شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیر آب و فاضلاب اردستان از آغاز عملیات اجرایی سه طرح آبرسانی روستایی در این شهرستان با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

آغازعملیات ۳  طرح آبرسانی در اردستان 

مدیر آب و فاضلاب اردستان از آغاز عملیات اجرایی سه طرح آبرسانی روستایی در این شهرستان با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد. 

رضا دهقانی افزود: عملیات اصلاح و تعویض شبکه انتقال آب روستای کهنگ به طول حدود ۶ کیلومتر به همراه‌ نصب تمامی انشعابات، با همکاری بسیج‌ سازندگی، بخشداری مرکزی در حال انجام است وپس از اجرای این عملیات ۶۹۰ خانوار از آب سالم و بهداشتی پایدار بهره مند می‌گردند. عملیات آماده‌سازی و نصب مخزن پیش ساخته‌ آب شرب روستای سفیده که ۲۴۱ مشترک را زیرپوشش قرار می‌دهد با ظرفیت ۲۱۰ متر مکعب و اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال از محل اعتبارات آب و فاضلاب آغاز شده و تا ۲۲ بهمن امسال به بهره‌برداری می‌رسد. 

مدیر آب و فاضلاب اردستان اظهار داشت: عملیات فنس‌ و حصارکشی مخزن ۱۰۰ متر مکعبی روستای شیرازان‌ نیز با اعتباری افزون بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در دستور کار قرار دارد این در حالی است که در روستای شیرازان بیش از 90 خانوار تحت پوشش آبفا قرار دارد . دهقانی با بیان اینکه ۱۰۸ روستا با جمعیت افزون بر ۱۵ هزار نفر در قالب ۱۱ هزار مشترک تحت پوشش آبرسانی شهرستان است، افزود: اکنون ۵۷ روستا به وسیله سه دستگاه تانکر سیار آبرسانی می‌شوند و در تلاش هستیم تا با تامین منابع آبی پایدار این تعداد را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده و دارای ۲۶ هزار فقره انشعاب آب شرب و ۲ هزار و ۱۸۰ فقره انشعاب فاضلاب است.

پیگیری ایرانسل برای افزایش قیمت اینترنت و مخالفت ضمنی وزیر ارتباطات

چندی پیش وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال یکی از مخاطبان پیج اینستاگرامش درباره «قیمت اینترنت» اعلام کرد که سال آینده اینترنت ارزان خواهد شد؛ اما مدیرعامل ایرانسل نظری مخالف دارد. همراه موبایلستان باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آوریم. ویروس کرونا با خانه‌نشین کردن مردم، باعث شده تا استفاده کاربران از اینترنت چه برای کلاس‌های آنلاین و چه برای تفریح بیشتر شود. از سوی دیگر در شرایط اینچنینی کیفیت و هزینه اینترنت بیش از هر مورد دیگری خودنمایی می‌کند. 

هرچند در طول این مدت و به خصوص هفته اخیر بسیاری از کاربران از کیفیت و سرعت اینترنت گلایه داشتند، اما مدیرعامل ایرانسل برخلاف نظر وزیر ارتباطات، راغب به افزایش قیمت اینترنت است تا به این طریق کیفیت اینترنت ایرانسل بهبود یابد. 

هفته گذشته محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند که احتمال دارد سال آینده به دلیل افزایش ترافیک، قیمت اینترنت کاهش خواهد یافت و بدون شک این موضوع یک اتفاق خوشحال کننده برای کاربران به حساب می‌آید. اما در 22 آبان ماه مدیر عامل ایرانسل ادعایی متناقض داشت.

پیش از اظهارات صریح وزیر ارتباطات، بیژن عباسی آرند، مدیر عامل ایرانسل در گفت‌وگویی با یکی از رسانه‌ها اعلام کرد که به دلیل افزایش شدید ضریب نفوذ اینترنت و از سوی دیگر مهیا نبودن زیرساخت‌ها، شبکه اشباع شده است و همین موضوع باعث خواهد شد که اینترنت سال آینده گران‌تر شود. 

از سوی دیگر وی به سخنان خود افزودند که اگر این افزایش قیمت رخ ندهد، کیفیت اینترنت کاسته خواهد شد! 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران