شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت اپل روی مدل‌های جدید اپل‌واچ و قابلیت‌های سلامتی، صفحه نمایش چندتایی، ارتقای سرعت،

سنجش حرارت و قند خون با نسل جدید اپل واچ

شرکت اپل روی مدل‌های جدید اپل‌واچ و قابلیت‌های سلامتی، صفحه نمایش چندتایی، ارتقای سرعت، مدل ورزشی مقاوم و حسگرهای سنجش حرارت بدن و قند خون کار می‌کند. به گزارش ایسنا، منابع آگاه اظهار کردند این شرکت فناوری امریکایی سرگرم برنامه‌ریزی برای عرضه مدل‌های جدید این خط محصول است که احتمال اپل واچ سری ۷ نام خواهند گرفت و پردازنده سریع‌تر، اتصال بی‌سیم بهبودیافته و صفحه نمایش به‌روزشده خواهند داشت. اپل قصد دارد سال آینده اپل‌واچ اصلی را به‌روز کرده و به همراه جانشین مدل پایینتر اپل واچ اس‌ئی و مدل جدیدی ویژه ورزشکاران رشته‌های سخت عرضه کند. اپل پیش از این قصد داشت حسگر حرارت سنج را در مدل امسال ساعت هوشمند خود عرضه کند اما اکنون این قابلیت احتمالا در مدل سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. حسگر سنجش قند خون که به کنترل سطح قند خون افراد دیابتی کمک می‌کند، بعید است تا چند سال دیگر برای عرضه آماده شود. مدل امسال اپل‌واچ صفحه نمایش با لبه‌های باریکتر و تکنیک لمینیشن که صفحه نمایش را به پوشش مقابل نزدیکتر می‌کند را امتحان کرده است. 

در مجموع ساعت جدید اپل احتمالا اندکی ضخیمتر خواهد بود اما نه به اندازه‌ای که توجه کاربر را جلب کند. این مدل شامل قابلیت اولترا واید باند به‌روزشده خواهد بود که فناوری مشابه در محصول ایرتگ اپل است. این شرکت در کنفرانس طراحان خود که اوایل ژوئن برگزار شد، نرم‌افزار واچ‌او‌اس ۸ را نمایش داد که اجازه می‌دهد دستگاه قفل در و اتاق‌های هتل را باز کند. مدل ورزشی مقاوم ساعت اپل برای عرضه در سال ۲۰۲۱ در دست ساخت بود اما احتمالا در سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود. مدل جدید به اپل اجازه می‌دهد با مدل‌های مقاومی که از شرکتهایی مانند گارمین و کاسیو کامپیوتر عرضه می‌شود، رقابت کند. شرکت لوکس شیر پرسیژن اینداستری مونتاژ‌کننده اصلی ساعت اپل است. شرکت فاکسکان هم برخی سفارشات را دریافت خواهد کرد و همچنین تولید اپل واپ اس ئی را با شرکت کومپال الکترونیکس تایوان تقسیم می‌کند. سنجش حرارت بدن شیوه مهمی برای شناسایی کووید ۱۹ است و باعث افزایش تقاضا برای دستگاه‌هایی شد که چنین قابلیتی دارند. بعضی از شرکت‌ها حرارت‌سنجهای دیجیتالی عرضه کرده‌اند که به پورت شارژ تلفن هوشمند وصل می‌شوند. افزودن قابلیت حرارت سنج به اپل واچ، محصول اپل را هم ردیف تلفنهای هوشمند و دستبندهای فیتنس نظیر محصولات فیت بیت آلفابت قرار می‌دهد. کنترل قند خون مدت‌هاست که در اپل در دست توسعه قرار دارد و قابلیتی بدون رقیب خواهد بود. 

اپل و شرکت‌های دیگر در حال حاضر به اپلیکیشن‌هایی متکی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند قند خونشان را به صورت دستی اندازه بگیرند. شرکتهای سازنده دستگاه پزشکی مانند دکس کام اطلاعات کنترل قند خون را با اپل واچ به اشتراک می‌گذارند. کاربران معمولا به انگشت‌شان نیشتر می‌زنند تا یک قطره خون برای اندازه‌گیری دقیق قند خون بگیرند اما اپل به دنبال راهکاری است که قند خون را از زیر پوست اندازه بگیرد. 

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل واچ از سال ۲۰۱۵ که برای نخستین‌بار عرضه شد، به یکی از محصولات مهم اپل تبدیل شده است و به همراه آیفون و‌ای پد اکوسیستم سخت افزاری اپل را کامل کرده و کمک کرده دستگاه‌های پوشیدنی، خانگی و لوازم جانبی این شرکت بیش از ۳۰ میلیارد دلار درآمد در سال مالی گذشته تولید کنند.

زمان بازنشستگی ویندوز ۱۰ مایکروسافت مشخص شد

مایکروسافت فاش کرد پشتیبانی از سیستم عامل فعلی ویندوز را در ۱۴ اکتبر سال ۲۰۲۵ خاتمه خواهد داد. به گزارش ایسنا، این تصمیم به معنای آن است که مایکروسافت انتظار دارد مهاجرت به نسخه بعدی ویندوز که در ۲۴ ژوئن رونمایی خواهد شد، حدود چهار سال زمان ببرد. این شرکت بی‌سروصدا این خبر را در به روزرسانی صفحه پشتیبانی ویندوز اعلام کرد. پیش از این زمان پایان پشتیبانی از بعضی از نسخه‌های ویندوز ۱۰ در این صفحه اعلام شده بود. در این صفحه تاکید شده که مایکروسافت پشتیبانی از نسخه‌های ویندوز ۱۰ هوم و ویندوز ۱۰ پرو را در ۲۹ ژوییه سال ۲۰۱۵ آغاز کرد و تاریخ بازنشستگی این سیستم عامل اعلام شده است. زمان اعلام شده عمر ویندوز ۱۰ را بیش از ۱۰ سال نشان می‌دهد که مشابه نسخه‌های قبلی سیستم عامل ویندوز است. بر اساس گزارش انگجت، انتظار می‌رود ویندوز ۱۱ مایکروسافت بازطراحی شده و شامل فروشگاه ویندوز بهسازی شده باشد. مایکروسافت اخیرا ویندوز ۱۰ ایکس که در ابتدا قرار بود برای دستگاه‌های دارای دو صفحه نمایش عرضه شود را لغو کرد. گفته می‌شود قرار است بعضی از قابلیتهایی که برای این نسخه برنامه‌ریزی شده بود در نسخه استاندارد ویندوز عرضه شود. شاید این اقدام پشتیبانی از دستگاه‌های دارای دو صفحه نمایش را برای تولیدکنندگان و طراحان بدون نیاز به کار با یک نسخه جداگانه ویندوز راحت‌تر کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران