شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات سیار، همواره علاوه بر تعامل در جهت توسعه ارتباطات ثابت و سیار، پیشرفت حداکثری کنونی را در این حوزه موجب شده‌اند.

شرکت مخابرات ایران مشوق استفاده از نسل پنجم تلفن همراه

شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات سیار، همواره علاوه بر تعامل در جهت توسعه ارتباطات ثابت و سیار، پیشرفت حداکثری کنونی را در این حوزه موجب شده‌اند. به گزارش شرکت مخابرات ایران، در پاسخ به این مطلب که شرکت مخابرات ایران به علت بازیگر بودن در هر دو حوزه ارتباطات ثابت و سیار، یکی از موانع توسعه نسل پنجم در ایران است؛ به آگاهی می‌رساند شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات سیار، همواره علاوه بر تعامل در جهت توسعه ارتباطات ثابت و سیار، پیشرفت حداکثری کنونی را در این حوزه موجب شده‌اند. راهبرد همراه اول برای توسعه نسل ۵ بسیار شفاف است. در برنامه ۵ ساله این شرکت دیده شده و برای حضور مقتدرانه در فضای رقابت و همچنین همسویی با روندهای فناوری در اکوسیستم TMT و فضای نوآوری کشور، حتماً توسعه نسل ۵ در دستور کار جدی گروه مخابرات قرار دارد. اتصال فیبر به دکل‌ها که سال‌هاست آغاز شده، گویای همراهی بخش ثابت با این روند است. عمده شبکه شرکتهای fcp روی زیرساخت و شبکه مخابرات استوار و برقرار است و از ابتدای خصوصی‌سازی، سازمان تنظیم مقررات بدون رعایت حقوق سهامداران عمده و اقلیت بورسی، شدیدترین قوانین آزادسازی امکانات را وضع نمود که به حمدالله تا به امروز مخابرات همه آنها را به انجام رسانده است. در موضوع آخر، ارایه خدمات بیت استریم نیز موضوع سه سال مسکوت مانده بود که با تغییرات مدیریتی اخیر موانع بر طرف و اجرایی شده است. این انحصار نمایی مخابرات توسط وزارت ارتباطات به منظور کاهش فشارهای ناشی از عدم توفیق در عرصه‌های مختلف به ویژه توسعه ارتباطات ثابت در بخش خصوصی است که به خاطر تنها دستاورد دولت در زمینه ثابت نگهداشتن نادرست تعرفه‌ها و فرار سرمایه از این بخش به وجود آمده است. ثابت نگه داشتن تعرفه امکان جذب و بازپرداخت سرمایه‌گذاری در حوزه ارتباطات را از بین برده است.

سایت‌های 5G همراه اول در مشهد افتتاح می‌شود

روز گذشته امروز طی مراسمی در مشهد مقدس دو سایت 5G همراه اول افتتاح شد. به گزارش داره‌کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، دوشنبه ۴ اسفندماه، همزمان با میلاد باسعادت امام محمد تقی (ع) آیین رونمایی از اولین سایت 5G با مصارف عمومی و تجاری در جوار حرم رضوی و با حضور مسوولان و مدیران محلی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همراه اول و مخابرات ایران برگزار شد. در این مراسم که استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال شرق و جمعی از مدیران همراه اول و مخابرات ایران حضور داشتند از دو سایت 5G همراه اول واقع در «شهرداری منطقه ثامن» مشرف به حرم رضوی و «کارخانه نوآوری» مشهد رونمایی شده و این مناطق تحت پوشش فناوری اینترنت پرسرعت 5G همراه اول قرار گرفتند. مشترکان همراه اول که دارای گوشی 5G هستند می‌توانند در نقاط تحت پوشش از جدیدترین و سریع‌ترین اینترنت جهان استفاده کنند؛ همچنین برای سایر مشترکان که گوشی 5G ندارند از طریق مودم و سرویس وای‌فای امکان استفاده از این فناوری وجود دارد. همراه اول بحث فناوری 5G در ایران را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم‌های فنی اپراتور و شرکت‌های داخلی فرآیند بومی کردن این فناوری را پیش برده و راه‌اندازی تجاری و عمومی سایت‌های 5G، به‌دلیل توجه ویژه به تمرکززدایی و عدالت ارتباطی از مشهد مقدس شروع شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران