شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گوگل به بیش از دو میلیارد کاربر کروم درباره یک حفره امنیتی جدید در این مرورگر وب و ضرورت ارتقای مرورگرشان در اولین فرصت هشدار داد.

هشدار امنیتی گوگل به دو میلیارد کاربر کروم

گوگل به بیش از دو میلیارد کاربر کروم درباره یک حفره امنیتی جدید در این مرورگر وب و ضرورت ارتقای مرورگرشان در اولین فرصت هشدار داد. به گزارش ایسنا، گوگل در یک پست وبلاگ تایید کرد که یک آسیب‌پذیری امنیتی ناشناخته در کروم شناسایی شده است. اکثر حفره‌های امنیتی شناسایی و پیش از اینکه مورد بهره‌برداری هکرها قرار بگیرند، ترمیم می‌شوند اما دسته‌بندی این آسیب‌پذیری به عنوان آسیب‌پذیری روز صفر (زیرو دی) به معنای آن است که هکرها از آن باخبر بوده و فعالانه از آن بهره‌برداری می‌کنند. درباره این آسیب‌پذیری اطلاعات زیادی در دست نیست. گوگل معمولا جزییات آسیب‌پذیری را محدود نگه می‌دارد تا فرصت کافی برای کاربران کروم به منظور ارتقا فراهم کند. برای مقابله با این تهدید، کاربران کروم باید فورا به قسمت تنظیمات، کمک و درباره گوگل کروم مراجعه کنند. اگر نسخه مرورگر در لینوکس، مک او اس و ویندوز به عنوان نسخه ۹۱.۰.۴۴۷۲.۱۱۴ یا بالاتر مشخص شده است، مرورگر دستگاه ایمن است. در غیر این صورت کاربران باید به صورت دستی به روزرسانی موجود برای مرورگر کروم را چک کرده و پس از به روزشدن آن، برنامه را بسته و مجددا راه‌اندازی کنند. گوگل تایید کرد سه تهدید سطح بالای دیگر را در این نسخه کروم ترمیم کرده است. گوگل معمولا با سرعت نسبت به ترمیم آسیب‌پذیریها اقدام می‌کند اما کارآمدی آنها به سرعتی که کاربران کروم مرورگرشان را به روزرسانی می‌کنند هم بستگی دارد. بر اساس گزارش فوربس، کاربران کروم بهتر است این‌بار هوشیاری بیشتری به خرج دهند. شرکت امنیتی کاسپرسکی هفته گذشته هشدار داد گروهی از هکرها به نام  «پازل میکرز»  در حال جمع کردن حفره‌های امنیتی زیرو دی کروم برای نصب بدافزار در سیستمهای ویندوز هستند. مایکروسافت هفته گذشته در این باره هشدار امنیتی فوری به کاربران ویندوز صادر کرد.

دردسر سیستم تشخیص چهره برای بیکاران

مشکلات اخیری که در ارتباط با پایایی سیستم تشخیص چهره به وجود آمده، به شهروندان امریکایی که در تنگنای اقتصادی قرار دارند، آسیب زده است. به گزارش ایسنا، پایگاه خبری مادربورد گزارش کرده که شکایتهایی درباره سیستم تشخیص چهره ID.me دستکم در ۲۱ ایالت امریکا برای بررسی هویت افراد متقاضی دریافت بیمه بیکاری وجود دارد. هنگامی که سیستم تطبیق چهره نمی‌تواند هویت آنها را تایید کند، بعضی از افراد هفته‌ها یا ماه‌ها بدون بیمه بیکاری مانده‌اند و گاهی شانسی برای دریافت کمک از طریق سیستم چت ویدیویی برای حل این مشکلات نداشته‌اند. بلیک هال، مدیر ID.me به جای فناوری، کاربران را مقصر این مشکلات خوانده و اظهار کرده است که الگوریتم تطبیق چهره ۹۹.۹ درصد دقت عمل دارد و هیچ ارتباطی بین رنگ پوست و شناسایی اشتباه وجود ندارد. وی گفته است مردم سلفیها را به درستی به اشتراک نمی‌گذارند یا به دستورالعملها عمل نمی‌کنند. پایگاه خبری مادربورد خاطرنشان کرده که بعضی از افراد سه تلاش ناموفق برای دریافت تایید سیستم تشخیص چهره داشته‌اند. اما شرکت مسوول مدعی است هزینه‌های کلاهبرداری بیمه بیکاری ملی در چند ماه گذشته به سرعت افزایش پیدا کرده و از ۱۰۰ میلیارد دلار به ۴۰۰ میلیارد دلار رسیده است بدون اینکه مشخص کند این زیان چگونه محاسبه شده است. بر اساس گزارش انگجت، هر چه که درباره فناوری ID.me روی داده است، با این حال وقایع مربوط یکی از دلایلی را برجسته می‌کند که چرا دولت‌های ایالتی و فدرال امیدوارند تشخیص چهره را محدود کنند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران