شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دهمین سمپوزیوم دو سالانه بین‌المللی مخابرات (IST2020) روز گذشته ۲۶ آذرماه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌صورت مجازی آغاز به کار کرد.

دهمین سمپوزیوم‌‌ بین‌المللی مخابرات آغاز به کار کرد

دهمین سمپوزیوم دو سالانه بین‌المللی مخابرات (IST2020) روز گذشته ۲۶ آذرماه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌صورت مجازی آغاز به کار کرد. وحید یزدانیان رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه این سمپوزیوم با اشاره به قدمت دو دهه این رویداد که از سال ۲۰۰۱ به صورت دوسالانه در کشور برگزار می‌شود، گفت: این سمپوزیوم بیانگر تجارب‌‌ بین‌المللی در زمینه ICT است. وی با بیان اینکه سمپوزیوم‌‌ بین‌المللی مخابرات به مدت سه روز با حضور فعالین حوزه ICT، پژوهشگران و اساتید خارجی و داخلی حول سه محور «شبکه‌ها، سامانه‌ها و فناوری‌‌های نسل آینده»، «خدمات نسل آینده» و « سیاست‌ها و مقررات نسل آینده» برگزار می‌شود، گفت: این سمپوزیوم می‌تواند نقطه اتصال حوزه ICT با فعالیت‌‌های جاری وزارت ارتباطات و شرکت‌‌های تابعه این وزارتخانه باشد. یزدانیان با اظهار امیدواری که این رویداد خط راهنمایی برای فعالیت‌‌های توسعه‌ای حوزه ICT طی سال‌های آینده باشد، گفت: سمپوزیوم‌‌ بین‌المللی مخابرات با توجه به اهمیتی که دارد، می‌تواند پشتیبان علمی فعالیت‌‌های وزارت ارتباطات باشد.

تلاش‌های اتاق فکر  برای فیلترینگ اینستاگرام

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به انتشار فیلم نوجوانی در اینستاگرام و با بیان اینکه به من گفتند اتاق فکری می‌خواهد با انتشار این فیلم برای فیلترینگ اینستاگرام فشار بیاورد، گفت: به جای دعواها به دنبال نجات کودک در معرض خطر باشیم. محمدجواد آذری جهرمی در واکنش به پخش ویدیویی مربوط به حضور یک نوجوان 14 ساله در لایو نامناسب اینستاگرامی، اظهار کرد: این ویدیو را برای من فرستادند و گفتند که اتاق فکری برنامه‌ریزی کرد تا به صورت گسترده ویدیو را پخش کنند تا ابزاری شود برای حمله کردن به شما جهت فیلتر اینستاگرام. بله من هم این ویدیو را دیدم و پاسخم این بود که پالایش و فیلتر شبکه‌های مجازی با مجموعه‌های دیگر است و آنان در ارتباط با این موضوعات مکانیزم‌‌های خودشان را دارند. فیلم انصافا تلخ بود. به نظرم می‌رسد نهادهایی که مسوولیت امدادرسانی به کودکان را دارند باید به آن رسیدگی کنند. باید به وضعیت ایشان و خانواده‌اش رسیدگی شود. اصل مطلب نجات این کودک است. به جای دعوا کردن باید به نجات آنها فکر کنیم. نهادهایی که مسوولیت فرهنگ و تربیت را در دستور کار خود دارند باید پیگیری کنند تا این مشکلات پیش نیاید. نباید طوری وانمود کنیم که احساس ضدانقلاب این باشد که وضع کل مملکت همین است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران