شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اطلاعات بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فیس‌بوک در فضای مجازی فاش شده است. این اطلاعات شامل شماره تماس، نام کاربری و موقعیت مکانی افراد است

اطلاعات بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فیس‌بوک فاش شد

اطلاعات بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فیس‌بوک در فضای مجازی فاش شده است. این اطلاعات شامل شماره تماس، نام کاربری و موقعیت مکانی افراد است. به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، اطلاعات بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فیس‌بوک در وب‌سایتی مخصوص هکرها قرار گرفته است. هرچند به نظر می‌رسد این اطلاعات قدیمی باشند با این وجود نمونه‌ای از انبوه اطلاعاتی است که فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی دیگر جمع‌آوری می‌کنند. نشریه «بیزینس اینسایدر» نخست از اطلاعات افشا شده خبر داد. طبق گزارش آن اطلاعات مربوط به کاربران ۱۰۶ کشور و شامل شماره تماس، نام کاربری فیس بوک، نام کامل، موقعیت مکانی، تاریخ تولد و آدرس ایمیل است. البته این پدیده جدیدی نیست و سال‌ها است که فیس‌بوک با چالش امنیت اطلاعات دست و پنجه نرم می‌کند. شبکه اجتماعی مذکور در سال ۲۰۱۸ میلادی ویژگی را غیرفعال کرد که به کاربران اجازه می‌داد با استفاده از شماره تماس کاربر دیگری را جست‌وجو کنند. این امر پس از آن اتفاق افتاد که شرکت «کمبریج آنالایتیکا» به اطلاعات ۸۷ میلیون کاربر فیس‌بوک بدون رضایت آنان دسترسی یافت. در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی نیز محققان امنیت سایبری اوکراینی مخزن اطلاعاتی حاوی نام، شماره تماس و نام کاربری بیش از ۲۶۷ میلیون کاربر فیس‌بوک (که بیشتر در امریکا ساکن بودند) را در فضای مجازی کشف کردند. البته هنوز مشخص نیست اطلاعاتی که به تازگی فاش شده با این مخزن مرتبط باشد.

بازگشایی دفاتر مایکروسافت  به تاخیر افتاد

مایکروسافت تاخیر بازگشایی کامل دفاتر خود را از ماه جولای به سپتامبر به تاخیر انداخته است. به گزارش مهر به نقل از انگجت، مایکروسافت به جرگه شرکت‌های فناوری پیوسته که تاریخ بازگشایی دفاتر خود را به اواخر ۲۰۲۱ میلادی موکول کرده‌اند زیرا پیش بینی می‌شود شیوع کووید ۱۹ در آن بازه کاهش یابد. به نوشته نشریه ورج مایکروسافت بازگشایی کامل دفاتر خود را از ماه جولای به ۷ سپتامبر موکول کرده است. به گفته سخنگوی شرکت این اقدام با توجه به مشاوره مداوم با کارشناسان بهداشتی و اطلاعات انجام شده است. کورت دل بنه، معاون اجرایی ارشد مایکروسافت در ایمیلی برای کارمندان نوشت: تأخیر در بازگشایی دفاتر انعطاف‌پذیری بیشتری برای کارمندان فراهم می‌کند تا درباره تابستان برنامه‌ریزی کنند. به گفته او در صورتی که شرایط بازگشت به محل کار در مناطق مختلف خطرناک باشد، مدیران محلی نیز آزادی اختیار بیشتری برای تصمیم‌گیری درباره بازگشت کارمندان به محل کار دارند. هم‌اکنون تعداد محدودی از کارمندان این شرکت به‌طور حضوری در محل کار خود حاضر می‌شوند. از ابتدای ماه مارس حدود ۲۰ درصد کارمندان مایکروسافت در سطح جهان به دفاتر بازگشته‌اند. این تأخیر در بازگشایی دفاتر نشان‌دهنده عدم قطعیت درباره وضعیت همه‌گیری کووید ۱۹ است. هرچند تعداد افراد واکسینه شده در حال افزایش است و بازگشت به محل کار ایمن‌تر خواهدبود، اما هنوز مشخص نیست تا ماه جولای تعداد کافی از افراد در برابر ویروس محافظت شده‌اند یا خیر. این شرکت قبلاً اعلام کرده بود احتمالاً به بیشتر کارمندانش اجازه می‌دهد نیمی از هفته را دورکاری کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران