شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تعدادی از کاربران رایانه جدید ام‌۱ مک‌بوک‌ایر و مک‌بوک‌پروی ۱۳ اینچی و مک‌مینی می‌گویند ارتباط بلوتوث این رایانه‌ها مختل شده است.

نقص فنی رایانه‌های مک جدید، کاربران را عصبانی کرد

تعدادی از کاربران رایانه جدید ام‌۱ مک‌بوک‌ایر و مک‌بوک‌پروی ۱۳ اینچی و مک‌مینی می‌گویند ارتباط بلوتوث این رایانه‌ها مختل شده است. به گزارش مهر به نقل از اپل‌اینسایدر، این کاربران با حضور در شبکه‌های اجتماعی نسبت به اختلال یادشده اعتراض کرده و می‌گویند اپل باید هر چه سریع‌تر قابلیت بلوتوث این رایانه‌ها را اصلاح کند. قطع مکرر ارتباط بلوتوث و نیز قطع ارتباط با لوازم جانبی متصل‌شده به رایانه‌های مک با بلوتوث مشکل دیگری است که در این زمینه وجود دارد. اولین‌بار کاربری به نام پاتریک توماسو موضوع را در حساب خود در یوتیوب و توییتر مطرح کرد و گفت بلوتوث رایانه ام‌۱ مک‌ مینی‌وی بطور مرتب قطع و وصل می‌شود. در ادامه کاربران دیگری نیز نسبت به این موضوع اعتراض کردند. با توجه به اینکه ارتباط برخی لوازم جانبی دیگر رایانه‌ای مک مانند موس، صفحه کلید و هدفون نیز از طریق بلوتوث انجام می‌شود کاربران زیادی از این مشکل آسیب دیده و نمی‌توانند به درستی از رایانه‌های خود استفاده کنند. برخی کارشناسان می‌گویند این مشکل یا مربوط به سخت‌افزار رایانه‌های مک یا مربوط به سیستم عامل مک‌او‌اس بیگ سور است.

جریمه فیس‌بوک  برای اشتراک اطلاعات کاربران

کمیسیون حمایت از اطلاعات شخصی کره جنوبی شرکت فیس‌بوک را به دلیل اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی کاربران با اپراتورهای دیگر بدون رضایت آنها، ۶.۷ میلیارد وون (۶.۰۶ میلیون دلار) جریمه کرد و خواستار پیگرد قانونی این شرکت شد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، کمیسیون حمایت از اطلاعات شخصی کره جنوبی آگوست امسال تحقیقاتی را آغاز کرد که نشان داد فیس‌بوک اطلاعات شخصی حداقل ۳.۳ میلیون نفر از ۱۸ میلیون کاربر این شبکه اجتماعی در کره جنوبی را بدون اطلاع آنها در فاصله ماه مه سال ۲۰۱۲ تا ژوئن سال ۲۰۱۸ در اختیار اپراتورهای دیگر قرار داده است. این کمیسیون اعلام کرد هنگامی که فردی سرویس اپراتور دیگری را از طریق اطلاعات لاگین فیس‌بوک باز می‌کند، اطلاعات شخصی دوستان وی در فیس‌بوک بدون اطلاع فرد در اختیار اپراتورهای دیگر قرار می‌گیرد. این آژانس فیس‌بوک ایرلند را که دریافت‌کننده این جریمه بوده است برای پیگرد قانونی به مقامات مربوطه ارجاع داد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران