شماره امروز: ۵۴۷

| | |

با رفع محدودیت‌های کرونایی افراد بیشتری به رزرو آنلاین سفر و هتل‌ها می‌پردازند که برای کسب و کار تبلیغات گوگل بسیار عالی است

صرفه‌جویی بیش از یک میلیارد دلاری گوگل از دورکاری

با رفع محدودیت‌های کرونایی افراد بیشتری به رزرو آنلاین سفر و هتل‌ها می‌پردازند که برای کسب و کار تبلیغات گوگل بسیار عالی است و همزمان کارمندان گوگل از خانه کار می‌کنند و با پول این شرکت به سفر نمی‌روند و این موضوع نیز برای کسب و کار گوگل خوب است. به گزارش ایسنا، شرکت آلفابت که شرکت مادر گوگل است، در سه ماهه نخست سال میلادی جاری در هزینه‌های مربوط به تبلیغات، سفر و سرگرمی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۶۸ میلیون دلار صرفه‌جویی کرد که عمدتا نتیجه کووید ۱۹ بود. بر مبنای سالانه این میزان صرفه‌جویی بیش از یک میلیارد دلار خواهد بود. در واقع آلفابت در گزارش سالانه‌ای که اوایل امسال منتشر کرد، اعلام کرد هزینه‌های تبلیغات و کمپین‌ها به میزان ۱.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کرد زیرا این شرکت هزینه‌ها را کاهش داد و کمپین‌ها را متوقف یا مجددا برنامه‌ریزی کرد و به‌ دلیل پاندمی، برگزاری برخی از رویدادها را به شکل دیجیتالی تغییر داد. هزینه‌های سفر و سرگرمی به میزان ۳۷۱ میلیون دلار کاهش پیدا کرد. این صرفه‌جویی بسیاری از هزینه‌هایی که مربوط به استخدام هزاران کارمند بیشتر بود را جبران کرد و احتیاط بر اساس شرایط پاندمی به این شرکت اجازه داد با وجود افزایش ۳۴ درصدی درآمد، هزینه‌های بازاریابی و اداری خود را در سه ماهه نخست ثابت نگه دارد. گوگل برای مزایایی مانند میزهای ماساژ، غذاهای تهیه شده و سرگرمی‌های شرکتی معروف است که الهام‌بخش عمده فرهنگ کار سیلیکون ولی شده است اما اکثر کارکنان گوگل از مارس سال ۲۰۲۰ به صورت دورکاری و بدون دسترسی به این مزایا کار کرده‌اند. بر اساس گزارش بلومبرگ، با این حال گوگل قصد دارد اواخر امسال کارمندانش را به دفتر بازگرداند. روث پورات، مدیر مالی این شرکت به سرمایه‌گذاران اعلام کرد گوگل در حال برنامه‌ریزی یک مدل هیبریدی است و قصد دارد کارکنانش را در فضایی قرار دهد که فشردگی کمتری نسبت به گذشته دارد. پورات همچنین گفت: گوگل به سرمایه‌گذاری در مستغلات در سراسر جهان ادامه خواهد داد.

امریکا روزنامه‌ دانمارکی را به علت کاربرد تجهیزات چینی تهدید کرد

سفارت امریکا در دانمارک یک روزنامه محلی را تهدید کرده اگر استفاده از تجهیزات مخابراتی چینی را متوقف نکند، اشتراک خود را قطع خواهد کرد. این تهدید در ده‌ها کشور دیگر نیز رخ داده است. به گزارش مهر به نقل از سی جی تی ان، وانگ ونبین سخنگوی وزارت خارجه چین این اقدام طرف امریکایی را محکوم کرده و آن را نمونه‌ای از دیپلماسی قهری ایالات متحده دانسته است. وی افزوده است: واشنگتن نه تنها با رفتار سوء خود به شرکت‌های چینی ظلم می‌کند، بلکه سایر کشورها را مجبور به تبعیت از اراده خود کرده و حتی از رسانه‌های سایر کشورها می‌خواهد که طبق دستورالعمل‌های امریکا عمل کنند. ایالات متحده در حالی که مدعی ترویج دموکراسی و ارزش‌های آن است، در عمل دیگر کشورها را مجبور به پایمال کردن حقوق شرکت‌های چینی می‌کند. روزنامه دانمارکی Politiken هفته گذشته اعلام کرد ایمیلی از سفارت ایالات متحده در دانمارک دریافت کرده که در آن از این روزنامه خواسته شده تا مشخص کند آیا از روترها، مودم‌ها و تجهیزات مخابراتی الکترونیکی پنج شرکت چینی هواوی، زد‌تی‌ای، هایترا، هایک ویژن و داهوا و نیز شرکت‌های تابعه و همکار با آنها استفاده می‌کند یا خیر. در ادامه این ایمیل، سفارتخانه مذکور روزنامه دانمارکی را تهدید کرده که اگر به این سوال پاسخ ندهد و از چنین تجهیزاتی استفاده کند، اشتراک آن را لغو خواهد کرد. بررسی روزنامه یادشده حاکیست تمامی سفارتخانه‌های امریکا در کشورهای مختلف جهان درخواست‌های مشابهی را از رسانه‌های مختلف مطرح کرده‌اند و این مساله محدود به دانمارک نیست. مسوولان روزنامه یادشده با رد درخواست سفارتخانه امریکا تصریح کرده‌اند که تابع قوانین امریکا نیستند و در مورد حفظ استقلال خود جدیت دارند. بنابراین خود در مورد طرف‌های تجاری مدنظرشان تصمیم می‌گیرند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران