شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گیت‌هاب که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات میزبانی انواع نرم‌افزار و کدنویسی است، از دریافت مجوز برای ارایه خدمات به کاربران داخل ایران خبر داد.

گیت‌هاب برای کاربران ایرانی معافیت تحریمی گرفت

گیت‌هاب که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات میزبانی انواع نرم‌افزار و کدنویسی است، از دریافت مجوز برای ارایه خدمات به کاربران داخل ایران خبر داد. به گزارش مهر به نقل از زد‌دی‌نت، مجوز صادرشده از سوی امریکا به این شرکت امکان می‌دهد تا خدمات کاملی را به کاربران ساکن ایران ارایه دهد. پیش از این گیت‌هاب به بهانه تحریم‌های امریکا هیچ خدماتی به کاربران داخل ایران ارایه نمی‌کرد. به گفته نت فریدمن مدیرعامل گیت‌هاب این شرکت به‌علت ضرورت تبعیت از تحریم‌های امریکا از اواسط سال ۲۰۱۹ خدمات‌رسانی به کاربران کشورهای ایران، کوبا، کره شمالی، سوریه و شبه جزیره کریمه را متوقف کرده بود. تحریم‌های ضدایرانی گیت‌هاب چندی قبل جنجال گسترده‌ای به راه انداخته بود. ماجرا از آنجا آغاز شد که حساب کاربری کل یک شرکت اروپایی در گیت‌هاب به علت سفر یکی از کارکنانش به ایران برای دیدار با والدین مسدود شد. وی در جریان این سفر به ایران از لپ‌تاپ خود و شبکه وی‌پی‌ان شرکت برای ورود به گیت‌هاب استفاده کرد. گیت‌هاب نیز در واکنش کل حساب کاربری این شرکت را مسدود کرد. این امر به واکنش تند سباستین اسلامسکی مدیرعامل این شرکت آلمانی موسوم به نئوکام منجر شد و نت فریدمن در واکنش به وی در توئیتر ضمن عذرخواهی از برنامه‌ریزی برای حل این مشکل خبر داد. به گفته وی گیت‌هاب برای صدور مجوز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده به منظور استفاده از این سایت در ایران دو سال وقت صرف کرده و به دنبال دریافت مجوزهایی مشابه در مورد کریمه و سوریه است.

نقد کردن چک با اپلیکیشن تلفن همراه

اپلیکیشن پرداخت موبایلی ونمو متعلق به پی‌پال برای اولین بار نقد کردن چک را با استفاده از گوشی‌های هوشمند ممکن کرده است. به گزارش مهر به نقل از اسلش‌گیر، خدمات نقد چک ونمو تنها در دسترس برخی کاربران این اپلیکیشن قرار گرفته است. با استفاده از این خدمات در شرایط شیوع ویروس کرونا دیگر نیازی به مراجعه به بانک برای دریافت مبالغ چک وجود ندارد. ونمو تا پیش از این به علت ارایه خدمات ارسال و دریافت سریع پول با استفاده از گوشی‌های هوشمند محبوب بوده است. البته قبل از نقد شدن هر چک باید فرایندی برای کنترل سندیت و صحت آن طی شود که وقت زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهد. پی‌پال می‌گوید فرایند یادشده تنها به چند ثانیه زمان نیاز دارد و در موارد محدودی ممکن است چند دقیقه یا حتی چند ساعت زمان ببرد. بعد از تأیید چک، پول به حساب کاربری فرد در ونمو منتقل می‌شود که فرایند آن نیز چند دقیقه طول می‌کشد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران