شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طبق گزارشی جدید سه ایالت امریکا قصد دارند شکایتی درباره سهم ۳۰ درصدی گوگل از عضویت و خرید در اپلیکیشن‌های پلی‌استور ثبت کنند.

سهم گوگل از خریدهای پلی استور دردسرساز شد

طبق گزارشی جدید سه ایالت امریکا قصد دارند شکایتی درباره سهم ۳۰ درصدی گوگل از عضویت و خرید در اپلیکیشن‌های پلی‌استور ثبت کنند. به گزارش مهر به نقل از انگجت، گوگل در حال حاضر با چند شکایت آنتی‌تراست (ضدانحصار) در سراسر جهان روبرو است و احتمالاً در ماه آینده میلادی نیز به آنها افزوده شود. درهمین راستا بلومبرگ فاش کرده حداقل سه ایالت امریکا (یوتا، کارولینای شمالی و نیویورک) مشغول بررسی هزینه‌هایی هستند که این شرکت از فروش عضویت و خرید در اپلیکیشن‌ها به دست می‌آورد. دادستان‌های کل هر سه ایالت مشغول آماده‌سازی شکایت ضدانحصار علیه گوگل هستند که احتمالاً در ژانویه ۲۰۲۱ ثبت خواهد شد. هم اکنون سهم گوگل از عضویت‌های پلی‌استور و خرید در اپلیکیشن ۳۰ درصد است. هر چند یک سال پس از عضویت، سهم گوگل به ۱۵ درصد کاهش می‌یابد. اپل نیز همین روند را اجرا می‌کند اما بلومبرگ اشاره نکرده مقامات ایالتی محلی علیه اپل نیز شکایت ثبت می‌کنند یا خیر. کمیسیونی که شرکت‌ها از اپلیکیشن‌ها دریافت می‌کنند به یکی از چالش‌های میان آنها و توسعه‌دهندگان تبدیل شده است.

حمله سایبری به ۲۰۰ شرکت و سازمان دولتی در جهان

بنا بر اعلام یک شرکت امنیت سایبری در امریکا حدود ۲۰۰ شرکت و سازمان دولتی هدف یک حمله هکری قرار گرفتند. به گزارش مهر به نقل از بلومبرگ، به گفته شرکت امنیت سایبری «رکوردد فیوچر» در امریکا و ۳ تن از کارشناسان شرکت‌کننده در تحقیقات، حداقل ۲۰۰ سازمان از جمله آژانس‌ها و شرکت‌های دولتی در سراسر جهان به عنوان بخشی از حمله سایبری روسیه هک شده‌اند. در این حمله از یک درپشتی در نرم‌افزار مدیریت شبکه اوریون متعلق به شرکت SolarWinds Corp استفاده شده تا به سازمان‌ها حمله شود. تعداد دقیق قربانیان این حمله هکری هنوز مشخص نیست اما ۱۸ هزار مشتری این شرکت آپدیت کد خطرناکی دریافت کرده‌اند که شامل یک در پشتی است. هکرها با استفاده از این در پشتی قصد نفوذ به شبکه‌های رایانه‌ای و اطلاعات حساس را داشته‌اند. شرکت «رکوردد فیوچر» در ماساچوست تاکنون ۱۹۸ قربانی را شناسایی کرده که با استفاده از این شیوه هک شده‌اند. سه تن از تحلیلگران اعلام کرده‌اند تحقیقاتشان نشان داده حداقل ۲۰۰ شرکت قربانی هکرها شده‌اند. البته نه رکوردد فیوچر و نه افراد درگیر در تحقیقات نام قربانیان را فاش نکرده‌اند. اما پیش‌بینی می‌شود با افزایش تحقیقات تعداد شرکت‌های قربانی نیز بیشتر شود. دلیل این حمله هکری مشخص نیست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران