شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تکنولوژی‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده امروزه در خط مقدم انقلاب تکنولوژی قرار دارند. تکنولوژی که کمتر از یک دهه پیش شبیه به فیلم‌های تخیلی بود حالا در زندگی روزمره ما حضور دارد.

تکنولوژی‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده امروزه در خط مقدم انقلاب تکنولوژی قرار دارند. تکنولوژی که کمتر از یک دهه پیش شبیه به فیلم‌های تخیلی بود حالا در زندگی روزمره ما حضور دارد. واقعیت مجازی در تمامی حلقه‌های حیات از تفریح و تحصیل تا صنعت ملک و توریست نفوذ کرده است. این پیشرفت تنها در زمینه کاربرد نیست و ارزش بازار نیز افزایش یافته است. به گزارش پیوست، در سال ۲۰۱۹ ارزش بازار جهانی واقعیت مجازی کمتر از ۱۵ میلیارد بود اما اگر روند به همین شکل فعلی باقی بماند تا سال ۲۰۲۴ به ۷۰ میلیارد دلار خواهد رسید. با توجه به حوادث اخیر جهان، بازار واقعیت مجازی احتمالا با سرعت بیشتری رشد خواهد کرد. پریشانی ناشی از کووید-۱۹ و قرنطینه برای صنعت واقعیت مجازی بسیار مثبت است. بالاخره مردم هنوز به دنبال تجربیات جدید هستند و واقعیت مجازی این تجربه را در اختیار آنها قرار می‌دهد؛ کاربران مکان‌های متعددی را در جهان ما ملاقات می‌کنند و حتی بدون خطر و حفظ فاصله اجتماعی وارد جهان‌های جدید می‌شوند. ویکتوریا وی‌آر (Victoria VR) یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک‌چین است که چندین پلتفرم واقعیت مجازی را متحد می‌کند و یک جهان کامل پر از محتوای تصویری را ایجاد می‌کند که به‌طور کامل روی شبکه بلاک‌چین ثبت شده‌اند. اما واقعیت مجازی تنها صنعتی نیست که به تازگی رشد کرده است. 

دیگر بازیگران مشهور سال‌های اخیر تکنولوژی بلاک‌چین و رمزارز‌ها هستند. از زمان سقوط بازار رمزارزها در سال ۲۰۱۸ تا به امروز این صنعت احیا شده و حالا قدرتمندتر از همیشه است. مردم به صورت طبیعی شروع به ترکیب بلاک‌چین و واقعیت مجازی کرده‌اند. نتیجه این شد که این دو تکنولوژی به خوبی با یکدیگر همخوانی دارند. اول از همه اینکه بلاک‌چین به شما اجازه می‌دهد تا محتوای واقعیت مجازی را بدون کاهش امنیت نامتمرکز کنند. در واقع با استفاده از بلاک‌چین می‌توانید یک جهان مجازی کامل ایجاد کنید که پر است از مخلوقات کاربران و براساس قوانینی فعالیت می‌کند که کاربران آن را ایجاد کرده‌اند و توسعه‌دهندگان پلتفرم دخالتی در این موضوع ندارند. کاربران می‌توانند جهانی ایجاد کنند که واقعا به خودی خود زنده است و به کاربران اجازه می‌دهد بدون هیچ خطری آن را تجربه کنند. دوم اینکه با وجود نامتمرکز بودن محافظت از حق کپی‌رایت به لطف بلاک‌چین به خوبی انجام می‌گیرد؛ از آنجایی که اعتبار کار خلاقانه اشخاص روی بلاک‌چین ثبت شده است هیچ کس قادر به سرقت آن نیست. محافظت از کپی‌رایت روند بهتری خواهد داشت و سیستم محافظت مناسب به پلتفرم‌های واقعیت مجازی اجازه می‌دهد تا به بخش‌هایی از یک اکوسیستم واحد تبدیل شوند. سوم اینکه تلفیق این جهان با بازار پرسود رمزارز‌ها، جذب طرفدار برای واقعیت مجازی را ساده‌تر می‌کند. اگر مردم بدانند که در کنار زمان گذاشتن برای جهان مجازی از آن درآمد خواهند داشت علاقه آنها به این جهان افزایش می‌یابد.

    پلتفرمی خلاق که واقعیت مجازی 

و بلاک‌چین را تلفیق  می‌کند

یکی از پروژه‌هایی که به خوبی از مزیت‌های تلفیق بلاک‌چین و واقعیت مجازی استفاده می‌کند ویکتوریا وی‌آر است. این پروژه یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک‌چین است که چندین پلتفرم واقعیت مجازی را تلفیق می‌کند و جهانی پر از محتوای تصویری ایجاد می‌کند که روی بلاک‌چین ثبت می‌شوند. درنتیجه کاربران ویکتوریا وی‌آر بدون خطر یا نیاز به سفر مشغول به کار می‌شوند، مقصد‌های توریستی را ملاقات می‌کنند، در جلسات شرکت می‌کنند، از کنسرت لذت می‌برند و بازی می‌کنند. به‌علاوه ویکتوریا وی‌آر به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با معامله و راه‌اندازی کسب و کار در جهان مجازی، در دنیای واقعی هم درآمد داشته باشند. با شرکت و سرمایه‌گذاری در این پلتفرم از طریق توکن ویکتوریا وی‌آر می‌توانید درآمد پایداری تا ۲۰ درصد سالیانه داشته باشید. کاربران برای دریافت این درآمد باید توکن وی‌آر را در حساب‌های صرافی دکسفین (DEXFIN) نگهداری کنند.

 این پلتفرم رمزارزی نیازی به خدمات تخصصی برای تمامی جوانب رمزارز را حذف می‌کند و امکان معامله، نگهداری، دسترسی به کمپین‌های جذب سرمایه و دارایی‌های توکنیزه شده را فراهم می‌کند. همچنین در این صرافی با نگهداری توکن DXF می‌توانید در معاملات خود سود کنید و درآمد پایدار داشته باشید. ویکتوریا وی‌آر راه را برای نسل جدیدی از پروژه‌های تلفیق بلاک‌چین و واقعیت مجازی باز می‌کند و کاربران هم از مزایا و آزادی‌های واقعیت مجازی سود می‌برند و هم در جهان واقعی درآمد خواهند داشت. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران