شماره امروز: ۵۴۷

| | |

قیمت بیت‌کوین روز یکشنبه با اصلاحی شدید همراه شد و در حال حاضر پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) معامله می‌شود.

قیمت بیت‌کوین روز یکشنبه با اصلاحی شدید همراه شد و در حال حاضر پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) معامله می‌شود. این اولین‌بار در شش ماه گذشته است که قیمت بیت‌کوین به این ناحیه سقوط می‌کند. تحلیل‌گران معتقدند اگر قیمت زیر این ناحیه تثبیت شود، راه برای سقوط بیشتر هموار می‌شود. به گزارش کویندسک، با وجود اینکه سقوط قیمت اخیر یک اصلاح نسبتاً طبیعی در بازارهای صعودی به حساب می‌آید، یکی از تحلیل‌گران معتقد است که تثبیت قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه می‌تواند باعث تداوم روند نزولی شود. کتی استاکتون، تحلیل‌گر و از مدیران ارشد فیرلند استراتژیز، در ارتباط با وضعیت بیت‌کوین نوشت: «اصولاً از دست رفتن شتاب صعودی، کوتاه‌مدت است، ولی اگر چندین کندل پایین‌تر از میانگین ساده متحرک ۵۰ روزه بسته شود، می‌توان آن را دلیلی بر آغاز نوسانات عرضی دانست.» بیت‌کوین روز گذشته در محدوده ۵۷ هزار دلاری معامله می‌شد. این ارز دیجیتال یکشنبه و در طول ساعات کاری بازارهای آسیایی با سقوطی 8.000 دلاری، تا ۵۲,۱۴۸ دلار سقوط کرد. این در حالی است که میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در محدوده ۵۶,۲۸۳ دلار قرار دارد. به‌عقیده استاکتون، بسته‌شدن کندل‌های روزانه پیاپی در پایین‌تر از این میانگین متحرک، ممکن است راه را برای سقوط به حمایت پایین‌تر در نزدیکی ۴۲,۰۰۰ دلار هموار کند. میانگین‌های متحرک ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه، از جمله پراهمیت‌ترین میانگین‌های متحرکی هستند که معامله‌گران در تحلیل‌های خود استفاده می‌کنند. افت قیمت به زیر این میانگین‌های متحرک ساده، بازار را به‌سمت فروش بیشتر و به‌تبع آن، سقوط بیشتر هدایت می‌کند.

     قیمت BNB حدود ۲۰ درصد 

افزایش یافته است

قیمت بایننس کوین در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به دوشنبه، چیزی در حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که روز یکشنبه بازار ارزهای دیجیتال با اصلاحی نسبتاً شدید همراه بود. در حال حاضر هر واحد BNB در محدوده ۵۱۰ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار این ارز دیجیتال هم ۷۸ میلیارد دلار است. روی کاغذ، کندل‌های روزانه برای بازار ارزهای دیجیتال که ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته باز هستند، تعریفی ندارند. اینگونه کندل‌ها معمولاً در بازارهای سهام که دارای ساعات کاری مشخص هستند، مصداق دارد؛ اما سایت‌های تحلیلی و وب‌سایت‌هایی که خدمات اینچنینی ارایه می‌کنند، در ساعت ۲۴ به‌وقت جهانی، کندل‌های روزانه تازه رسم می‌کنند. تحلیل‌گران هم با تکیه بر داده‌های این نمودارها، روند بازار را پیش‌بینی می‌کنند. علیرغم سقوط شدید قیمت بیت‌کوین، قیمت این ارز دیجیتال از ابتدای سال جاری میلادی تا به حال، ۹۰ درصد بیشتر شده است. استاکتون در بخش دیگری از صحبت‌های خود می‌گوید: «فکر می‌کنیم این کاهش قیمت، بیش از آنکه یک نقطه عطف نزولی باشد، یک ضد روند است؛ چراکه پس از جهشی که به اوج تاریخی جدید ختم شد، اتفاق افتاده است. اگر قیمت بیت‌کوین زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه هم بماند، باز هم احتمال شکستن 69.000 دلار وجود دارد.»


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران