شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به‌رغم سقوط بیت‌کوین به ۳۵ هزار دلار، خریداران هنوز برای خرید در کف تردید دارند، اما داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که دارندگان بلندمدت هنوز به انباشت بیت‌کوین ادامه می‌دهند. به گزارش کوین تلگراف

سقوط بیت‌کوین خریداران را دچار تردید کرده است

به‌رغم سقوط بیت‌کوین به ۳۵ هزار دلار، خریداران هنوز برای خرید در کف تردید دارند، اما داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که دارندگان بلندمدت هنوز به انباشت بیت‌کوین ادامه می‌دهند. به گزارش کوین تلگراف، بیت‌کوین و بازارهای سنتی، روز جمعه (۲۸ خرداد) بار دیگر به دنبال اظهارات بانک مرکزی امریکا (فدرال رزرو) درباره احتمال افزایش پیش از موعد نرخ بهره، با سقوط مواجه شدند. این اظهارات منجر به افزایش قیمت دلار به ضرر دارایی‌های پرریسک و اوراق خزانه‌داری امریکا شد. با این حال، همه اتهامات متوجه بانک مرکزی امریکا نیست؛ زیرا هفته‌هاست است که نگرانی‌ها در مورد کاهش بیشتر قیمت بیت‌کوین، رو به افزایش است. در همین حال، بیشتر مباحث پیرامون نزدیک‌شدن روند قیمت بیت‌کوین به تقاطع مرگ و تأثیر آن بر آینده ارز دیجیتال برتر بازار در جریان بوده است. یکی از تریدر‌ها در این باره در توییتر خود نوشت: «تقاطع مرگ ممکن است طی چند روز آینده اتفاق بیفتد. آماده باشید. شاهد سیگنال نزولی قوی هستیم. این یک هشدار برای معامله گران بیت‌کوین است.» فشار فروش، قیمت بیت‌کوین را به زیر حمایت مهم ۳۶ هزار دلاری رساند. این افت قیمت باعث شد که معامله‌گران، گام بعدی حرکت بیت‌کوین را کاهش به ۳۲ هزار و ۵۰۰ دلار پیش‌بینی کنند که پس از آن احتمال افت به ۳۰ هزار دلار هم وجود دارد. این عوامل تکنیکال با اخبار منفی پیرامون بیت‌کوین همراه شد؛ مانند بستن مراکز استخراج ارزهای دیجیتال توسط مقامات چینی و خبر اخیر درباره سقوط کامل پروتکل آیرون فایننس که منجر به صفرشدن ارزش ارز دیجیتال تایتان شد.  

نابودی پروژه آیرون فاینانس منجر به زیان بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذار میلیاردر امریکایی، مارک کوبان شد و نگرانی معامله‌گران از احتمال کاهش بیشتر قیمت بیت‌کوین را به دنبال داشت. درنتیجه این نگرانی‌ها، شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال به عدد ۲۵ کاهش یافته که حاکی از ترس شدید و تداوم روند ماه گذشته است.

افزایش ورودی به صرافی‌ها پیش از فروش گسترده

داده‌های شرکت تحلیل درون‌زنجیره‌ای کریپتو کوانت، نشان می‌دهد که خالص جریان ورودی بیت‌کوین به صرافی‌ها، پیش از افت قیمت آن از ۴۱ هزار به ۳۶ هزار دلار در هفته گذشته، زنگ هشداری برای معامله‌گران ناظر بود. در ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) جریان ورودی بیت‌کوین به صرافی‌ها با ثبت قیمت ۴۱,۳۰۰ دلار توسط این ارز دیجیتال افزایش یافت؛ اما در سه روز بعدی با کاهش ۱۵ درصدی مواجه شد. یک تحلیلگر ناظر گفته است که فعالیت نهنگ‌ها در صرافی جمینای با بخشی از فروش گسترده‌ای که در سال ۲۰۲۱ در بازار ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد، همبستگی قابل‌توجهی داشته است. او در توییتی نوشت: «صرافی جمینای پوششی برای نهنگ‌های بیت‌کوین است.

 با نگاهی به گذشته می‌توانیم ببینیم که بزرگ‌ترین اصلاح‌ها توسط نهنگ‌های جمینای ایجاد شده است. می‌توان اینگونه فرض کرد که جریان خالص مثبت بیت‌کوین در جمینای می‌تواند نشان‌دهنده یک سقف نسبی قیمت برای آن باشد.» در حالی که جریان خالص بیت‌کوین در صرافی‌ها طی دو روز گذشته متعادل شده و فقط جریان ورود کمی بیشتر از جریان خروج است، فعالان بازار با نزدیک‌شدن تقاطع مرگ، منتظر هستند که ببینند حرکت قیمت به کدام سمت خواهد بود.

پول هوشمند همچنان در حال جمع‌آوری است

در حالی که ترس سرمایه‌گذاران در حال افزایش است و برخی از معامله‌گرانی که بیت‌کوین خود را در اوج‌های قیمتی ماه مارس و مه خریداری کرده‌اند، با ضرر می‌فروشند، عرضه کل دارندگان بلند‌مدت بیت‌کوین که اواسط ماه مه به کف رسیده بود، همچنان رو به افزایش است. به گفته ویلیام کلمنته، تحلیلگر ارزهای دیجیتال فعال در توییتر، داده‌های اخیر درون‌زنجیره‌ای حاکی از آن است که فروش بیت‌کوین اشباع شده و این ارز دیجیتال، «اکنون روی نقاط عطف شاخص‌های عمده درون‌زنجیره‌ای که از نظر تاریخی اهمیت دارند، قرار گرفته است». کلمنته گفت که دارندگان بلند‌مدت «همچنان مشغول انباشت بیت‌کوین تخفیف‌دار هستند»؛ اقدامی که به جبران فروش دارندگان کوتاه‌مدت کمک کرده است. او همچنین تأکید کرد «انباشت بیت کوین در حال تقویت‌شدن است». به گفته رکت کپیتال، تحلیلگر و معامله‌گر ارزهای دیجیتال، آینده کوتاه‌مدت بیت‌کوین همچنان پرریسک است؛ زیرا نمونه‌های قبلی، تقاطع مرگ اصلاحی را به دنبال داشته‌اند که مشابه همان اصلاح پیش از رسیدن به تقاطع مرگ بوده است. از سوی دیگر، داده‌های بلندمدت آینده خوش‌بینانه‌تری را نشان می‌دهد، چراکه کیف‌پول‌های نهنگ‌ها و دارندگان بلندمدت، به افزایش موجودی بیت‌کوین خود ادامه می‌دهند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران