شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نایب رییس شورای امنیت روسیه اعلام کرد این کشور آماده است تا در صورت نیاز، از اینترنت جهانی جدا شود. به گزارش مهر به نقل از مسکو تایمز، دیمیتری مدودف روز گذشته اعلام کرد، روسیه از لحاظ فنی و قانونی آماده است

روسیه آماده جدا شدن از اینترنت جهانی است

نایب رییس شورای امنیت روسیه اعلام کرد این کشور آماده است تا در صورت نیاز، از اینترنت جهانی جدا شود. به گزارش مهر به نقل از مسکو تایمز، دیمیتری مدودف روز گذشته اعلام کرد، روسیه از لحاظ فنی و قانونی آماده است در صورت نیاز، اینترنت جهانی را قطع کند. قانون اینترنت مستقل روسیه در سال ۲۰۱۹ میلادی تصویب شد و به این کشور اجازه می‌دهد تا ارتباط خود را از World Wide Web قطع کند. به گفته نایب‌رییس شورای امنیت روسیه، این کشور قادر است اینترنت خود را از وب جهانی قطع کند. همچنین مدودف تاکید کرد تاکنون نیازی به آن مشاهده نشده است. او این قابلیت را یک اسلحه دوطرفه خواند. رییس‌جمهور پیشین روسیه تاکید کرد امریکا کنترل اینترنت را در اختیار دارد. به همین دلیل در صورت وقوع اتفاقات غیرمنتظره ممکن است دسترسی روسیه به اینترنت جهانی قطع شود. او افزود: ما مجبور بودیم سیستم خود برای انتقال اطلاعات را توسعه دهیم تا بتوانیم در صورت قطعی اینترنت پیام‌های الکترونیکی رد و بدل کنیم.

تلاش فیس‌بوک برای جاسوسی از سوابق وبگردی کاربران

فیس‌بوک با ارسال پیام برای کاربران اپلیکیشن آیفون خود از آنها خواسته اجازه دهند، این شبکه اجتماعی به سوابق وبگردی آنها دسترسی داشته باشد. به گزارش مهر به نقل از انگجت، برخی کاربران سیستم عامل‌ای او اس می‌گویند امروز پیام‌هایی را از طریق اپلیکیشن فیس‌بوک دریافت کرده‌اند که بر روی آیفون و‌ای پد نمایش داده شده است. در این پیام‌ها افراد ترغیب شده‌اند تا کنترل نحوه استفاده خود از وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف را به فیس‌بوک واگذار کنند تا این شبکه اجتماعی از شیوه وبگردی و عادات کاربری افراد مطلع شود. اپل قصد دارد برخی تغییرات را در سیاست‌های حریم شخصی خود ایجاد کند و به نظر می‌رسد فیس‌بوک تلاش دارد قبل از اعمال تغییرات یادشده تا پایان سال ۲۰۲۱ بتواند اطلاعات خصوصی بیشتری را از کاربران آیفون و‌ای پد جمع‌آوری کند. ابتدا قرار بود اپل سیاست‌های حریم شخصی خود را همزمان با عرضه سیستم عامل‌ای او اس ۱۴ به روز کند. اما این شرکت سرانجام این کار را تا سال ۲۰۲۱ به تأخیر انداخت تا برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان وقت بیشتری برای هماهنگ‌سازی نرم افزارهایشان با این تغییرات داشته باشند. یکی از این تغییرات مهم ضرورت کسب اجازه از کاربران آیفون و‌ای پد برای دسترسی به برخی عادت‌های کاربری آنهاست و فیس‌بوک که دوست ندارد با چنین محدودیت‌هایی مواجه شود، قصد دارد پیشاپیش مجوز بهره‌برداری از این اطلاعات را به دست آورد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران