شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اجرای رومینگ ملی یعنی درصورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه‌ای، بتوان از آنتن اپراتور دیگر استفاده کرد و در سه ماهه‌ پایانی سال ۱۳۹۹، بیش از ۱۶ میلیون مکالمه از طریق رومینگ ملی صورت گرفته است.

انجام ۱۶ میلیون  مکالمه از طریق رومینگ ملی

اجرای رومینگ ملی یعنی درصورت نبود آنتن یک اپراتور در منطقه‌ای، بتوان از آنتن اپراتور دیگر استفاده کرد و در سه ماهه‌ پایانی سال ۱۳۹۹، بیش از ۱۶ میلیون مکالمه از طریق رومینگ ملی صورت گرفته است.  به گزاش ایسنا، رومینگ ملی نخستین‌بار در خردادماه ۱۳۹۳ بین اپراتور رایتل، همراه اول و ایرانسل برقرار شد. اجرای طرح رومینگ ملی با این هدف انجام شد که چنانچه در منطقه‌ای، سیم‌کارت مشترکان آنتن نداشت، آنها بتوانند از آنتن اپراتورهای دیگر که در آن منطقه پوشش دارند، استفاده کنند. این طرح از سال ۱۳۹۷، بین هر سه اپراتور تلفن همراه و دو اپراتور روستایی به صورت فراگیر به اجرا درآمد. آخرین آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره مکالمات از طریق رومینگ ملی، حاکی از آن است که در مجموع ۱۶ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۲۰۵ مکالمه از طریق رومینگ ملی بین اپراتورهای مختلف تلفن همراه صورت گرفته است. تعداد مکالمات از طریق رومینگ ملی به تفکیک اپراتور در جدول زیر آمده است.

افزایش درآمد  سالانه ۳۱ درصدی «همراه»

بیشترین میزان درآمد «همراه» در بخش «کارکرد مشترکین خطوط اعتباری» بوده است. به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت ارتباطات سیار ایران در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ مجموع درآمد‌های شناسایی‌شده از «فروش/خدمات» ‌طی این دوره یک‌ماهه را برابر با ۲۰.۹۵۴ میلیارد ریال به ثبت رسانده و مقدار سرمایه اعلام‌شده نیز مبلغی بالغ ‌بر ۱۹.۲۰۰ میلیارد ریال بوده، همچنین میزان درآمدی که «همراه» در سال گذشته از خود بر جای گذاشته بالغ ‌بر ۲۳۴.۳۷۳ میلیارد ریال گزارش‌شده است. بر پایه این گزارش، شرکت ارتباطات سیار ایران نسبت به سال گذشته با افزایش درآمد ۳۱ درصدی مواجه بوده و در مقایسه با ماه گذشته نیز کمتر از ۰.۵ درصد کاهش داشته، همچنین بیشترین میزان درآمد «همراه» از «خدمات/فروش» در بخش «کارکرد مشترکین خطوط اعتباری» با ۱۱.۷۸۷ میلیارد ریال بوده و رتبه بعدی را نیز «کارکرد مشترکین خطوط و دائمی» با ۷.۶۵۴ میلیارد ریال در اختیار داشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران