شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پس از نامه دولت هند به توئیتر برای حذف برخی توئیت‌های مربوط به شیوع کووید۱۹ در این کشور، بسیاری از کاربران در این کشور خشمگین شده‌اند.

خشم کاربران هندی از سانسور توئیت‌های اعتراضی درباره کرونا

پس از نامه دولت هند به توئیتر برای حذف برخی توئیت‌های مربوط به شیوع کووید۱۹ در این کشور، بسیاری از کاربران در این کشور خشمگین شده‌اند. به گزارش مهر به نقل از بی‌بی سی، هزاران نفر در سراسر هند از دستور دولت این کشور به توئیتر برای حذف پست‌های مربوط به شیوع کووید ۱۹ در این کشور خشمگین شده‌اند. اوایل هفته دولت هند با استناد به قانون، طی نامه‌ای اضطراری از توئیتر خواست برخی پیام‌های انتقادی از شیوه مدیریت کووید ۱۹ در این کشور را حذف کند. در پاسخ سخنگوی توئیتر نیز تأیید کرد برخی پیام‌ها در سرویس هند ممنوع شده‌اند و کاربران این کشور قادر به مشاهده آنها نخواهند بود. هندوستان با افزایش قابل توجه موارد ابتلاء به کووید ۱۹ روبرو شده و بسیاری از بیمارستان‌های این کشور با کمبود ذخیره اکسیژن روبرو شده‌اند. در همین راستا یکی از کاربران در توئیتی نوشت: برای دولت هند حذف کردن توئیت‌ها آسان‌تر از تأمین ذخیره اکسیژن است. بسیاری از کاربران نیز از توئیتر به دلیل همخوانی با دستور دولت انتقاد کرده‌اند. در این میان یکی از مقامات اعلام کرد محتوای مورد نظر گمراه‌کننده بوده‌اند یا به ایجاد ترس و وحشت منجر می‌شدند. البته پیش از این نیز توئیتر به درخواست دولت هند با برخی کاربران برخورد کرده بود. این شبکه اجتماعی پس از هشدار قانونی دولت هند در ماه فوریه نیز بیش از ۵۰۰ حساب کاربری را در ارتباط با انتشار محتوایی مربوط به اعتراضات کشاورزان مسدود کرد.

ادعای ضدآب بودن آیفون پای اپل را به دادگاه کشید

فردی ادعا ‌می‌کند اپل درباره قابلیت مقاومت در برابر آب آیفون غلو کرده و با تبلیغات او را گمراه کرده است. به گزارش مهر به نقل از اپل اینسایدر، به نظر می‌رسد ادعای مقاومت در برابر آب آیفون برای اپل دردسرساز شده و شکایتی از اپل در دادگاهی در نیویورک ثبت شده است. این در حالی است که بسیاری از تولیدکنندگان موبایل از جمله اپل سطحی از مقاومت در برابر آب را در دستگاه‌هایشان به کار می‌برند. با این وجود طبق شکایتی علیه این شرکت ثبت شده که، اپل درباره قابلیت مقاومت سخت افزارش در برابر آب غلو کرده است. شاکی این پرونده که در گروه شکایات دسته‌جمعی ثبت شده، فردی به نام آنتوانت اسمیت است. در این شکایت ۱۳ صفحه‌ای به ارجاعات اپل درباره مقاومت دستگاه‌هایش در برابر آب اشاره شده است. به عنوان مثال ادعا می‌شد آیفون ۷ مجهز به گواهینامه IP67 است و می‌تواند به مدت ۳۰ دقیقه در عمق یک متری آب باقی بماند. برچسب مشخصات آیفون ۱۱ و پرو مکس به گواهینامه IP۶۸ اشاره دارند. دستگاهی با این گواهینامه می‌تواند بدون هیچ آسیبی به مدت ۳۰ دقیقه تا عمق ۴ متری آب را تحمل کند. از سوی دیگر آیفون ۱۲ می‌تواند تا آب تا عمق ۶ متری آب را تحمل کند. اما در شکایت اشاره شده قابلیت‌های واقعی این ۳ دستگاه با آنچه ادعا شده مطابقت ندارد. زیرا ادعاهای ذکر شده براساس آزمایش در محیط‌های کنترل شده آزمایشگاهی است. این بدان معنا است که مشتریانی که دستگاه‌هایشان در آب استخر یا دریا می‌افتد، از مزیتی مقاومت در آب بهره نمی‌برند زیرا آب حاوی کلورین یا نمک است و اپل در این خصوص مسوولیتی قبول نمی‌کند. علاوه برآن ضمانتنامه تعمیر یا تعویض شامل صدمات ناشی از مایعات نمی‌شود. مراکز اپل هم با استفاده از نوارهای خاصی که در منافذ آیفون قرار گرفته و در برخورد با آب قرمز می‌شوند، تشخیص می‌دهند که نباید به چه دستگاه‌هایی سرویس بدهند. شاکی ادعا می‌کند آیفون ۸ او در معرض آب قرار گرفته بود. اما این شرکت از ارایه پوشش ضمانتنامه برای دستگاه وی خودداری کرده است. این امر هزینه‌های مالی زیادی برای وی داشته است.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران