شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کمیسیون فدرال ارتباطات تصمیم دارد یارانه‌ای برای خانوارهای کم درآمد امریکایی اختصاص دهد تا به اینترنت پرسرعت دسترسی یابند.

۱۴.۵ میلیون امریکایی به اینترنت ثابت دسترسی ندارند

کمیسیون فدرال ارتباطات تصمیم دارد یارانه‌ای برای خانوارهای کم درآمد امریکایی اختصاص دهد تا به اینترنت پرسرعت دسترسی یابند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، کمیسیون فدرال ارتباطات یارانه‌ای اضطراری برای خانوارهای کم‌درآمد تصویب کرده تا بتوانند به اینترنت پرسرعت دسترسی یابند. این اقدام در حقیقت تلاشی برای اتصال بسیاری از خانوارهای امریکایی به اینترنت طی دوران همه‌گیری است. این کمیسیون ۴ نفره به‌طور ناشناس توافق کردند تا ماهانه ۵۰ دلار به خانوارهای کم درآمد و ۷۵ دلار به خانواری ساکن زمین‌های ساکنان بومی امریکا برای دسترسی به اینترنت اختصاص دهند. این کمیسیون همچنین تخفیفی ۱۰۰ دلاری برای خرید رایانه یا تبلت به خانوارهای واجد شرایط اعطا می‌کند. سال گذشته کنگره امریکا به عنوان بخشی از لایحه کمک‌های مالی کووید ۱۹ بودجه‌ای ۳.۲ میلیارد دلاری برای تأمین سرویس اینترنت خانوارها جهت دورکاری، آموزش و خدمات درمانی از راه دور اختصاص داده بود. طرح جدید کمیسیون فدرال ارتباطات نیز از همین بودجه استفاده می‌کند. طبق گزارش کمیسیون فدرال ارتباطات ۱۴.۵ میلیون امریکایی به اینترنت ثابت دسترسی ندارند. این در حالی است که با شیوع ویروس کرونا در سال گذشته، برطرف کردن شکاف دیجیتالی در این کشور اهمیت بیشتری یافته است.

درخواست ترامپ از ایالت‌های امریکا برای مجازات غول‌های فناوری

رییس‌جمهور سابق امریکا در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران، دولت‌های ایالتی را تشویق کرد با تصویب قانون به مجازات غول‌های فناوری بپردازند که صداهای محافظه‌کار را خاموش می‌کنند. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در نخستین سخنرانی عمومی خود از زمان ترک کاخ سفید و در آخرین روز کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران که در اورلاندوی فلوریدا برگزار شد، گفت: اگر آزادی بیان نداشته باشیم، همه تمهیدات یکپارچگی انتخابات در سراسر جهان هیچ ارزشی ندارند. اگر جمهوری‌خواهان برای گفتن حقیقت و افشای فساد سانسور شوند، ما دموکراسی نخواهیم داشت و تنها استبداد چپگرا برایمان می‌ماند. ترامپ بر سر حذف شدن حسابش در فیس‌بوک و توییتر به دلیل نقض سیاست‌های این شبکه‌های اجتماعی، مکررا شرکت‌های فناوری را به سانسور متهم کرده است. ترامپ گفت: زمان شکستن انحصار شرکت‌های بزرگ فناوری و احیای رقابت منصفانه فرا‌رسیده است. بخش ۲۳۰ که مقررات اینترنت است و به عنوان بخشی از قانون رعایت اخلاق در ارتباطات ۱۹۹۶ تصویب شده است، باید لغو شود. بخش ۲۳۰ به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد به سامان‌دهی محتوا در پلتفرم‌های‌شان بپردازند. همچنین برای محتوایی که توسط کاربران منتشر می‌شود، مصونیت داشته و مورد پیگرد قانونی قرار نمی‌گیرند. رییس‌جمهور سابق امریکا گفت: اگر دولت فدرال حاضر به اقدام در این باره نیست، در این صورت هر ایالت در این اتحادیه که ما رای داریم باید شرکت‌هایی مانند توییتر، گوگل و فیس‌بوک را هر زمان که صداهای محافظه‌کار را خاموش می‌کنند، هدف مجازات‌های بزرگ قرار دهند. بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، ترامپ به ران دسنتیس، فرماندار فلوریدا اشاره کرد که اوایل فوریه پیشنهادهای جدیدی را مطرح که بر اساس آن، از تعلیق حساب نامزدهای سیاسی توسط شبکه‌های رسانه اجتماعی جلوگیری می‌شود و این شرکت ها برای هر روز از تعلیق شدن حساب جریمه خواهند شد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران