوین بودیم. این در حالی است که واکنش بازار همانند واکنش‌ها به اخبار پیشین از چین بود. از سال ۲۰۱۷، دولت چین در حال وضع محدودیت‌ها در قبال ماینرها و معامله‌گران ارزهای دیجیتال است. بسیاری از کارشناسان، اخبار نزولی از چین را مثبت ارزیابی می‌کنند. به‌گفته آنها، این قبیل اقدامات باعث خواهد شد تا بیت‌کوین از چین فاصله بگیرد و این موضوعی مثبت است. چارلز ادواردز، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه کاپریول در اظهارنظری گفت: «بیت‌کوین بزرگ‌ترین حمله در تاریخ خود را تجربه کرد. بدترین سناریوی ممکن در مورد ممنوعیت استخراج حالا دیگر تأثیرش را گذاشته است.

کاهش ۱۷ درصدی قدرت‌ پردازش  شبکه بیت‌کوین طی چند ساعت

نرخ هش شبکه بیت‌کوین پس از قطع برق ۲۶ مزرعه استخراج در استان سیچوآن چین، ظرف ۲۴ ساعت ۱۷ درصد کاهش یافت. به گزارش دیکریپت، قطع برق ۲۶ مزرعه استخراج در استان سیچوآن چین توسط مقامات این استان باعث شد که قدرت استخراج بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶.۹۴ درصد کاهش یابد. این در حالی است که سقوط هش ریت می‌تواند باعث کاهش قیمت بیت‌کوین شود. در ماه آوریل، حوادث منجر به قطعی برق در استان سین کیانگ چین باعث شد نرخ هش بیت‌کوین ۳۰ درصد افت کند. این مساله در کاهش ۱۰ هزار دلاری قیمت این ارز دیجیتال نقش داشت. این‌بار هم همزمان با افت نرخ هش  بیت کوین، قیمت آن در روز یکشنبه ۵.۷۱ درصد نسبت به روز شنبه کاهش یافت و به ۳۴,۲۰۵ دلار رسید. البته بیت‌کوین روز گذشته (دوشنبه) باز هم افت کرد و اکنون در قیمتی پایین‌تر از ۳۳,۰۰۰ دلار معامله می‌شود. از مدار خارج شدن مزارع استخراج استان سیچوآن چین روی استخرهای استخراج نیز تأثیر گذاشت و برخی از این استخرها بیش از سایر آنها که منابع متنوع‌تری دارند، آسیب دیدند. 

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران