شماره امروز: ۵۴۷

| | |

توئیتر قابلیت چت‌روم صوتی را برای کاربران اندروید ارایه کرد. این قابلیت از ماه قبل برای کاربران iOS ارایه شده بود. به گزارش مهر به نقل از ورج، توئیتر چت‌روم‌های صوتی خود به نام «اسپیسز» (Spaces) را برای کاربران اندروید ارایه کرد.

چت‌روم‌های صوتی توئیتر برای کاربران اندروید عرضه شد 

توئیتر قابلیت چت‌روم صوتی را برای کاربران اندروید ارایه کرد. این قابلیت از ماه قبل برای کاربران iOS ارایه شده بود. به گزارش مهر به نقل از ورج، توئیتر چت‌روم‌های صوتی خود به نام «اسپیسز» (Spaces) را برای کاربران اندروید ارایه کرد. این شبکه اجتماعی در ماه ژانویه نسخه‌ای محدود از قابلیت چت صوتی را برای مقابله با اپ «کلاب‌هاوس» در iOS عرضه کرد. تمام کاربران توئیتر روی اپ iOS این پلتفرم قادر به عضویت در سرویس مذکور و گوش دادن به پیام‌ها هستند، اما فقط تعداد اندکی از آنها قادر به میزبانی یک چت هستند. توئیتر اعلام کرده بود در آغاز «اسپیسز» را در اختیار گروه بسیار کوچکی قرار می‌دهد. اما اکنون کاربران اندروید این اپ نیز می‌توانند عضوی از «اسپیسز» شوند و به پیام‌های صوتی گوش کنند. البته شبکه اجتماعی مذکور در بیانیه خود اشاره نکرده آیا کاربران اندروید قادر به میزبانی در سرویس «اسپیسز» خواهند بود یا خیر. اما به نظر می‌رسد این گروه از کاربران قادر به صحبت کردن و گوش کردن در سرویس هستند اما نمی‌توانند میزبان چت‌های خود باشند. توئیتر در ایمیلی به ورج اعلام کرد کاربران اندروید و iOS به زودی می‌توانند چت صوتی را در «اسپیسز» آغاز کنند. طی ماه‌های گذشته توئیتر قابلیت‌های صوتی خود را گسترش داده و علاوه بر عرضه نسخه بتا «اسپیسز» در ماه ژوئن ۲۰۲۰ قابلیت توئیت‌های صوتی را در iOSو برای عده‌ای محدود از کاربران فراهم کرد. این گروه می‌توانستند پیام‌های صوتی به مدت ۱۴۰ ثانیه را ضبط و ارسال کنند. 

اپلیکیشن آی‌بی‌ام  برای کنترل دیجیتالی کرونا

شرکت آی‌بی‌ام با همکاری مقامات ایالت نیویورک امریکا استفاده آزمایشی از یک اپلیکیشن را برای صدور گواهی دیجیتال سلامت در برابر ویروس کرونا آغاز کرده است. به گزارش مهر به نقل از زد‌دی‌نت، این اپلیکیشن که Excelsior Pass نام دارد، یک نرم‌افزار مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است که در مرحله اول به ساکنان نیویورک امکان می‌دهد تا راهی ایمن برای اثبات منفی بودن نتیجه تست کرونای خود یا ارایه گواهی تزریق واکسن کرونا بیابند. برنامه یادشده شناسایی سریع افراد سالم و غیرمبتلا به کرونا را ممکن می‌کند و از این طریق می‌توان از سلامت افراد حاضر در تجمعات ورزشی، فرهنگی، سیاسی مطمئن شد و این نوع گردهمایی‌ها را دوباره از سر گرفت. برنامه که مبتنی بر اپلیکیشن گواهی سلامت دیجیتال آی‌بی‌ام است، ضمن حفظ حریم شخصی و امنیت کاربران به افراد امکان می‌دهد تا داده‌های مربوط به وضعیت سلامت خود را ذخیره و مدیریت کرده و با استفاده از گوشی هوشمند به اشتراک بگذارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران