شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گوگل به سازمان ناظر بر رقابت انگلیس اجازه می‌دهد بر فرآیند حذف کوکی‌های طرف سوم از مرورگر کروم و توسعه و طراحی فناوری جایگزین جهت تبلیغات هدفمند نظارت کند

نظارت رگولاتور انگلیس  بر فرآیند حذف کوکی‌های کروم

گوگل به سازمان ناظر بر رقابت انگلیس اجازه می‌دهد بر فرآیند حذف کوکی‌های طرف سوم از مرورگر کروم و توسعه و طراحی فناوری جایگزین جهت تبلیغات هدفمند نظارت کند. به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، گوگل به رگولاتورهای انگلیس اجازه می‌دهد بر فرآیند حذف فناوری ردیابی تبلیغات از مرورگر کروم نظارت کند. این بخشی از مجموعه تعهداتی است که شرکت مذکور پیشنهاد کرده تا به‌طور جهانی و قبل از اجرای تحقیقات آنتی تراست خود انجام دهد. سازمان ناظر بر رقابت انگلیس مشغول بررسی پیشنهادات گوگل درباره حذف کوکی‌های طرف سوم از مرورگر کروم است زیرا رگولاتورها بیم آن دارند که کوکی‌های مذکور رقابت در بازار تبلیغات دیجیتال را زیر پا بگذارند و قدرت گوگل در بازار را گسترش دهند. گوگل برای برطرف کردن این نگرانی‌ها مجموعه‌ای از تعهدات را پیشنهاد کرده؛ از جمله آنکه به «سازمان رقابت و بازارهای انگلیس» اجازه می‌دهد بر فرآیند طراحی و توسعه فناوری تبلیغاتی جایگزین نظارت کند. آندرئا کوشلی مدیر ارشد اجرایی این سازمان می‌گوید: ظهور شرکت‌های فناوری بزرگ مانند گوگل چالش‌های متعددی برای ناظران رقابت در سراسر جهان به وجود آورده است. برای حل این چالش‌ها به روشی جدید نیاز است. درهمین راستا «سازمان رقابت و بازارهای انگلیس» با شرکت‌های فناوری همکاری می‌کند تا رفتارهای آنها در بازار را شکل دهد و با توجه به منافع مصرف‌کنندگان از رقابت محافظت کند. طبق این تعهد گوگل به سازمان ناظر اجازه می‌دهد مرزهایی برای شیوه استفاده و جمع‌آوری اطلاعات کاربران جهت تبلیغات دیجیتال تعیین کند. همچنین این شرکت تعهد می‌دهد در فناوری جدید تبلیغات آنلاین کسب و کار خودش را بر رقبا ترجیح ندهد. گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرده در صورتی که سازمان رقابت و بازارهای انگلیس تعهدات ارایه شده را تأیید کند، موارد مذکور در سراسر جهان اجرا می‌شوند. کسب و کارهای مختلف با استفاده از کوکی‌های طرف سوم، می‌توانند تبلیغات هدفمند را به شیوه موثرتری انجام دهند.

استفاده سازمان پژوهش‌ها از ظرفیت پردازشی ابررایانه سیمرغ

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امکان استفاده سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی از ظرفیت پردازشی ابررایانه سیمرغ فراهم می‌شود. به گزارش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه مشترک این پژوهشگاه با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به منظور آشنایی بیشتر و تبادل نظر میان دو مجموعه برگزار شد. در این نشست، وحید یزدانیان رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به معرفی توانمندی‌ها و فعالیت‌های پژوهشگاه پرداخت و گفت: ما در پژوهشگاه ICT پروژه‌های مهم، پر مخاطب و ملی داریم که از جمله آنها می‌توان به مخابرات ماهواره، ماژول‌های مخابراتی و محموله‌برهای ماهواره، پروژه ذائقه‎سنجی کاربران و نسل پنجم ارتباطات اشاره کرد. همچنین پژوهشگاه ICT علاوه بر ارایه خدمات هوش مصنوعی در حال حاضر با ستاد مقابله با کرونا، در خصوص پیش بینی ویروس کرونا همکاری دارد. وی با اشاره به پروژه ابررایانه سیمرغ که با مشارکت دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت مشترک انجام شده است، درباره همکاری پژوهشگاه ICT با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در این زمینه گفت: بخش فنی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برای تحلیل پروژه‌های تحقیقاتی نیاز به GPU (واحد پردازش گرافیکی) دارد که ما می‌توانیم خدمات مورد نیاز در این زمینه را در اختیار سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران قرار دهیم تا از ظرفیت پردازشی ابررایانه سیمرغ استفاده شود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران