شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کلاب‌هاوس قصد دارد در آپدیت‌های آتی برای نسخه اندروید برخی مشکلات احتمالی این برنامه را برطرف کند و در عین حال تصمیم گرفته تا تابستان امسال،

کلاب‌هاوس از حذف محدودیت دعوتنامه در تابستان امسال خبر داد

کلاب‌هاوس قصد دارد در آپدیت‌های آتی برای نسخه اندروید برخی مشکلات احتمالی این برنامه را برطرف کند و در عین حال تصمیم گرفته تا تابستان امسال، این برنامه محبوب را بدون محدودیت دعوتنامه در دسترس همه کاربران قرار دهد. کلاب‌هاوس نه تنها در بین کاربران iOS توانست جای خود را به سرعت باز کند، بلکه اندرویدی‌ها هم به این اپلیکیشن علاقه زیادی نشان داده‌اند و اکنون داده‌های آماری نشان می‌دهد در کمتر از یک هفته، تعداد نصب نسخه اندرویدی این اپلیکیشن دو برابر شده است. شبکه اجتماعی صوتی کلاب‌هاوس ابتدا در دسترس کاربران iOS قرار گرفت. آخرین روز اردیبهشت‌ماه کلیه کاربران در سیستم عامل اندروید و iOS به این برنامه دسترسی پیدا کردند. این اپلیکیشن توانست خیلی سریع جای خود را در بین کاربران باز کند و اکنون به نظر می‌رسد برنامه‌های گسترده‌تری را برای توسعه و جذب کاربران بیشتر دنبال می‌کند. یکی از مشکلاتی که برخی کاربران در استفاده از کلاب‌هاوس با آن روبرو هستند، دعوت نامه برای ورود به برنامه است. در واقع اگر فردی دعوت نامه نداشته باشد یا توسط سایر کاربران این پلتفرم تایید نشود، نمی‌تواند از این اپلیکیشن استفاده کند. کلاب‌هاوس وعده داده تا تابستان امسال این محدودیت را برای همه کاربران در سراسر جهان برمی‌دارد و در آپدیت‌های بعدی برخی مشکلات احتمالی برنامه را خصوصا برای کاربران اندرویدی مرتفع می‌کند. بی‌شک برداشتن محدودیت دعوت نامه می‌تواند نقش مهمی در افزایش تعداد کاربران کلاب‌هاوس داشته باشد. کلاب‌هاوس آمار دقیقی از تعداد کاربران نسخه iOS منتشر نکرده، اما به نظر می‌رسد تعداد کاربران نسخه iOS از کاربران اندرویدی بیشتر باشد. این اپلیکیشن مبتنی بر چت صوتی رقبای سرسختی همچون تلگرام در بازار دارد. اخیرا تلگرام ویژگی مشابه کلاب‌هاوس را معرفی کرد تا کاربران بتوانند با کمک آن در گروه‌های خود حالت چت صوتی را فعال کنند. باید دید آیا آپدیت‌های بعدی می‌تواند جذابیت‌های بیشتری برای کلاب‌هاوس به همراه داشته باشد یا خیر.

شیوع کرونا، زنجیره تامین قطعات اپل و سامسونگ را تهدید می‌کند

به دنبال همه‌گیری کرونا، ویتنام روزهای سختی را سپری می‌کند و بیم آن می‌رود شرایط به وجود آمده بتواند مشکلاتی را برای زنجیره تامین قطعات اپل و سامسونگ به همراه داشته باشد. به گزارش رویترز، گسترش بیماری کرونا در ویتنام باعث شده برخی کارخانه‌های تولیدی در استان‌های شمالی و صنعتی ویتنام کمتر از ظرفیت تولید خود فعالیت کنند. در بین کارخانه‌های این منطقه که با چنین مشکلاتی روبرو هستند، برخی از آنها وظیفه تامین قطعات مورد نیاز اپل و سامسونگ را برعهده دارند. به گفته منابع آگاه، همین مساله می‌تواند مشکلاتی را برای تولیدکنندگان موبایل در کوپرتینو و کره ایجاد کند. با وجودی که بیش از یکسال از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد و برخی از این کارخانه‌ها طی یکسال گذشته توانسته بودند شرایط را مدیریت کنند، اما ظاهرا این روزها ویتنام در حال مبارزه جدی‌تری با این ویروس عالم‌گیر است. گفته می‌شود از اواخر اواسط اردیبهشت‌ماه تاکنون بیش از سه هزار نفر در ۳۰ شهر از ۶۳ شهر استان آلوده به ویروس کرونا شده‌‌اند. همین مساله باعث شده تا دولت محلی مجبور شود رستوران‌ها و برخی فعالیت‌های عمومی را تعطیل کند و مانع از برگزاری گردهمایی در هانوی و مرکز تجاری شهر هوشی‌مین شود. مجموع این مسائل باعث شده در برخی مناطق، مشکلاتی برای شهروندان به وجود بیاید. به گفته منبع آگاه، یکی از تامین‌کنندگان اپل مجبور شده از نیروهای کاری خود بخواهد در دو شیفت در محل کار خود حاضر شوند. قرار است به مدت دو هفته این راهکار پیش گرفته شود. زنجیره تامین سامسونگ نیز با مشکلات مشابهی روبرو است. قوانین مربوط به منع عبور و مرور باعث شده که کارمندان نتوانند به راحتی در محل کار خود حاضر شوند. شایان ذکر است که ویتنام به تنهایی نیمی از تولید گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های سامسونگ را به خود اختصاص داده. در نتیجه بروز هر مشکلی در این منطقه می‌تواند روی فروش سامسونگ تاثیرگذار باشد. اخیرا ویتنام از شناسایی گونه جدید کرونا خبر داده که ترکیبی از گونه بریتانیایی و هندی با سرعت شیوع بالاست. همین گونه می‌تواند شرایط را وخیم‌تر کند و سامسونگ و اپل نتوانند به قطعات و محصولات موردنیازشان دست پیدا کنند تا بازار با یک بحران جدید پس از کمبود جهانی تراشه مواجه شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران