شماره امروز: ۵۴۷

| | |

قیمت بیت‌کوین برای اولین بار در ماه آوریل به بالای 61 هزار دلار رسید. به‌نظر می‌رسد که تریدرها نیز بازار بیت‌کوین را صعودی تلقی می‌کنند.

قیمت بیت‌کوین برای اولین بار در ماه آوریل به بالای 61 هزار دلار رسید. به‌نظر می‌رسد که تریدرها نیز بازار بیت‌کوین را صعودی تلقی می‌کنند. به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت‌کوین در تاریخ ۱۰ آوریل (۲۱ فروردین)، برای اولین بار در این ماه به بالای 61 هزار دلار رسید. آخرین باری که قیمت بیت‌کوین از این محدوده فراتر رفته بود به روزهای ابتدایی ماه مارس بازمی‌گردد.

با این صعود، خوش‌بینی به بازار بازگشته و تریدرها به‌دنبال سطوح حمایت و مقاومت جدید در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت هستند. در آینده نزدیک، به‌جز قیمت 61.800 دلار که بیشترین قیمتی است که بیت‌کوین تا به حال تجربه کرده، سه قیمت دیگر نیز وجود دارند که تریدرها باید زیر نظر بگیرند: قیمت 61.188 دلار، قیمت 58.387 دلار و قیمت 53 هزار دلار. تا زمانی که قیمت بیت‌کوین بالای 58.387 دلار باقی بماند و تلاش کند که سطح مقاومت 61.188 دلاری را نیز بشکند، می‌توان منتظر رکورد جدیدی از قیمت این ارز دیجیتال در آینده نزدیک بود. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که اگر قیمت بیت‌کوین موفق به ثبت یک رکورد جدید شود، عقب‌نشینی کوچکی را در بازار آلت‌کوین‌ها شاهد خواهیم بود؛ حداقل تا زمانی که بیت‌کوین نوسانات خود را پس از ثبت این رکورد جدید پشت‌سر بگذارد و قیمت آن به ثبات برسد.

به‌گفته تحلیلگر ناشناسی با نام مستعار رِکت‌کپیتال، برای اینکه قیمت بیت‌کوین بتواند در روزهای پیش‌رو رکورد جدیدی را ثبت کند، باید ابتدا قیمت 58 هزار دلاری آن به عنوان یک سطح حمایت تثبیت شود. بیت‌کوین در ماه فوریه سال جاری تلاش کرده بود تا به محدوده مقاومت 60 هزار دلار دست پیدا کند؛ اما موفق نشده بود بیش از 58 هزار دلار پیش برود. به همین علت، قیمت 58 هزار دلار برای این ارز دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است. رائول پال، مدیرعامل شرکت گلوبال مکرو اینوِستِر نیز روند کلی بیت‌کوین را مثبت ارزیابی می‌کند. پال خروج بیت‌کوین از محدوده نوسان سه ماه اخیر را نشانه‌ای از قوت گرفتن شتاب (مومنتوم) فنی آن می‌داند و بیان می‌کند: اینکه بیت‌کوین توانسته از محدوده نوسان سه‌ماهه خود خارج شود، اتفاق بزرگی است. این اتفاق نشان می‌دهد که بیت‌کوین به‌زودی روند صعودی شدیدی را شروع خواهد کرد. یک تحلیلگر بازار مشتقات با نام مستعار کاکتوس نیز معتقد است داده‌های درون‌زنجیره‌ای در حال حاضر، در قوی‌ترین حالت خود قرار دارند.

این تحلیلگر به خروج حجم بالای بیت‌کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال اشاره می‌کند و آن را نشانه‌ای از تجمع این بیت کوین‌ها در نزد سرمایه‌گذاران کلان می‌داند. به‌گفته این تحلیلگر، موارد زیر نشانه‌هایی هستند که از آغاز روند صعودی بیت‌کوین خبر می‌دهند. تحلیلگران زیادی معتقدند که صعود قیمت بیت کوین، به ثباتی نسبی در بازار آلت‌‌کوین‌ها منجر خواهد شد.

یک تریدر مطرح و ناشناس با نام مستعار کالئو در این باره بیان می‌کند که تسلط بیت‌کوین بر بازار در روزهای آتی، باعث سکون در بازار آلت‌کوین‌ها می‌شود. او این‌گونه توضیح می‌دهد: با وجود احتمال صعود قیمت بیت‌کوین در آینده نزدیک، تازه‌کاران باید مراقب سکونی که این اتفاق در بازار آلت کوین‌ها ایجاد می‌کند باشند و از ورود به این بازارها (تا حد امکان) اجتناب کنند. تمام سود بازار در طول این مدت، معطوف به بیت‌کوین خواهد بود. البته ممکن است قیمت دلاری این آلت‌کوین‌ها در طی این مدت افزایش کوچکی را تجربه کند، اما قیمت آنها نسبت به بیت‌کوین شانس زیادی را برای افزایش نخواهد داشت. اگر قیمت بیت‌کوین به روند افزایشی خود ادامه دهد، این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت عملکرد بهتری را نسبت به آلت‌کوین‌ها نمایش خواهد داد و احتمال می‌رود که روند صعودی آلت‌کوین‌ها تنها زمانی آغاز شود که بیت‌کوین رکورد جدید خود را ثبت کرده و نوسانات پس از آن را نیز طی کرده باشد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران