شماره امروز: ۵۴۷

چتر برکت بر سر روستاییان سراسر کشور

| | |

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از درمان رایگان 7 هزار زوج نابارور ساکن در مناطق روستایی کشور خبر داد. امیرحسین مدنی با بیان این مطلب افزود:

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از درمان رایگان 7 هزار زوج نابارور ساکن در مناطق روستایی کشور خبر داد. امیرحسین مدنی با بیان این مطلب افزود: تا به امروز 7 هزار زوج نابارور در مناطق محروم روستایی برای طی مراحل کامل درمان رایگان پذیرفته شده و تحت حمایت «طرح برکت خانواده» قرار گرفته‌اند که باعث تولد 800 نوزاد شده است. وی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق سیاست‌های کلی جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر تحکیم بنیان خانواده و پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری و تسهیل دسترسی همه افراد به خدمات درمان ناباروری، طرح برکت خانواده با هدف شناسایی، ساماندهی و ارایه خدمات کامل مالی و حمایتی در امور تشخیصی و درمانی زوج‌های نابارور مناطق روستایی در بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام آغاز شده و در حال انجام است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، با شناسایی، معرفی به مراکز درمانی و پوشش کامل هزینه‌های درمان ناباروری زوج‌های کم بضاعت ساکن مناطق روستایی و محروم کشور تا به امروز بیش از 800 نوزاد در این مناطق به دنیا آمده‌اند. مدنی با اشاره به اینکه طرح برکت خانواده از سال ۱۳۹۴ توسط شرکت خدمات بیمه برکت به اجرا درآمده است، بیان کرد: با آغاز طرح برکت خانواده تا به امروز 13 هزار و 270 زوج نابارور در مناطق روستایی شناسایی و 7 هزار زوج برای طی مراحل فرآیند تشخیص و درمان به مراکز درمانی معرفی ‌شده‌اند. وی در تشریح خدمات ارایه شده رایگان به زوج‌های نابارور گفت: انجام انواع خدمات تشخیصی و درمانی اعم از آزمایش‌های بالینی، تصویربرداری، IUI، IVF و ICSI و تامین داروهای مورد نیاز، از جمله خدمات رایگان ارایه‌ شده به معرفی‌شدگان است. بیمه برکت علاوه بر هزینه‌های درمان زوج‌های نابارور مناطق روستایی، هزینه‌های زایمان آنها را نیز تامین می‌کند. مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: زوج‌های نابارور روستایی می‌توانند با مراجعه به دفاتر استانی شرکت خدمات بیمه برکت و تشکیل پرونده درمان ناباروری از خدمات حمایتی درمان ناباوری طرح برکت خانواده استفاده نمایند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران