شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مایکروسافت در حال آزمایش امکان افزودن حالت ویژه کودکان به مرورگر اینترنتی اج است تا حفظ امنیت و حریم شخصی آنها در فضای مجازی ساده‌تر شود.

مایکروسافت حالت ویژه کودکان را به مرورگر اج اضافه کرد 

مایکروسافت در حال آزمایش امکان افزودن حالت ویژه کودکان به مرورگر اینترنتی اج است تا حفظ امنیت و حریم شخصی آنها در فضای مجازی ساده‌تر شود. به گزارش مهر به نقل از انگجت، والدین با استفاده از این حالت مرورگر اج می‌توانند وب‌سایت‌های نامناسب را بلوکه کنند و به راحتی در مورد قابل بازدید بودن یا نبودن وب‌سایت‌ها برای فرزندان خود تصمیم‌گیری کنند. یکی دیگر از مزایای استفاده از این حالت، فعال شدن قابلیت جست‌وجوی ایمن جست‌وجوگر بینگ است که دسترسی کودکان به محتوای نامناسب را بلوکه می‌کند. مایکروسافت این خدمات را برای افراد ۵ تا ۱۲ ساله ارایه می‌کند و فعلاً برای کسب اطمینان از قابلیت‌های آن در حال تست محدود این سرویس روی مرورگر اج است. اگر مرورگر اج به‌طور پیش‌فرض سایتی را برای کودکان نامناسب تشخیص داده و بلوکه کرده باشد، ولی والدین خواستار دسترسی به آن باشند، می‌توانند سایت یادشده را از حالت غیرقابل دسترس برای کودکان خارج کنند. مایکروسافت برای جذاب کردن مرورگر اج برای کودکان چند مضمون کودکانه نیز برای مرورگر یادشده در نظر گرفته که در صورت تمایل قابل فعال کردن هستند. زمان راه‌اندازی عمومی این خدمات مشخص نیست.

فناوری 5G در عملکرد هواپیماها اختلال ایجاد می‌کند

سازمان هوانوردی فرانسه هشدار داده موبایل‌های 5G باید هنگام فرود و بلند شدن هواپیما از زمین خاموش باشند زیرا سیگنال آنها در خوانش ارتفاع هواپیما از سطح دریا اختلال ایجاد می‌کند. به گزارش مهر به نقل از دیلی‌میل، به گفته مقامات سازمان هوانوردی فرانسه، مسافران پروازهای هوایی باید موبایل‌های مجهز به فناوری 5G را در هواپیما خاموش کنند زیرا این فناوری در تجهیزات فرود اختلال به وجود می‌آورد و تداخل سیگنالی موبایل‌های مجهز به این فناوری ممکن است اطلاعاتی مربوط به سنجش ارتفاع را مسدود کند. این اطلاعات به خلبان نشان می‌دهد در چه فاصله از سطح دریا در حال پرواز است. البته در حال حاضر در بسیاری از پروازها از مسافران خواسته می‌شود هنگام فرود و از زمین بلند شدن هواپیما موبایل‌های خود را خاموش کنند. زیرا نسل‌های قبلی شبکه موبایل نیز با تجهیزات مسیریابی و ارتباطات در هواپیما اختلال ایجاد می‌کردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران