شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رستم قاسمی‌وزیر نفت دولت دهم و مشاور عالی اقتصادی فرمانده سپاه پاسداران گفت: ایلام با وجود ظرفیت‌های نفت و گاز می‌تواند در حوزه بالادستی نفت و پتروشیمی ‌به قطب نفتی کشور تبدیل شود.

ایلام می‌تواند به قطب نفتی کشور تبدیل شود

رستم قاسمی‌وزیر نفت دولت دهم و مشاور عالی اقتصادی فرمانده سپاه پاسداران گفت: ایلام با وجود ظرفیت‌های نفت و گاز می‌تواند در حوزه بالادستی نفت و پتروشیمی ‌به قطب نفتی کشور تبدیل شود. بعد از جنگ تحمیلی قرارگاه خاتم به بازسازی و سازندگی کشور پرداخت و در زمینه ساخت سد، کارخانه‌ها و غیره حضور فعال داشت. مشاور عالی اقتصادی فرمانده سپاه پاسداران اظهار کرد: در دولت دهم اقدامات مهمی ‌در وزارت نفت انجام شد و این امر بزرگ حاصل تلاش خانواده بزرگ این وزارت است. قاسمی‌ادامه داد: با وجود تحریم‌های امریکا کشور در سال‌های ۹1-۹0 به بالاترین توسعه نفت دست یافت که این موضوع بالاترین دستاورد دولت وقت بود. وی تصریح کرد: ایلام به واسطه داشتن ۴۲٠ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق می‌تواند مولفه جدی برای توسعه باشد. اقتصادی کشور امروز در وضعیت مناسبی قرار ندارد، بنابراین باید توانمندی‌های داخلی با اولویت ظرفیت موجود مورد توجه قرار گیرد. یکی از مولفه‌های مهم روی میز برای مذاکره با دنیا داشتن سرمایه اجتماعی که همان مردم است و باید این موضوع تقویت شود.

افزایش 5 درصدی عرضه  ورق قلع اندود فولاد مبارکه  در 10 ماهه امسال

 مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه گفت: به نظر می‌رسد استفاده شرکت‌های تولیدکننده روغن نباتی و سایر تولیدکنندگان مواد غذایی از بسته‌بندی‌های دیگر دلیلی به غیر از عرضه ورق قلع اندود دارد، زیرا عرضه این محصول نسبت به سال قبل رو به افزایش بوده و حتی بخشی از تولیدات ورق قلع اندود در انبار شرکت‌های تولیدکننده دپو شده است. محمد تاج میرریاحی مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار ایراسین در مورد عرضه ورق قلع اندود به بازار گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ده ماهه سال جاری 88380 تن ورق قلع اندود به بازار عرضه کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل (83770 تن)، 5 درصد رشد را نشان می‌دهد. وی افزود: از نظر قیمت نیز همواره قیمت ورق قلع اندود داخلی کمتر از قیمت‌های جهانی این محصول بوده است و فولاد مبارکه به منظور حمایت از تولیدکنندگان قوطی‌های بسته‌بندی مواد غذایی از جمله حلب روغن و قوطی کنسرو و رب گوجه فرنگی، محصولات قلع اندود را همواره با اعتبار اسنادی مدت‌دار عرضه کرده است. در دو عرضه اخیر فولاد مبارکه، تناژ معامله شده ورق قلع اندود در بورس کالا کمتر از تناژ عرضه بوده است، بطوری که فولاد مبارکه 3500 تن ورق قلع اندود عرضه کرد که 1950 تن از آن معامله شد و 4500 تن ورق قلع اندود عرضه که 4150 تن خریداری شد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران