شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یکی از مدیران ارشد فیس‌بوک اعلام کرد هنوز تصمیمی برای رفع مسدودیت حساب کاربری ترامپ ندارد.

فیس‌بوک تصمیمی برای رفع مسدودیت حساب ترامپ ندارد

یکی از مدیران ارشد فیس‌بوک اعلام کرد هنوز تصمیمی برای رفع مسدودیت حساب کاربری ترامپ ندارد. همچنین ترامپ نمی‌تواند نسبت به تعلیق حساب کاربری‌اش به هیات نظارت فیس‌بوک اعتراض کند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، شریل سندبرگ مدیر بخش عملیات‌های فیس‌بوک روز گذشته اعلام کرد این شبکه اجتماعی هیچ تصمیمی برای رفع مسدودیت حساب‌های کاربری دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا ندارد. سندبرگ طی یک سخنرانی در کنفرانس رویترز گفت: خوشحال است که فیس‌بوک حساب‌های کاربری ترامپ را مسدود کرده است. به گفته او اگر ترامپ بخواهد نسبت به حذف محتوایی که منتشر کرده، تجدید نظر شود، باید از طریق هیأت نظارت اقدام کند. البته فیس‌بوک اعلام کرده ترامپ نمی‌تواند از این هیأت بخواهد درباره تعلیق حساب کاربری‌اش تجدید نظر کنند. این مدیر ارشد فیس‌بوک در این باره افزود: این روند نشان می‌دهد رییس‌جمهور بالاتر از قوانین ما نیست. البته پیش از این مدیران ارشد فیس‌بوک قوانین پلتفرم را به‌طور کامل برای سیاستمداران اجرا نمی‌کردند و ادعا می‌کردند مردم حق دارند بیانیه‌های رهبران شأن را ببینند. اما در نهایت این شبکه اجتماعی در مواجهه با انتقادات مجبور شد تا موضعی اتخاذ کند و برچسب‌هایی به پست‌های رییس‌جمهور اضافه کند. چند ساعت پس از این سخنرانی، فیس‌بوک عبارت «دزدی را متوقف کنید» نیز ممنوع و اعلام کرد از این اصطلاح برای سازماندهی رویدادهایی استفاده شده که نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا را زیر سوال می‌برد و همزمان احتمال ایجاد خشونت را در بر دارد.

افزایش ۵۵ برابری پهنای باند اینترنت قم در هفت سال گذشته

جواد غلامپور، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم در گفت‌وگو با ایرنا گفت: پهنای باند استان در ابتدای سال ۹۳ حدود چهار گیگابیت برثانیه بود که این پهنا هم اکنون به ۲۲۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. وی ادامه داد: با وجود اینکه با شیوع کرونا و غیرحضوری شدن فعالیت بسیاری از ادارات، دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و کسب و کارها، با افزایش چشمگیر مصرف اینترنت در استان مواجه بودیم ولی به دلیل ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های مناسب، شبکه دیتای استان به خوبی توان پاسخگویی به این افزایش مصرف را نشان داد. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، با تاکید بر اینکه شبکه دیتای استان از پایداری مطلوبی برخوردار است، اظهار داشت: ظرفیت پهنای باند استان ۲۲۰ گیگابیت بر ثانیه است که در اوج مصرف به ۱۰۰گیگابیت بر ثانیه رسیدیم. وی اظهار داشت: با عنایت به توسعه وسیع زیر ساخت‌های ارتباطی، با وجود افزایش پهنای باند و ترافیک مصرفی در ایام کرونا به جهت اجرای آموزش‌های مجازی در مقاطع مختلف تحصیلی، استان از وضعیت پایداری برخوردار است. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، ادامه داد: همچنین ضریب نفوذ مشترکان پهنای باند سیار در سطح استان به بیش از ۹۷.۶۲ درصد افزایش یافته است. غلام پور افزود: هم اکنون بیش از یک میلیون و ۳۶۴ هزار مشترک اپراتورهای مختلف تلفن همراه در این استان به پهنای باند سیار دسترسی دارند. وی ادامه داد: با توسعه سایت‌های فعال شبکه توسط اپراتورهای تلفن همراه، هم اکنون ۸۲۸ هزار مشترک همراه اول، ۴۸۴ هزار مشترک ایرانسل و ۵۲ هزار مشترک رایتل به پهنای باند سیار دسترسی دارند. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، با تاکید بر ضرورت به‌روزرسانی و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی گفت: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی پایان‌ناپذیر بوده و بی وقفه هم گام با توسعه تکنولوژی فناوری اطلاعات، به‌روزرسانی و توسعه می‌یابند.

کاهش ارزش سهام توئیتر پس از تعلیق دایم حساب ترامپ

پس از آنکه توئیتر حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همیشه تعلیق کرد، ارزش سهام آن در بورس ۱۲ درصد کاهش یافت. به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در نخستین روز فعالیت بورس پس از تعلیق دایمی حساب کاربری دونالد ترامپ در توئیتر، ارزش سهام این شرکت ۱۲.۳ درصد سقوط کرد. چنین کاهش ارزشی معادل کم شدن ۵ میلیارد دلار از سرمایه بازار توئیتر است. این درحالی است که پس از حمله طرفداران ترامپ به کنگره امریکا، توئیتر روز جمعه اعلام کرد به دلیل ریسک تشدید خشونت‌ها حساب کاربری رییس‌جمهور امریکا را حذف کرده است. اقدام توئیتر ممکن است به تجدید بحث و گفت‌وگو برای لغو بخش ۲۳۰ قانون اینترنت امریکا منجر شود. طبق این بخش از قانون، شبکه‌های اجتماعی مسوولیتی درباره پست‌های کاربران در پلتفرم‌هایشان ندارند. پس از حمله طرفداران ترامپ به کنگره امریکا، توئیتر نخست ۲۴ ساعت حساب کاربری دونالد ترامپ را تعلیق کرد اما پس از آنکه ترامپ دوباره توئیت‌هایی منتشر کرد و احتمال افزایش خشونت به وجود آمد، این شبکه اجتماعی رییس‌جمهور امریکا را برای همیشه تعلیق کرد. پیش از این نیز توئیتر به پست‌های دونالد ترامپ واکنش نشان داده بود و در جریان کمپین برای انتخابات ریاست‌جمهوری به برخی از آنها برچسب‌هایی اضافه کرده بود. این درحالی است که شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز نسبت به نقش ترامپ در حمله به کنگره واکنش نشان داده‌اند و فیس‌بوک تعلیق ۲۴ ساعته بر حساب کاربری دونالد ترامپ را به مدت زمان نامعینی تمدید کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران