شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزرای اتحادیه اروپا خواهان دسترسی به اطلاعات رمرگذاری‌شده هستند تا بتوانند از طریق قوانین، شواهد و مدارک دیجیتال را برای محافظت از شهروندان جمع‌آوری کنند. به گزارش مهر به نقل از دیجیت، وزرای اتحادیه اروپا اعلام کردند

اتحادیه اروپا خواهان دسترسی به اطلاعات رمزگذاری‌شده

وزرای اتحادیه اروپا خواهان دسترسی به اطلاعات رمرگذاری‌شده هستند تا بتوانند از طریق قوانین، شواهد و مدارک دیجیتال را برای محافظت از شهروندان جمع‌آوری کنند. به گزارش مهر به نقل از دیجیت، وزرای اتحادیه اروپا اعلام کردند مشغول اتخاذ گام‌هایی هستند تا به اطلاعات رمرگذاری‌شده دسترسی یابند و در برابر حملات تروریستی از جهان محافظت کنند. در همین راستا آنها در اواسط ماه جاری میلادی بیانیه‌ای منتشر و اشاره کردند اهمیت دسترسی به اطلاعات دیجیتال روز به روز افزایش می‌یابد. همچنین دسترسی نیروهای پلیس به این اطلاعات برای اجتناب و حذف اقدامات تروریستی ضروری است. این بیانیه پس از آن صادر شد که این اتحادیه اسناد داخلی درباره رمزگذاری و آزار و اذیت کودکان را منتشر کرد. پیام‌رسان‌هایی مانند واتس‌اپ و مسنجر فیس‌بوک از رمزگذاری سربه‌سر برای ارتقای امنیت اطلاعات کاربران استفاده می‌کنند. اما این روش نگرانی‌های امنیتی زیادی در سطح ملی برای کشورها ایجاد کرده زیرا با وجود آن نمی‌توان نظارت‌های سنتی بر مجرمان را اعلام کرد و احتمالا تروریست‌ها از آن برای سازماندهی حملات خود استفاده کنند.

اطلاعات بیماران کرونایی برزیلی فاش شد

یکی از کارمندان بیمارستانی در برزیل دو مخزن اطلاعات بیماران مبتلا به کووید۱۹ در این کشور از جمله اطلاعات رییس‌جمهوری و ۷ وزیر او را فاش کرده است. به گزارش مهر به نقل از انگجت، روزنامه برزیلی «استادائو» فاش کرد یکی از کارمندان بیمارستان سائوپائولو جزئیات مربوط به ۲ مخزن اطلاعاتی دولت را در گیت‌هاب بارگذاری کرده و به این ترتیب اطلاعات میلیون‌ها بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور را فاش کرده است. در این مخزن‌ها اطلاعاتی از جمله نام بیماران، آدرس، اطلاعات شناسایی و تاریخچه پزشکی آنها وجود داشته است. جالب آنکه این اطلاعات حتی شامل بیماران رده بالا مانند رییس‌جمهوری برزیل، خانواده او، فرمانداران ایالت‌ها و ۷ وزیر است. البته این اطلاعات از گیت‌هاب حذف شده‌اند و مقامات اقداماتی انجام دادند تا افراد غیرمجاز نتوانند به آنها دسترسی یابند. چنین دسترسی غیرمجازی بسیار خطرناک است و بیماران را در معرض ریسک کلاهبرداری و سرقت هویت قرار می‌دهد. این امر به خصوص برای بیمارانی چالش‌برانگیز است که در بیمارستان بستری هستند زیرا فرصت واکنش نسبت به هیچ‌گونه سرقتی را ندارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران